Kübalı Şair-Yazar Alpidio Alonso Grau İlesam’ı Ziyaret Etti.

 / ETKİNLİKLERİMİZ

Kübalı Şair-Yazar Alpidio Alonso Grau İlesam’ı Ziyaret Etti.

 

 

İstanbul-TÜYAP Kitap Fuarı için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Kübalı Şair-Yazar Alpidio Alonso Grau, 4 Kasım 2010 Perşembe günü İlesam Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Görüşmeye tercümanı ve Küba Elçilik yetkilisi ile gelen Grau, İlesam Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, İlesam Genel Muhasip’i Cemal Tuzcuoğulları ve İlesam Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi İlter Yeşilay’la görüştü.

 

 

Görüşmede, karşılıklı olarak bilgi alış-verişinde bulundu. Türkiye’deki Telif Hakları ve Korsanla mücadele konusunda Grau’yu bilgilendiren Parmaksız, İlesam olarak yaptıkları kültür-sanat faaliyetlerini anlattı. Yarım saat süren görüşmede, Küba’daki kültür ve sanat hayatı hakkında bilgi alan İlesam Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Küba ile Türkiye arasında yapılabilecek kültür-sanat projeleri konusunda görüş alış-verişinde bulundu. Sonuçta birçok müşterek nokta belirlendi ve 2012 yılında Küba’da yapılacak kitap fuarına kadar yapılabilecek projeler konusunda görüş birliğine varıldı.

 

 

Görüşme sonunda birbirlerine karşılıklı kitap hediye eden Grau ve Parmaksız, ilişkilerin daha da geliştirilmesi hususunda anlaştı. Görüşme sonunda Grau’ya ziyaretinden dolayı teşekkür eden Parmaksız, bu günün hatırasına İlesam Genel Merkez Yönetim adına Grau’ya  bir plaket takdim etti.

 

   

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

E-Posta

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 1301         09 Kasım 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 678202

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.