İLESAM ANKARA’DA YAZAR OKULU AÇIYOR

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ANKARA’DA YAZAR OKULU AÇIYOR        

Dersler, alanında uzman öğretim üyeleri ve yazarlar öncülüğünde yapılacak.

Yazar Okulu (2 Dönem)-(16 Hafta) Dersler Hafta İçi ve Hafta Sonu

1986’da kurulan ve 24 yıldır kültür-sanat ve telif hakları alanında faaliyet gösteren, bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarla büyük bir takdir toplayan İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) daha önceden açtığı değişik branşlarda kurslara bir yenisini daha ekliyor. 2 dönem ve 16 hafta devam edecek olan Yazar Okulu projesini Ekim’in 2. haftası başlayacak derslerle hayata geçiriyor.

Yazar Okulu’nda, alanında uzman öğretim üyeleri ve yazarlar öncülüğünde; iletişim, demokrasi, doğru düşünme, tespit, tasvir, düzenleme, hedef, metin oluşturma ve yeniden organize etme gibi örnek kelimeler etrafında: Yazarlığa Giriş, Metin Oluşturma Teknikleri, Sanat ve Tenkit, Türk Dili ve Tarihi, İnsan ve Varlık, Türkiye’nin Meseleleri, Ekonomi, Üretim ve Tüketim, Toplum ve İdeoloji, Felsefe ile Düşünmekgibi dersler okutulacak. 16 hafta devam edecek olan Yazar Okulu’nda ayrıca her hafta sonu yönlendirme dersleri verilecek ve ilerleyen derslerde kursiyerlerle ayrıca atölye çalışmaları yapılacak.

Dersler Ekim’in 2. haftası başlayacak ve hafta içi 3 gün,18:00 ile 20:00 arası; hafta sonu Cumartesi günleri 12:00-14:00 saatleri arasında yapılacak ve dersler İlesam’ın Kızılay’da bulunan Genel Merkez binasındaki verilecek. Kurs sonunda kursiyerlere başarı sertifikası takdim edilecek.


             
Genç kalemlerimizi, yazmaya ilgi duyan herkesi İLESAM Yazar Okulu’na bekliyoruz.

 

Başvurular:20 Eylül-7 Ekim 2010 Arası

 Okunma Sayısı : 1456         19 Eylül 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 719573

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.