İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (7 Ekim 2010)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (7 Ekim 2010) 

   

İLESAM ile KANAL 7 TV ve Kanal 7 Radyo Arasında Yayın İzni Sözleşmesi İmzalandı.

1 Ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere İLESAM ile KANAL 7 TV ve Kanal 7 Radyo arasında yayın izni sözleşmesi imzalandı. Bu sözleşmeye göre, KANAL 7 TV ve Kanal 7 Radyo eserini kullandığı İLESAM üyelerine yıl sonunda İlesam kanalıyla telif ücreti ödeyecek. İmza töreninden sonra bir açıklama yapan İLESAM Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, "Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimiz andan itibaren telif konusuna ağırlık verdiklerini ve ilk olarak geçmiş yönetim tarafından ödenmeyen TRT’ye ait 2006-2007 ve TGRT’ye ait 2008 yılı telif ücretlerini İlesam üyesi hak sahiplerine ödediklerini, listeler gelir gelmez TRT’ye ait 2008 ve 2009 telif ücretlerini de ödeyeceklerini" söyledi.

   

 İLESAM İstanbul Şubesi Sultanahmet Camii’nde Vefat Eden Üyeler İçin Mevlid Okutuyor. (9 Ekim 2010)

           

İLESAM İstanbul Şubemizden bu konuda yapılan açıklama:

 

İLESAM İstanbul Şubemiz 2010-2011 sezonuna Sultanahmet Camii’nde  “Vefat eden 118 üyemizin ve mevcut üyelerimizin vefat eden yakınlarının ruhlarına” mevlit okutarak başlayacaktır. 9 Ekim 2010 Cumartesi günü öğle namazına müteakiben başlayacak olan mevlit sonraki yıllarda da devam ederek geleneksel hale getirilecektir.

 

            Mustafa Necati SEPETÇİOĞLU, İlhan GEÇER, Tahir Kutsi MAKAL, Mustafa Faik BAYSAL, Şemsi BELLİ, Kerim Aydın ERDEM, Halil SOYUER, Gültekin SAMANOĞLU, Fethi TEVETOĞLU, Niyazi Yıldırım GENÇOSMANOĞLU, Ahmet KABAKLI, Dilaver CEBECİ, Ayhan SONGAR, Abdülkadir KARAHAN, Mehmet ÇINARLI, Zeki Ömer DEFNE, Özkan YALÇIN, Faruk SÜMER, Muzaffer ÖZDAĞ, M. Fahrettin KIRZIOĞLU ve Osman Olcay YAZICI vefat eden değerlerimizin bir kısmını oluşturmaktadır.

 

            Sultanahmet Camii’ndeki programı Topkapı Teknik Oto Sanayi Sitesi Çinili Camii İmam Hatibi Ahmet YÜTER’in sunacağı programda ayrıca Sultanahmet Camii Baş İmam Hatibi Emrullah HATİPOĞLU ve imamıHasan KARA, müezzin kayyımları Bünyamin ÖZÇİFTÇİ, Metin BALCI, Muzaffer ÇELİKENDAZE veDurmuş AKBULUT, Koca Mustafa Paşa Sümbül Efendi Camii İmam Hatibi İbrahim YILDIRIM, İkinci Matbaacılar Sitesi Camii İmam Hatibi Murat ÖZSOY, Fatih Camii Müezzin Kayyımı Necdet ERGİN ve Sultanahmet Firuzağa Camii Müezzin Kayyımı Ömer ÖZGÜL mevlit ve dualar okuyacaklardır.

 

            “Vefat eden 118 üyemiz ile mevcut üyelerimizin vefat eden yakınlarının ruhlarına” okutacağımız mevlit programına İstanbul’da bulunan üyelerimizin katılmasını istirham eder vefat eden üyelerimize ve mevcut üyelerimizin vefat eden yakınlarına Allahtan tekrar tekrar rahmet dileriz.

   

İLESAM üyesi Eskişehirli Şairler Nevşehir’de Ödül Aldı.

Merkezi Almanya’da bulunan Kapadokya Kültür Derneği’nin düzenlediği etkinliklerin Nevşehir ve Aksaray  bölümüne Eskişehir Şairler Derneği’nden Başkanı İlesam Eskişehir Temsilcisi İbrahim SAĞIR, İlesam üyesi ve Fikret AKIN  davet edildi.  “6. Kapadokya Şiir Yarışması” na katılan İbrahim SAĞIR  üçüncü, Fikret Akın ise Jüri Özel ödülü kazandılar.

 

   

İLESAM Erzincan İl Denetleme Kurulu Üyesi Hamdi Ülker “Bedel” adlı bir Roman Yayınladı.

           

BEDEL (ROMAN)-HAMDİ ÜLKER
’’ Askere gitmemek için bedel ödeyenlere inat, yaşadığı yetmiş yıllık ömrünü gün gün, saat saat bedel ödeyerek geçiren, hayatının sonunda ise yakasında bir Gazi Madalyası bile bulunmayan Anadolu’nun kaybolmuş bir kahramanının hayat hikâyesidir bu roman.

Üç kardeşi ile birlikte Sarıkamış Harekâtına katılıp, orada iki kardeşini şehit verdikten sonra ağır yaralı olarak esir düşen bir kahramanın Azerbaycan’ın Kazak Reyonunda ve Revan’da geçen günlerinin hikâyesidir bu roman.

Sadık vatandaşlarla (Ermeniler) Birinci Dünya Savaşı öncesi ve savaş sonrası yaşanan ilginç olayların günümüze yansımasıdır. Anadolu’da iç içe yaşayan iki milletin 93 harbinden sonra nasıl düşman edildikleri, o zamana kadar bir Türk Yurdu olan Revan’ın nasıl Ermenistan yapıldığı ve nasıl Erivan olduğunun hikâyesidir bu roman.’’

Kısacası biyografik, tarihi, fantastik bir serüvendir bu roman…

 

RAVZA YAYINLARI

Adres: BÜYÜK REŞİTPAŞA CD. NO:22/42 VEZNECİLER - EMİNÖNÜ Yümni İş Merkezi İstanbul

 

Telefon: 212-528 46 17 
 
BİR DE ÜSTAD ABDURRAHİM KARAKOÇ’UN KALEMİNDEN "BEDEL"
http://www.habervaktim.com/yazar/27848/kitap_ve_okuyucu_hakkinda.html

www.hamdiulker.com

   

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 794         07 Ekim 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 11441

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.