İLESAM 2015 YILINDA NELER YAPTI?

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM 2015 YILINDA NELER YAPTI?

İLESAM 2015 YILINDA NELER YAPTI? 

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliğimiz günden güne büyüyerek hem çıtasını yükseltmekte hem de üye sayısını arttırmaktadır.

Üye sayısı yaklaşık olarak 3000’e ulaşan İLESAM’ın yurdun çeşitli yerlerinde ve yurt dışında yaşayan üyeleri vardır.

Gerek İLESAM’ın kalbinin attığı Başkent de gerekse diğer illerde düzenlenen etkinliklere her üyenin katılması mümkün değildir. İşte bu noktada İLESAM imzalı her etkinlik, proje, yarışma vb. duyurular, haber metinleri web. sitemiz sayesinde dünyanın dört bir yanına ulaşmaktadır.

Üyelerimizin etkinliklerimize katılamadığı, konferanslarımızı dinleyemediği, şiir dinletilerinde bulunamadığı anları sıcağı sıcağına web. sitemizden ileterek; onlar faaliyetlerimize gelemeseler de bizler web sayfamızla onlara misafir oluyoruz.

Web. sitemiz ilk kurulduğu tarihten bu yana büyük bir heyecanla, istikrarlı bir şekilde ve tüm şeffaflığıyla siz üyelerimize hizmet ederek, büyük emeklerle ve titizlikle hazırladığımız haber metinleriyle büyük kitlelere, farklı coğrafyalara ulaştırarak gönülden gönle köprüler kurmaktadır.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) “Telif Hakları ve Korsanla Yayınla” mücadelede başta Başkent olmak üzere şube ve temsilciliklerinin bulunduğu illerde ve hemen hemen neredeyse Türkiye’nin 81 vilayetinde emeğe sahip çıkarak üyelerinin sorunlarına çözüm, seslerine ses oluyor. Sanatsal, edebi ve kültürel faaliyetlerinin yanı sıra birbirinden farklı çeşitli etkinliklere de yer veriyor bünyesinde.

2015 yılı içerisinde Türk soylu ülkelerle de bağlantı halinde olan İLESAM yurt dışında da pek çok girişimlerde bulunarak, görüşmeler yaptı ve çeşitli projelere imza attı.

Sesini duyurmak yapılan işin farkındalığındadır. İşte bu noktada İLESAM imza attığı çalışmalarında ve vermeye devam ettiği hizmetlerinde dinamik, aktif, enerjik, üretici, yaratıcı, yapıcı ruhuyla farkındalığı yakalamaya devam ediyor…

2015 YILINDA İLESAM’IN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ETKİNLİKLERDEN KISA KISA…

İLESAM İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin altmışıncısı 3 Ocak 2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi. 60. Çınaraltı Sohbetinde, Prof. Dr. Yusuf BALCI “ Marka/Patent ve Fikri Mülkiyet Alanlarında Türkiye’nin Dünyadaki Yeri”ni anlattı.

&&&

Adana İl Kültür Müdürlüğü ile Adana İLESAM Temsilciliği ortak kültür hizmeti olarak düzenlenen etkinlikte Arif Nihat Asya doğumunun 110. yılında anıldı.  Program, Ramazanoğlu Kültür Merkezi’nde 5 Ocak 2015 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

&&&

İLESAM Tokat Temsilciliği vefatının 40. yılında kültür, tarih ve edebiyat adamı Hüseyin Nihal Atsız’ı 11 Ocak 2015 pazar günü saat 19’da, Tokat 26 Haziran Kültür Sarayı Salonu’nda andı.

&&&

Kabakçı Konağı…

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın yönettiği Kabakçı Konağı Şiir dinletisi 12 Ocak 2015 pazartesi günü yapıldı.

&&&

İLESAM 61. Çınaraltı Sohbetleri’nde “Yazarların Yayıncılarla Yaşadığı Sorunlar” konuşuldu. Etkinlik 17 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

&&&

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ve Akyurt Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen Ankara’daki tüm Ortaokul ve Liselerde yapılan  “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” adlı slogan ve logo yarışması ödül töreni 15 Ocak 2015 Perşembe günü saat 13.30’da, Akyurt  Belediyesine ait Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan eserlerden ön elemeyi geçenler yarışma ile ilgili kitaba alındı ve törene gelen her öğrenciye Esere Saygılı Korsan’a karşıyız-4 Slogan ve Logo kitabı hediye olarak verildi.

