İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (15 Temmuz 2010)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

ALP ARPAD’IN YENİ KİTABI ÇIKTI

          İlesam üyesi Alp Arpad’ın “Ben Sabahları Uyandırmasaydım” isimli şiir kitabı çıktı. Üyemizin daha nice eserlere imza atmasını dileriz.
Kitabımın dağıtımı, Dost Kitabevi tarafından yapılmakta. Kitabı, Dost Kitabevi’ nin, Eskişehir Kanatlı AVM, Ankara Çayyolu - Tunalı Hilmi - Bilkent - Kızılay şubelerinde bulabilirsiniz - aldırabilirsiniz - istetebilirsiniz.


İLESAM ÜYESİ ARSLAN BAYIR’IN ÇIKARDIĞI GÜNCEL SANAT DERGİSİ ŞİİR ve ÖYKÜ YARIŞMASI DÜZENLİYOR.
GÜNCEL SANAT DERGİSİ KISA ÖYKÜ VE KAYGUSUZ ABDAL ŞİİR YARIŞMASI DURUYURUSU
 
Dergimiz bölgemizin yetiştirdiği, asıl adı Alaaddin Gaybi olan ünlü halk ozanı Kaygusuz Abdal ( c. 1341-1444 ? ) adına bir şiir yarışması düzenlemektedir. Böylelikle, Kaygusuz Abdal adı gündemde daha çok yer tutacak ve ilçe olarak ona verdiğimiz değer öne çıkacaktır.
 
ŞİİR YARIŞMASI ŞARTLARI:
 
1-        Yarışmada konu serbest olup, daha önce ödül almamış ve hiçbir yerde (siteler dahil) yayımlanmamış en fazla iki şiir ile katılınabilir.
 
2-        Şiirler, altı nüsha(fotokopi) olarak ve ayrıca bir CD’ye kopyalanıp birlikte gönderilecektir.
 
3-        Şairler gerçek isimleri ile yarışmaya katılacaklardır. (Mahlas kullananlar ayrıca belirtebilirler)
 
4-        Katılım süreci 5 Temmuz 2010 tahihinde başlayıp, 24 Ocak 2011 tarihinde sona erecektir.
 
5-        Eserler, PTT ile PK: 66 Alanya/ Antalya adresine gönderilecektir. Gecikme ve kayıplardan dergimiz sorumlu değildir.
 
6-        Yarışmacılar, özgeçmişini bir adet vesikalık fotoğraf, yazışma adresi, telefon ve varsa faks gibi iletişim bilgileri ile birlikte ayrı bir zarfa koyarak, eserleriyle birlikte göndereceklerdir.
 
7-        Ödüller; Kaygusuz Abdal Özel Ödülü, Birincilik, İkincilik, Üçüncülük, Güncel Sanat ve Jüri Özendirme ödülleri olarak belirlenmiştir.
 
8-        Kazananlar jüri değerlendirmesinden sonraki bir tarihte ilan edilecektir.
 
 
Jüri üyeleri:
 
Vedat Yazıcı
Metin Turan
M. Demirel Babacanoğlu
Yaşar Yıltan
Nuri Erkal
Ahmet Arslan
 
KISA ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTLARI:
 
1-        Yarışmada konu serbest olup, daha önce ödül almamış ve hiçbir yerde (siteler dahil) yayımlanmamış bir öykü ile katılınabilir. Öyküler, bilgisayar (12 punto) veya daktilo ile ç