ESERE SAYGILI KORSANA KARŞIYIZ ULUSAL SLOGAN ve LOGO YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI (30 KASIM 2015)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

ESERE SAYGILI KORSANA KARŞIYIZ ULUSAL SLOGAN ve LOGO YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI  (30 KASIM 2015)


ESERE SAYGILI KORSANA KARŞIYIZ ULUSAL SLOGAN ve LOGO YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI  (30 KASIM 2015)
 
Meslek Birliğimiz, eser kavramını öğrencilere öğretmek ve halkı, özellikle Ortaokul ve Lise öğrencileriyle beraber Eğitim-Öğretim çalışanlarını 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanuna göre her türlü korsana karşı bilinçlendirmeyi amaçlayan birinci boyutu bilgilendirme seminerleri; ikinci boyutu korsanla ilgili slogan ve logo yarışması olan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen bu sosyal sorumluluk projesinin beşincisiyle “Esere Saygılı Korsana Karşıyız” temasını haykıran gür sesini Türkiye’nin dört bir yanına duyurmaktan mutluluk duymaktadır.


 
Çocukların, telif haklarının önemini kavrayarak korsanla mücadelenin gerekliliğini belki de büyüklerinden çok idrak ettikleri ve bakış açılarını ortaya koymalarını sağlayan bu yarışma ortaya birbirinden güzel, çok yönlü, anlamlı ve renkli çalışmalar çıkmasını sağladığı gibi onların bu konudaki duyarlılığını da gözler önüne sermektedir ki onların zihinlerine telif haklarının neden önemli olduğunun yerleşmesi ve bunun yanı sıra korsanla mücadelenin gerekliliği fikrini benimsemelerini sağlamak amacıyla yola çıkan İLESAM’ın hedefine hızla ulaştığı görülmektedir.


 
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen Esere Saygılı, Korsana Karşıyız Ulusal Slogan ve Logo Yarışmasına gösterilen ilgi ve katılım, tasarının ne kadar önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunun göstergesidir.
 
Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği sanatsal, kültürel ve edebi faaliyetlerinin yanı sıra asli kuruluş amacı olan telif hakkı ve korsanla mücadelesine devam etmektedir. Proje kapsamında yedi coğrafi bölgede bir il seçerek telif hakkı ve korsan yayınla ilgili seminerler verilmiş, telif hakları bilincinin nesillere doğru ve anlaşılabilir bir şekilde ulaşmasını sağlamaya çalışmıştır.
 
“Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” Ulusal Slogan ve Logo Yarışması da bu zincirin bir parçasıdır.


 
ESERE SAYGILI, KORSANA KARŞIYIZ ULUSAL SLOGAN ve LOGO YARIŞMASI SONUÇLARI

ORTAOKUL SLOGAN DERECELERİ
1.Aslı Sena SARI (İstanbul-Pendik Abdurrahman Gazi Ortaokulu)
2.Rana BAKIR (Ankara-Gölbaşı İnönü Ort