İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (4 Kasım 2010)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (4 Kasım 2010) 

  

İLESAM, Türkçe Sevdalıları Şairler Şöleni’nde (Gazi Üniversitesi)

İLESAM, Gazi Üniversitesi bünyesinde kurulan Türkçe Sevdalıları Topluluğu’nun Şairler Şölenine İlesam Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve İlesam Yönetim Kurulu üyesi İlter Yeşilay başta olmak üzere şair üyeleri Semih Sergen, Yahya Akengin, Cemal Safi, İsmet Bora Binatlı ve Uğur Kılıç’la katılıyor.

Etkinlik, 4 Kasım 2010 Perşembe akşamı, Serpil Esen ve Kürşat Aramak’ın sunumu ile Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Mimar Kemalettin Salonu’nda saat 17’de başlayacak. Şairler Şöleni’nin üniversite öğrencileri ve akademisyenler tarafından ilgiyle takip edilmesi bekleniyor.

   

Kırşehir İlesam İl Temsilciliğinin ile Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 1. Ulusal ÂŞIK PAŞA ŞİİR ŞÖLENİ Kırşehir Kültür Merkezi toplantı salonunda 6 Kasım 2010 Cumartesi gecesi  Başlıyor.

 
     Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Kırşehir İlesam İl Temsilciliğinin ortaklaşa gerçekleştirdiği  1. Ulusal ÂŞIK PAŞA ŞİİR ŞÖLENİ Kırşehir Kültür Merkezi toplantı salonunda 6 Kasım 2010 Cumartesi gecesi protokolün ve çok sayıda halkın da katılımı ile gerçekleşecek.

       Katıksız Öz Türkçe’nin gelişmesi ve yayılmasında büyük hizmetleri bulunan ünlü Türk Edibi ÂŞIK PAŞA’nın kutlu meşalesi altında genç kuşaklara Türk dilinin ve şiirin önemi, ayrıca Türkiye’nin