&&&
İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin altmış ikincisi 24 Ocak 2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Sohbette İLESAM üyesi olan ve olmayan ilim ve edebiyat eseri sahipleri belediyeler ve kamu kurumlarının gerçekleştirdiği kültürel faaliyetler değerlendirildi.

&&&

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin altmış üçüncüsü 31 Ocak 2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Programda İLESAM üyelerinden Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ “Adıyaman Üniversitesini ve Bölgeye Katkısını” anlattı.

&&&

İLESAM tarafından hazırlanan ve Azerbaycan Büyükelçiliği Kültür Ataşemiz  Sayın Seyit Ahmet Arslan aracılığıyla gündemi düzenlenen protokol anlaşmalarını imzalamak üzere İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Genel Başkan Yardımcısı İlter Yeşilay 2-6 Şubat 2015 tarihleri arasında Bakü’de bulundu.

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Genel Başkan Yardımcısı İlter Yeşilay’ın Bakü’de gerçekleştirdiği görüşmelerden bazıları:

* Azerbaycan Büyükelçimiz Sayın Alper Coşkun makamında ziyaret edildi.

* AMEA Folklor Enstitüsü’nü ziyaret edilerek Enstitü Başkanı Muxtar İmanov ile görüşüldü.

*  Azerbaycan Müellif Hukuklar Acenteliğinin Başkanı Sayın Kamuran İmanov’la görüşüldü.

* Azerbaycan’ın maneviyatı büyük hak ve halk aşığı Dede Şemşir Ocağı ziyaret edilerek âşıklık geleneği ve işbirliği anlaşmaları konuşuldu.

* Bakü’de ki Atatürk Merkezi Başkanı Nizami Caferovla ve Dünya Genç Türk Yazarlar Birliği Başkanı Ekber Qoşalı ile görüşmeler yapıldı.

*  Azerbaycanda Tehsil Yayınevi ile Kaspi Gazetesi ziyaret edildi.

* Vektör Bilimler Akademisi adına Prof. Dr. Elçin İskenderzade tarafından İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Kültür Ataşemiz Seyit Ahmet Arslan’a fahri doktora takdim edildi.

* Azerbaycan Milli Kütüphane Başkanı Kerim Tahirov’u ziyaret edildi.

* Azerbaycan Yazıcılar Birliği’nda dokuz maddelik işbirliği anlaşması imzalandı.

&&&

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Genel Başkan Yardımcısı İlter Yeşilay Azerbaycan’ın sevilen milletvekili Ganira Paşayeva ve Bahtiyar Vahabzade’nin oğlu Azer Vahapzade ile görüştü.

&&&

İLESAM-Kabakçı Konağı Şiir Dinletisi İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın sunumu ile 09 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

&&&
9.Ankara Kitap Fuarı…

Eylül Fuarcılık ile yapılan “İşbirliği Protokolu” kapsamında ATO Congresium’da düzenlenen 9. Ankara Kitap Fuarında İLESAM stand açarak üyelerinin kitaplarını sergilemesini ve okuru ile buluşmasını sağladı.

&&&

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin altmış dördüncüsü 14 Şubat 2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Etkinlikte Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Niyazi KAHVECİ “Düşünme Evreleri ve Günümüzün Düşünce Biçimi” anlattı.

&&&

Türkiye İlim Ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Tokat Temsilciliği ve Tokat Şairler ve Yazarlar Derneği İşbirliğiyle “ Tarihin Işığında 23.Yılında Hocalı Katliamı” etkinliği 22 Şubat 2015 Tarihinde Tokat Gazi Osman Paşa Lisesi Konferans Salonunda Yapıldı.

