BİR BELDEDE DÜZENLENEN İLK ULUSAL ŞİİR AKŞAMI

 / ETKİNLİKLERİMİZ

BİR BELDEDE DÜZENLENEN İLK ULUSAL ŞİİR AKŞAMI
“KIZILCABÖLÜK 1. ÖZÜSTÜ ŞİİR AKŞAMLARI”  İLESAM’IN DESTEĞİYLE YAPILDI.


Denizli’nin Kızılcabölük beldesinde İLESAM’ın katkılarıyla yapılan “Kızılcabölük 1. Özüstü Şiir Akşamları” yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kızılcabölük Belediyesi tarafından düzenlenen, İLESAM üyesi Hakkı Uslu’nun organize ettiği programa İLESAM Yönetim Kurulu Üyesi Arif Bük ve İLESAM Üyesi Dinçer Eşitgin’in yanı sıra Can Sinanoğlu, Çağrı Gürel, Fahrettin Koyuncu, İsmail Karakurt, İsmail Yakıt, Kadir Yatağan, Şerif Kutludağ katıldı. Birincisi yapılan ve geleneksel hale getirilmesi düşünülen şiir akşamları Kızılcabölüklüler ve şiir severler tarafından ilgi ile karşılandı.
 
El Dokumasının ve tekstilin beşiği olan Kızılcabölük Kasabası doğal güzellikleri ve Heraklia-Salbake Hieronu ile de biliniyor. 30 Nisan 2010 Cuma günü İLESAM temsilcilerinin ve diğer katılımcıların Kültür Merkezi, müze ve tarihi yerleri ziyaretleriyle başlayan program, akşam kültür merkezinde düzenlenen şiir etkinliğiyle sürdü.
Açılış konuşmasını yapan İLESAM Yönetim Kurulu Üyesi Arif BÜK, Kızılcabölük şiir akşamlarının temelinin Ankara’da atıldığını belirterek; “Aynı zamanda bir sanatçı olan Sayın başkanımız Karikatürist Abdülkadir Uslu Ankara’daki görüşmemizde Kızılcabölük’te böyle bir etkinlik düzenlemek istediğini belirtti. Bizden katkı istemesi ile bu akşamların temeli Ankara’da atılmış oldu. İLESAM yönetim kurulu olarak katkı verdik ve bugün buradayız.” dedi. Bük, İLESAM Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın başka bir programı nedeniyle katılamadığını söyleyerek selamlarını ve mesajını konuklara iletti. Şiirimize, kültürümüze ve sanatımıza katkılarından dolayı İLESAM’dan teşekkür plaketi alan Kızılcabölük Belediye Başkanı Abdülkadir Uslu ise niye şiir akşamı düzenlediklerini ve neden “Özüstü” adını verdiklerini anlatarak İLESAM’a ve tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür etti.
 
 
 
Şiirlerin okunduğu, sohbetlerin yapıldığı ve kalabalık bir izleyici tarafından izlenen Kızılcabölük Özüstü Şiir Akşamı gecenin geç saatlerine kadar devam etti.
Gece sonunda katılımcılara Özay Gönlüm plaketleri, teşekkür belgeleri ve geleneksel Kızılcabölük el dokuma ürünlerinden oluşan hediye paketleri Hakkı Uslu, Arif Bük, Belediye Başkanları İsmail Yarımca, Mehmet Neşiray, Mehmet Başalan ve Abdülkadir Uslu tarafından verildi.
Tüm konuklara geleneksel Kızılcabölük kaşık helvası ve şairlerin okuduğu şiirlerden oluşan Özüstü Şiir Kitabı dağıtıldı.

 Okunma Sayısı : 1146         09 Ağustos 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 496462

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.