İlesam Gaziantep Şubesi 1. Olağan Kongresi Yapıldı

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İlesam Gaziantep Şubesi 1. Olağan Kongresi Yapıldı

Gaziantep Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu, Anadolu İş Merkezi’nde Çok Sayıda Şair, Yazar Ve Akademisyenin Katılımıyla Yapıldı.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Gaziantep Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu, Anadolu İş Merkezi’nde çok sayıda şair, yazar ve akademisyenin katılımıyla yapıldı.

 
            İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın divan başkanlığında yapılan kongrede; Muhittin Arar, Prof. Dr. Mehmet Özaslan, Yrd. Doç. Dr. Hasan Akgül, Dr. Ahmet Özpay ve Bülent Ağcabayyönetim kurulu üyeliklerine seçildiler. 

            Kongrenin açılışında söz alan İLESAM Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Arar, ilimde, teknikte, fikir, edebiyat ve sanatta ilerlemiş olan ülkeler, henüz devlet olma mücadelesi veren Türkistan devletlerinde, Kafkas, Balkan veya dünyanın başka yerlerinde bile, itiraf edelim ki kültür ve sanat erbabının saygınlığı kıskanılacak ölçüdedir ifadesinde bulundu. 

             Muhittin Arar, "Ülkeye, topluma; hem iktisadi, ekonomik kalkınma, hem sanat, eğitim ve kültürde bir yere gelmesi uğruna verilen mücadelelerde bu kadrolar hep ateşleyici, yani öncüdür. Ülke adına bir şeyler yapmak isteyen kimseler ve kadroları bu bilim ve sanat erbabının gözlerine bakar, sözlerine saygı gösterir. Bu kadrolar; kalkınma, hak hukuk, paylaşma, adalet, huzur fişeğidir" diye konuştu.

             Kongrenin sonunda değerlendirme konuşması yapan İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, "Gaziantep’in kültürel birikimi oldukça ileridir. Bu birikim yarınlarda kültürel kuruluşlarda edebiyat, sanat dergileri şeklinde artarak ortaya çıkacaktır. İLESAM’ın Gaziantep şubesinde şuanda 80 dolayında üyesi bulunmaktadır. Bu sayının süratle birkaç yüzü bulacağını görüyoruz" diyerek, İLESAM’ın farklı etkinliklere imza atacağını söyledi.

 Okunma Sayısı : 827         01 Aralık 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 321830

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.