&&&

Çerkeş Kültür ve Sanat Gezisi Etkinliği

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Çerkeşliler Sosyal Kültürel Yardımlaşma Derneği (ÇEDER) işbirliği ile organize edilen Çerkeş Kültür ve Sanat Gezisi etkinliğinde İLESAM Üyesi şairler, yazarlar ve halk ozanları Çerkeş’teki ilköğretim, ortaöğretim ve anaokullarındaki öğrencilerle bir araya geldi. 26 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirilen etkinliğe katılan isimler arasında İLESAM üyesi yazar/şair/halk ozanlarının arasında Vedat Fidanboy, Mahir Ünat, Zeynel Yeşilay, İlter Yeşilay, Hanifi Işık, Murat Duman, Salih Kozan, Aşık Sevdai, Selahattin Dündar, Songül Dündar, Cemal Tuzcuoğulları, Saim Yaylagül, Orhan Vergili, İsmail Tunç,Tarık Torun, Coşkun Mutlu,İbrahim İmer, Sibel Unur Özdemir, Durak Turan Düz; ÇEDER’den ise Hüseyin Neşri, Zuhal Karaağaç, Ayşe Koçer bulunuyordu. Programa Çerkez Kaymakamı Sayın Cengiz Ünsal, Çerkeş Belediye Başkanı Sayın Hasan Sopacı, Çerkeş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Doğru, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

&&&

İLESAM İstanbul Şubesi tarafından 28 Şubat 2015 tarihinde düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin altmış beşincisinde dostları Ali NAR’ı anlattı.

&&&

İLESAM’ın 66. Çınaraltı Sohbetlerinde Av. Yusuf ÖZER, Avrupa’daki Türkleri anlattı. Sohbet 7 Mart 2015 Cumartesi günü yapıldı.

&&&

Bestekârlarla Sabah Kahvaltıları ve Toplantıları…

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Genel Başkan Yardımcısı İlter Yeşilay’ın organize ettiği önce bestekârlarla başlayan Cumartesi Kahvaltı ve Sabah Toplantıları İLESAM üyeleri ile yoluna devam ediyor…

&&&

İLESAM’ın 67. Çınaraltı Sohbetleri’nde Mustafa M. ŞATIROĞLU, Türkiye’de Fikri ve Siyasi İttifak Arayışlarını anlattı.

&&&

“Mahnıdan Şarkıya”

İLESAM Yönetim kurulunca alınan karar doğrultusunda İLESAM olarak Türk Dünyası ülkeleri arasında aynı kökten gelen kültür birlikteliğimizi edebiyat, musiki ve diğer alanlarda geliştirmek için yaptığımız çalışmalardan biri olan “TÜRK DÜNYASI KONSERLER DİZİSİ “MAHNIDAN ŞARKIYA” ANKARA-BAKÜ KONSERİ   İLESAM üyelerinin katılımıyla hayata geçirildi. 
&&&

İLESAM ve AKÇAĞ Yayınevi’nin ortaklaşa düzenlediği Roman ve Çocuk Edebiyatı (Hikâye ve Roman) 2014 Kitap Dosyası Yarışma sonucu İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ tarafından Türk Tarih Kurumu Salonu’nda açıklandı.

&&&

TÜRKSOY’un Kazakistan Temsilcisi Malik Otarbayev ve Kırgızistan Temsilcisi Hocageldi Kuluyev İLESAM’ı ziyaret etti. Bu ziyarette İLESAM’ın Kazakistan ve Kırgızistan’da yapmayı planladığı projelerin görüşüldü.

&&&

İLESAM ( GÜRCİSTAN / BATUM ) GEZİSİ 7-11 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi.

&&&

İLESAM tarafından düzenlenen 70. Çınaraltı Sohbetleri’nin yetmişincisi 4 Nisan 2015 Cumartesi günü gerçekleştirilerek “Dünden Bugüne Türk Şiiri” konuşuldu.

&&&

Kabakçı Konağı…

Durak Turan Düz tarafından sunulan İLESAM- Kabakçı Konağı Şiir dinletisi 13 Nisan 2015 tarihinde yapıldı. Program akışı içerisinde Birharf 6.Nesir Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

&&&

Sevgi-Aşk Şiirleri Antolojisi

Türk Dünyası Konserler Dizisi “Mahnıdan Şarkıya”  Ankara-Bakü Konseri Türkiye Şiir (Güfte) elemelerinin sonuçları açıklandı.  Şiirleri Azerbaycanlı Bestekârlar tarafından bestelenecek ve Mahnı’dan Şarkıya Bakü-Ankara Konserinde yer alacak şairler ile şiirleri Azerbaycan’da yayımlanacak Sevgi-Aşk Şiirleri Antolojisi’nde yer alacak şairler ilan edildi.

&&&

Kutsal haklardan biri olan Telif Hakkı,  26 Nisan Dünya Telif Hakları Günü’nde kutlandı.

