İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (24 Eylül 2010)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (24 Eylül 2010)      

İlesam’ın Değerli üyesi Yrd. Doç. Dr. M. Emin BAYDİL Hakka Yürüdü.

 

İLESAM’ın Değerli üyesi Yrd.Doç.Dr. M. Emin BAYDİL uzun süredir tedavi gördüğü rahatsızlıktan kurtulamayıp vefat etmiştir. Değerli Üyemize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

24 Eylül 2010 Cuma günü saat 12.00’de Kastamonu Eğitim Fakültesi’nde, M. Emin Baydil anısına bir tören düzenlenecek; merhumun cenazesi Kastamonu Nasrullah Cami’nde öğle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından ebedi istirahatgahına defnedilecek. Başımız sağolsun.

İLESAM Genel Merkezi

***

M. Emin BAYDİL Kimdir?

Evli ve iki çocuk babası olan Yrd. Doç. Dr. Emin Baydil, 1948 yılında Şanlıurfa’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi DTCF Coğrafya Bölümünü bitirdikten sonra, bir süre orta öğretim kurumlarında öğretmenlik yapmış daha sonra Kastamonu Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak uzun yıllar hizmet vermiştir.

 

 

İLESAM ANKARA’DA DİKSİYON-HİTABET ve OSMANLI TÜRKÇESİ KURSU AÇIYOR

         

Başvurular: 23 Eylül-7 Ekim arası

Dersler, alanında uzman öğretim üyeleri ve yazarlar öncülüğünde yapılacak.

Diksiyon-Hitabet Kursu (1 ay)-(4 Hafta)  Haftada (6 saat)

Osmanlı Türkçesi Kursu  (1 ay)-(4 Hafta) Haftada (6 saat)

 

 Dersler Hafta Sonu (Cumartesi-Pazar)

 

1986’da kurulan ve 24 yıldır kültür-sanat ve telif hakları alanında faaliyet gösteren, bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarla büyük bir takdir toplayan İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Ekim’in 2. haftası başlayacak derslerle Diksiyon-Hitabet ve Osmanlı Türkçesi kursları açıyor.

 

Dersler Ekim’in 2. haftası başlayacak ve hafta sonu (Cumartesi-Pazar) olmak üzere İLESAM’ın Kızılay’da bulunan Genel Merkez binasındaki verilecek. Kurs sonunda kursiyerlere başarı sertifikası takdim edilecek. 

   

İlesam’ın web sitesi www.ilesam.org.tr yenilendi.

İlesam Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun aldığı karar çerçevesinde, İlesam’ın web sitesi www.ilesam.org.tryenilendi. Web sitemizi ziyaret edip, bu konudaki görüşlerinizi bize ulaştırmanızı bekliyoruz. 

   

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 757         24 Eylül 2010