TRT ANKARA RADYOSU’NDA İLESAM KONUŞULDU. (CANLI)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

TRT ANKARA RADYOSU’NDA İLESAM KONUŞULDU. (CANLI)

4 Nisan 2010, saat:18.00-19.00
 
İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız 4 Nisan 2010 Pazar günü saat 18.00-19.00 saatleri arasında TRT Ankara Radyosu’ndaHakan Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu kültür-edebiyat söyleşi programının konuğu oldu.
 
 
İLESAM’ın telif hakları projelerini, lisans sözleşmelerini ve yapacakları çalışmaları anlatan Parmaksız, İlesam’ın 11. Genel Kurulu sonrasında, “Yönetim Kurulu olarak, İLESAM’ı büyütmek için elimizden geleni yapacağız, bunları gerçekleştirmek için biraz zamana ihtiyacımız var” dedi.
Parmaksız’ın kendi şiirlerini seslendirdiği, şiir, edebiyat üzerine açıklamalar yaptığı söyleşi programına, İlesam Yönetim Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Tuncer Gülensoy, İlter Yeşilay ve Arif Bük’te telefonla katılarak İlesam konusunda açıklama yaptılar. 
İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız program içinde, günümüz şiiri, sanatın zorluğu, Türk dilinin önemi vb. konular dışında, İLESAM’ı, telif hakkı kavramını ve 5846 sayılı Telif hakları kanununu ön plana maddeleriyle korsanla mücadele konusunda da açıklamalarda bulundu.

 Okunma Sayısı : 1381         04 Nisan 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 156012

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.