&&&

İLESAM-Milli Kütüphane İşbirliği ile 29 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilen  “ Ermeni Soykırımı Yalanı” paneli yapıldı. Bu panelde eski bakanlarımızdan Sadi Somuncuoğlu, "Tarihimizle Yüzleşiyoruz", öğretim üyesi Prof. Dr. Nurullah Çetin, "Türk Edebiyatında Ermeni Meselesi" ve araştırmacı-yazar Hanifi Işık, "Türklere Uygulanan Ermeni Soykırımı" başlıklı sunumlar yaptılar.

&&&

AKM’DE Stand…

İLESAM, 0 7-10 Mayıs tarihleri arasında AKM’de üyeleri için stand açarak üyelerinin kitaplarını okurları ile buluşturdu.

&&&

Kabakçı Konağı…

İLESAM-Kabakçı Konağı Şiir Dinletisinin sezon finali 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın sunumu ile yapıldı.

&&&

Halk Ozanları AKM’de…

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayesinde Ankara AİLEM-DER tarafından 09 MAYIS 2015 tarihinde Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa İLESAM üyesi halk ozanları da katıldı.

&&&

İLESAM, 4 yıldır İLESAM-Akçağ Yayınevi işbirliği ile gerçekleştirdiği Roman-Şiir-Hikâye ve İnceleme-Araştırma dallarında 17 kitabı Türk edebiyatına kazandırdı.

&&&

“İLESAM DEV TELİF HAKLARI” projesi

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Genel Başkan Yardımcısı İlter Yeşilay tarafından “İLESAM dev telif hakları projesi”nin tanıtımı ve edebiyat sohbetleri çerçevesinde çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu proje kapsamında;  07 Mayıs 2015 de Altındağ Yıldırım Beyazıt Kız Meslek Lisesinde öğrencilerle buluşan İLESAM Yöneticileri karşılıklı soru cevap, bilgilendirme ve konuşmalardan oluşan edebi sohbetleri sırasında telif hakları ve yarışma hakkında detaylı bilgiler verdi.

&&&

Teşekkür Belgeleri…

30 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilen dönemin son Cumartesi etkinliğinde İLESAM Teşekkür Belgeleri sahiplerini buldu.

&&&

Edebiyat dünyasına kazandırılan kitaplar…

30 Mayıs 2015 tarihindeki etkinlikte İLESAM-Akçağ Yarışması birincileri ödüllerini aldı. Ve İLESAM- Akçağ Yayınevi Türk edebiyatına 19 eser kazandırmış oldu.

&&&

“Mahnıdan Şarkıya” Projesi

İLESAM’ın Türk soylu ülkelerle projesini başlattığı faaliyetin Azerbaycan ayağında iki ülkeden on iki bestekâr ve güftekârın yer alacağı “Mahnıdan Şarkıya” Bakü-Ankara konserinde yer alacak bestekârlarımız katılımcı ülkelerin ortak kararıyla belirlenmiştir.

Projeye göre Azerbaycan Bestekârlar Birliği tarafından seçilerek İLESAM’a gönderilen ve Azeri Türkçesiyle yazılan güfteleri dil özelliklerini hiç bozmadan Türk sanat müziği form ve makamlarında besteleyecek olan bestekârlar 01 Haziran 2015 Pazartesi akşamı İLESAM’a davet edilerek görevleri kendilerine tevdi edildi.

Bu milli projede yer almayı sevinçle ve gururla kabul eden bestekârlarımızın isimleri alfabetik sıraya göre şöyledir:

1.Faruk ŞAHİN-Bestekâr-  Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Sanatçısı

2.Özgen GÜRBÜZ-Bestekâr- TRT Müzik Dairesi Başkan Yardımcısı

3.Pınar KÖKSAL-Bestekâr- PET Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

4.Uğur TOP-Bestekâr- Kültür Bakanlığı Devlet Türk Halk Müziği Sanatçısı
5.Prof. Dr. Yaşar BEDÜK-Bestekâr-İbni Sina Hastanesi Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı
6.Zekâi TUNCA-Bestekâr- Türk Sanat Müziği Sanatçısı

&&&

Bakü’de…

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Azerbaycan Yazıçılar Birliği, Sinergetik Tetgigatlar İçtimai Birliği, Bedii Tercümeler ve Bedii Alakalar Merkezi ve Genç Şairler Birliği’nin daveti ile her yıl 5 Haziran günü Azerbaycan’da yapılan “Şairler Günü çerçevesinde gerçekleşen “Globalleşme Çağında Milli Edebiyatlarda ve İçtimai Fikirde Tehlikesizlik Meseleleri” başlıklı Beynelhalk Sempozyumu’na katılmak ve bir dizi görüşmeler yapmak üzere 04-06 Haziran 2015 tarihleri arasında Bakü’de bulundu.

