AMASYA-TAŞOVA KİTAP GÜNLERİ ve İLESAM

 / ETKİNLİKLERİMİZ


AMASYA-TAŞOVA KİTAP GÜNLERİ ve İLESAM


          Taşova Kaymakamı İbrahim Halil ŞIVGAN öncülüğünde Taşova Kaymakamlığı, Taşova Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Taşova’da ilk kez 16-17 Haziran 2010 tarihlerinde iki süreyle düzenlenen “Taşova Kitap Günleri” etkinliğine İlesam adına İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız katıldı. Halkın yoğun bir katılım gösterdiği ve ilgiyle izlenen “Taşova Kitap Günleri”  eğitim öğretim yılının son günlerinde renkli etkinliklere ve paylaşımlara sahne oldu.

 “65 Dev Öğrenci Projesi” kapsamında düzenlenen etkinlikte kitap satış ve ödünç kitap stantları ile beraber şair ve yazarlar için imza günü stantları açıldı. Yeşilırmak İlköğretim Okulu öncülüğünde 65 Bin Dev Öğrenci standı açılarak yıl içerisinde yapılan çalışmalar sergilendi. Taşova Anadolu Lisesi, Taşova Lisesi, Atatürk İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Özkanağış İlköğretim Okulu da proje stantları açarak ilk ve orta dereceli okulların yıl içerisinde ürettikleri projeler ve çalışmalar bu stantlarda sergilendi. 16 Haziran Çarşamba günü erken saatlerinden itibaren adeta bir fuar alanına dönüştürülen Taşova Meydanı bayraklar, balonlar ve Atatürk resimleri ile süslendi.

  65 Bin Dev Öğrenci Projesi’nin mimarı Amasya Valisi Sayın Halil İbrahim Daşöz ile beraberindeki heyet Amasya Emniyet Müdürü Ayhan Acet, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Mustafa Saatçi, Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar, belde belediye başkanları ve daire amirleri etkinlik alanını gezerek incelemelerde bulundular. Başta Amasya Valisi Sayın Halil İbrahim Daşöz olmak üzere stantları ve etkinlik alanının gezen ziyaretçiler okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerden etkinlikle ilgili bilgi aldılar. İlesam standını ziyaret eden Amasya Valisi Halil İbrahim Daşöz’ü, 65 Bin Dev Öğr