İLESAM Yeni Yönetiminin İlk İftar Yemeği - 26 Ağustos 2010

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM Yeni Yönetiminin İlk İftar Yemeği - 26 Ağustos 2010

İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) 26 Ağustos Perşembe günü verdiği iftar yemeği ile üyelerini bir araya getirdi. Ankara’da Hotel Etap Mola’da verilen yemek yeni yönetimin verdiği "ilk iftar yemeği" olarak da tutanaklara geçti. Yemekte Ankara içinden ve dışından gelen üyeler tanışıp kaynaştılar. Ramazan sofralarının tüm özelliklerini yansıtan yemek faslından sonra İLESAM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ, konuşmasına değerli şair ve yazar Abdullah Satoğlu’nun oğlu, Selçuk Satoğlu’nun ikindi namazını müteakip ebedi istirahatgahına defnedilmesinin verdiği üzüntüyü belirterek başladı.

Sonra yeni yönetimin iş başına geldikten sonraki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ayrıca İLESAM’ın daima ileri gitmesi için sadece yönetim kurulu üyelerinin çalışmalarının yeterli olmadığını, bütün üyelerin desteğine ve çalışmalarına ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Üye sayısında da büyük artışların da memnuniyet verici olduğunu belirten PARMAKSIZ81 ilde temsilcilikler oluşturulduğunu, atamaların yakında yapılacağını söyledi ve yemeğe misafir olarak katılmış olan, İLESAM’ın Almanya temsilcisi Şükran GÜNAY’ı mikrofona davet ederek üyelerle tanıştırdı.Kısa zamanda birçok faaliyete imza atmayı başaran yeni yönetimin, daha birçok alanda yeni adımlar atamayı hedeflediğini, bunun için büyük kurum ve kuruluşların da İLESAM’a üye olmalarının İLESAM’ın gücünü daha da artıracağını belirtti ve mikrofonu aynı zamanda İLESAM Yönetim Kurulu Üyesi, Kadın Kolları Başkanı ve program sunucusu İlter YEŞİLAY’a bıraktı.İlter YEŞİLAY Konuşma yapmak isteyen üyelerimizi mikrofona davet etti. Konuşmcıların verdiği ortak mesaj, eser sahiplerinin haklarının korunmasına yönelik çalışmalarda bulunan İLESAM’ın desteklenmesi yönündeydi.

Haber: Nur Ersen
 


 Okunma Sayısı : 838         08 Eylül 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 954646

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.