&&&

İLESAM Adana temsilcisi Remzi Yıldırım “Kitap Okuma ve Okuma Alışkanlığı Edindirme Projesi” kapsamında öğrencilerle buluştu.

&&&

23 Haziran 2015 Salı günü Xeyal Rza İLESAM’ın Azerbaycan Temsilcisi olarak atandı.

&&&

İLESAM İftar Sofraları

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Genel Başkan Yardımcısı İlter Yeşilay, yönetim kurulunun aldığı karar çerçevesinde Ramazan boyunca (haftanın 4 akşamı toplamda 7 kişi olarak verilen)  İLESAM üyeleri ile İLESAM Genel Merkezi’nde hem iftar yaptı hem de İLESAM’ın faaliyetlerini, projelerini, ileride neler yapılabileceğini konuşarak karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

&&&

İLESAM’ın  “ESERE SAYGILI, KORSANA KARŞIYIZ” web.Sitesi

İLESAM’ın  “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” Ulusal Slogan ve Logo Yarışması Projesi ile ilgili tüm detaylara ve bilgilere ulaşılabilecek http://www.korsanakarsiyiz.com/) web. sitesi hizmete girdi.

&&&

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu İLESAM’ı ziyaret etti.

&&&

Talim Terbiye Kurulu Eski Başkanı ve 20.Dönem Burdur Milletvekili Dr. Yusuf Ekinci’nin İLESAM ziyareti esnasında kültür, sanat ve eğitim konusu konuşuldu.

&&&

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ, İLESAM üyelerinden Ahmet SANDAL ile birlikte 25 Ağustos 2015 tarihinde Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet SÖKMEN’i makamında ziyaret etti.

&&&

İLESAM Karaman Temsilciliğimiz Karaman’daki şairlerle beraber ölümünün 1.yılında rahmetli üyemiz Bekir Sıtkı Erdoğan’ı andı.

&&&

İLESAM, Türkmeneli Kültür Merkezi, Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfı ve KIBATEK tarafından ortaklaşa düzenlenen ve 04 Eylül 2015 Cuma günü saat 16.00’da İLESAM Genel Merkez salonunda gerçekleştirilen Irak Türkmen Edebiyatı Çalıştayı’nın sunuculuğu Şemsettin Kuzeci tarafından yapıldı.

&&&

Bakü’de…

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Azerbaycan Kültür Bakanlığı’nın davetlisi olarak 15-18 Eylül tarihleri arasında Bakü’de bulundu. Parmaksız, 16 Eylül 2015 tarihinde IV. Uluslararası Bakü Kitap Fuarı’nda Hasret, Aşk ve Sükût adlı kitabını imzaladı.

Bakü’de bulunduğu süre içerisinde Bakü-Ankara konserinin hazırlıklarıyla ilgilenen İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız faaliyet ve projeler kapsamında Azerbaycan’daki birçok kurum ve kişiyle de görüştü.

&&&

İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu yeni sezonun ilk toplantısını 12 Eylül 2015 Cumartesi sabahı yaptı. Sabahın erken saatlerinde bir araya gelen Yönetim Kurulu Üyeleri birlikte kahvaltı ederek İLESAM’ın yeni projelerini, 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilecek faaliyetlerini görüştü ve 2016 yılı içinde yapılması düşünülen yeni projelerle ilgili kararlar aldı.

&&&

Orhan Fikretoğlu’nun “Ölü Metin” kitabı tanıtımı başlıklı 73. Çınaraltı Sohbeti,  19 Eylül 2015 Cumartesi günü saat 14.00’de Azaklıoğlu Necati Bay Eğitim Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı’nda yapıldı.

&&&

Ankara’da…

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve İLESAM Genel Başkan Yardımcısı İlter Yeşilay 03.10.2015 tarihinde Çınçın Sanat Kültür festivali kapsamında Ankara/Çınçın’da bulunan Polis Amca Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. “Esere Saygılı Korsana Karşıyız&rd