İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (25 Ekim 2010)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (25 Ekim 2010) 

   

Çınaraltı Sohbetlerinde Türkiye’de Üniversite Olgusu Ele Alınacak.

 

Faaliyetle İlgili İstanbul Şubesinden Yapılan Açıklama:

 

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği)  İstanbul Şubesi olarak her hafta düzenlediğimiz Çınaraltı Sohbetleri’nde, 25 Ekim 2010, Pazartesi günü “Türkiye’de Üniversite Olgusu” nu ele alacağız. Sohbet, “Türk Eğitim Sistemi Üzerine Prof. Dr. Ali Osman ÖZCAN ile Üç Sohbet” isimli dizimizin sonuncusunu oluşturuyor.

 

Eğitim Profesörü olan Prof. Dr. Ali Osman ÖZCAN; Algıdan Yoruma Yaratıcı Düşünce, Dönüşüm Çizgileri, Merakı Hapsetmek, Öğretmenliğin İç Yüzü -Davranışlar-, Şeytanla Ekmek Bölüşmek, Taşdevri Çağdaşları, Kimlikteki Kim, İletişimin Rengi: Ana Baba ve Öğretmenlere, Çocuk Nasıl Öğrenir, Dönüşüm Çizgileri, Eğitim ve Psikoloji Açısından Atasözlerimizin Kıymeti, Kumdan Kale Yapmak, Algıdan Yoruma ve Ülkemiz İçin İsabetli Olabilecek Bir Mesleğe Yöneltme Denemesi isimli kitaplarıyla; bildik paradigma, kavram ve kelimelere farklı ve yerli açıdan yaklaşmamızı sağlıyor. Prof.Dr. Ali Osman ÖZCAN bir nevi Batı’nın ve Batıcıların sömürgeci eğitim anlayışına karşı yerli ve milli bir çığlık olma iddiasını taşımaktadır.

Prof.Dr. Ali Osman ÖZCAN’ın misafir olacağı “Türkiye’de Üniversite Olgusu”  başlıklı sohbet, İstanbul- Beyazıt Devlet Kütüphanesi Konferans Salonunda saat 17.00’de başlayacaktır. 

Vedat Fidanboy, TRT Ankara Radyosundaydı. 

Kadıköy Belediyesi ve KASDAV tarafından geçen yıl 9.su düzenlenen Türk Sanat Müziği Şarkı Sözü yarışmasında 1.lik ve 2.lik ödüllerini birden olan Meslek Birliğimiz üyelerinden şair-yazar VEDAT FİDANBOY, 24/10/2010  tarihinde  (saat 18.00 – 20.00 arası) TRT Ankara Radyosu’nda sunuculuğunu HAKAN YILMAZ’ın yaptığı “Akşam Pazarı” programına katılmıştır.

           Programda şairimiz  sunucunun “Şiir ve Şarkı Sözü  Hakkında” kendisine yönelttiği soruları yanıtlamış; ayrıca, dinleyicilere kendi şiir ve şarkı sözlerinden örnekler sunmuştur.

           Canlı yayın arasında sözleri VEDAT FİDANBOY’a, bestesi bu yıl bir kalp krizi sonucu aramızdan ayrılan bestekâr TAHİR SIRAL’a ait  olan “Büsbütün terk edip çıkma dünyamdan” şarkısı ise, Türk Sanat Müziğinin  çok değerli ses sanatçılarından  VEDAT ÇETİNKAYA tarafından seslendirilmiştir.

   

Ünal Kar, 3 Kasım’da TÜYAP’ta “Susuyorum Gözlerine” Kitabını İmzalayacak.

 

Ünal Kar’ın üçüncü şiir kitabı olan “SUSUYORUM HÜZÜNLERİME” Göl Kitap Yayıncılık tarafından yayımlanarak dünyaya gözlerini açtı. Kitabın ilk imza günü 30 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında düzenlenen 29. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarında gerçekleştirilecektir. 3 Kasım 2010 tarihinde düzenlenecek olan imza gününde Ünal Kar İstanbul-TÜYAP’ta kitabını imzalayacak. Üyemizin daha nice eserlere imza atmasını dileriz.

   

 Erhan Bayram, Radyo Şafak’ta Canlı Yayın Konuğuydu.

 

 

Erhan Bayram,96.5 frekansından yayın yapan RADYO ŞAFAK’ta "Emre ile Asude" adlı programa canlı yayın konuğu olarak katıldı.

 

Sefer Eraslan, 30 Ekim’de, Oğlu S. İlyas Easlan’ı Evlendiriyor.

 

Sefer Eraslan’ın oğlu Selçuk İlyas Eraslan ile Merve Kutbay 30 Ekim tarihinde Kışahir Kervansaray Otelinde saat 16’dada dünya evine gireceklerdir. Evlenecek çifte ve ailelerine mutluluklar dileriz.

Sami Aslan “Mevsim Gibi” adlı Kitabını İmzalıyor.

Sami Aslan “Mevsim Gibi” adlı Kitabını İmzalıyor. İmza gününde şiirleri besteleyerek okuyan sanatçılardan, Ayşegül PINAR, İzzet AKTAŞ, Turan ÜSTÜN, Şükrü CÖMERT, Kemancı HÜSEYİN, Buket ÜNAL, Ufuk ALTUN ve şiirleriyle, Kasım Alper ÖZDEMİR bu gecede Sami Aslan’ı yalnız bırakmayacak.

Tarih:29 Ekim 2010 Cuma Akşamı          

Yer: İstanbul, Harem. Asmalı Konak.

Saat: 19-24 arası.

                                          

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 803         25 Ocak 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 570930

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.