İLESAM TEŞEKKÜR BELGELERİ SAHİPLERİNİ BULDU (26 Aralık 2015)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM TEŞEKKÜR BELGELERİ SAHİPLERİNİ BULDU

(26 Aralık 2015)

“Marifet iltifata tabidir. İltifat görmeyen meta zayidir.”

Gücünü üyelerinin birleşen yüreklerinden alan İLESAM, üyeleriyle el ele vererek gönülden gönle köprüler kurarak başarı çıtasını her geçen gün arttırmaya devam ediyor.  

2015 yılının son Cumartesi etkinliği 26 Aralık 2015 tarihinde İLESAM Kültür Evinde gerçekleştirildi.

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız 25 Ekim 2014 tarihinde yaptığı konuşmasında “Yönetim Kurulumuz adına söz vermiştim. Önümüzdeki aylar içinde hem İLESAM’a, hem kültür ve sanata, hem de ilim dünyamıza hizmet eden birçok üyemizi ödüllendireceğimize dair. Zaman içinde pek çok üyemize hizmetlerinden ve başarılı çalışmalarından dolayı ödüller verdik; bugün de üyelerimizden bazılarına plaket takdim edeceğiz. Onlar edebiyat ve kültür dünyasına sağladıkları eserleriyle aynı zamanda da yaptıkları hizmetlerle İLESAM’a katkı sağlayan değerlerden yalnızca bir kaç isim. Her biri kendi alanlarında yeri doldurulamayacak kıymetteler. Geçmişte aramızda olup şu an aramızda olmayan üyelerimizi de saygıyla anıyorum. Onları unutmayacağız.” demişti.

Takvimler 26 Aralık 2015 tarihini gösterirken yılın son Cumartesi etkinliği içerisinde yer alan “Şiir Dinletisi” akabinde gerçekleştirilen törenle Başkan Mehmet Nuri Parmaksız sözünde durduğunu bir kez daha kanıtladı.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Cumartesi etkinliklerine katılan üyelerini Meslek Birliği’nin kültürel faaliyetlerine katkılarından ve ilim-edebiyat alanındaki hizmetlerinden dolayı birer “Teşekkür Belgesi” ile onurlandırdı.

İLESAM üyelerinden İbrahim Yaman’ın sunumuyla İLESAM Kültür Evinde gerçekleştirilen törene; Sevinç Doğancan Güven, Ertuğrul Yılmaz, Hüseyin Atmacaoğlu, Seyfettin Çoban, Halil Yazanel, Kemalettin Kalkan, Necati Özdenkoş, Hayrettin Gültekin, Niyazi Bali, Selahattin Dündar, Şakir Susuz, Sibel Unur Özdemir, Cahit Karaç, Nurettin Gür Ozanoğlu, Yücel Muş, Efkan Ötgen, Orhan Vergili, Kemal Türk, Sadık Kılıç, Yeter Bektaş, Cihat Solmaz, Mahir Ünat, Fahrettin Alay, Fatma Aydınlı, Meliha Sevilir, Ozan Sevdai,  Zeliha Altındal katıldı.

  Katılımcılara “Teşekkür Belgeleri” Cemal Tuzcuoğulları tarafından verildi. 

Meslek Birliğinin başarılı çalışmalarını takdir ettiklerini dile getiren üyeler, İLESAM’ın bu vefalı davranışlarından ötürü mutluluk duyduklarını da ifade ettiler.

Program sona erdiğinde bu anlamlı gün yüreklerdeki ve anılardaki yerini çoktan almıştı.

HABER METNİ ve FOTOĞRAFLAR: Sibel Unur ÖZDEMİR

 görüntüleniyor

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres