İLESAM 2015 YILINDA NELER YAPTI?

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM 2015 YILINDA NELER YAPTI?

İLESAM 2015 YILINDA NELER YAPTI? 

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliğimiz günden güne büyüyerek hem çıtasını yükseltmekte hem de üye sayısını arttırmaktadır.

Üye sayısı yaklaşık olarak 3000’e ulaşan İLESAM’ın yurdun çeşitli yerlerinde ve yurt dışında yaşayan üyeleri vardır.

Gerek İLESAM’ın kalbinin attığı Başkent de gerekse diğer illerde düzenlenen etkinliklere her üyenin katılması mümkün değildir. İşte bu noktada İLESAM imzalı her etkinlik, proje, yarışma vb. duyurular, haber metinleri web. sitemiz sayesinde dünyanın dört bir yanına ulaşmaktadır.

Üyelerimizin etkinliklerimize katılamadığı, konferanslarımızı dinleyemediği, şiir dinletilerinde bulunamadığı anları sıcağı sıcağına web. sitemizden ileterek; onlar faaliyetlerimize gelemeseler de bizler web sayfamızla onlara misafir oluyoruz.

Web. sitemiz ilk kurulduğu tarihten bu yana büyük bir heyecanla, istikrarlı bir şekilde ve tüm şeffaflığıyla siz üyelerimize hizmet ederek, büyük emeklerle ve titizlikle hazırladığımız haber metinleriyle büyük kitlelere, farklı coğrafyalara ulaştırarak gönülden gönle köprüler kurmaktadır.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) “Telif Hakları ve Korsanla Yayınla” mücadelede başta Başkent olmak üzere şube ve temsilciliklerinin bulunduğu illerde ve hemen hemen neredeyse Türkiye’nin 81 vilayetinde emeğe sahip çıkarak üyelerinin sorunlarına çözüm, seslerine ses oluyor. Sanatsal, edebi ve kültürel faaliyetlerinin yanı sıra birbirinden farklı çeşitli etkinliklere de yer veriyor bünyesinde.

2015 yılı içerisinde Türk soylu ülkelerle de bağlantı halinde olan İLESAM yurt dışında da pek çok girişimlerde bulunarak, görüşmeler yaptı ve çeşitli projelere imza attı.

Sesini duyurmak yapılan işin farkındalığındadır. İşte bu noktada İLESAM imza attığı çalışmalarında ve vermeye devam ettiği hizmetlerinde dinamik, aktif, enerjik, üretici, yaratıcı, yapıcı ruhuyla farkındalığı yakalamaya devam ediyor…

2015 YILINDA İLESAM’IN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ETKİNLİKLERDEN KISA KISA…

İLESAM İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin altmışıncısı 3 Ocak 2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi. 60. Çınaraltı Sohbetinde, Prof. Dr. Yusuf BALCI “ Marka/Patent ve Fikri Mülkiyet Alanlarında Türkiye’nin Dünyadaki Yeri”ni anlattı.

&&&

Adana İl Kültür Müdürlüğü ile Adana İLESAM Temsilciliği ortak kültür hizmeti olarak düzenlenen etkinlikte Arif Nihat Asya doğumunun 110. yılında anıldı.  Program, Ramazanoğlu Kültür Merkezi’nde 5 Ocak 2015 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

&&&

İLESAM Tokat Temsilciliği vefatının 40. yılında kültür, tarih ve edebiyat adamı Hüseyin Nihal Atsız’ı 11 Ocak 2015 pazar günü saat 19’da, Tokat 26 Haziran Kültür Sarayı Salonu’nda andı.

&&&

Kabakçı Konağı…

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın yönettiği Kabakçı Konağı Şiir dinletisi 12 Ocak 2015 pazartesi günü yapıldı.

&&&

İLESAM 61. Çınaraltı Sohbetleri’nde “Yazarların Yayıncılarla Yaşadığı Sorunlar” konuşuldu. Etkinlik 17 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

&&&

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ve Akyurt Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen Ankara’daki tüm Ortaokul ve Liselerde yapılan  “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” adlı slogan ve logo yarışması ödül töreni 15 Ocak 2015 Perşembe günü saat 13.30’da, Akyurt  Belediyesine ait Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan eserlerden ön elemeyi geçenler yarışma ile ilgili kitaba alındı ve törene gelen her öğrenciye Esere Saygılı Korsan’a karşıyız-4 Slogan ve Logo kitabı hediye olarak verildi.

&&&
İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin altmış ikincisi 24 Ocak 2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Sohbette İLESAM üyesi olan ve olmayan ilim ve edebiyat eseri sahipleri belediyeler ve kamu kurumlarının gerçekleştirdiği kültürel faaliyetler değerlendirildi.

&&&

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin altmış üçüncüsü 31 Ocak 2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Programda İLESAM üyelerinden Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ “Adıyaman Üniversitesini ve Bölgeye Katkısını” anlattı.

&&&

İLESAM tarafından hazırlanan ve Azerbaycan B