İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (6 Aralık 2010)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (6 Aralık 2010)

 

İLESAM-Kabakçı Konağı Şiir Dinletisi Hamamönü/Altındağ (6 Aralık  2010 Pazartesi, saat:19.00)

 

Programı Yöneten:Mehmet Nuri PARMAKSIZ

 

 

Tarih:  6 Aralık  2010 Pazartesi

 

Saat:19.00

 

Yer: Altındağ Belediyesi Kültür Sanat Evi

Kabakçı Konağı

 

Adres: Hacettepe Mahallesi, Hamamönü Sokak, No:6/A

(Tarihi Karacabey Hamamı’nın Karşısı)

Altındağ/ANKARA

 

Tel: (0 312 310 72 69) 

 

Mustafa YAZGAN, Necip Fazıl’la İlgili Hatıralarını Çınaraltı Sohbetleri’nde Anlatacak.

 

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği)  İstanbul Şubesi’nin her hafta düzenlediği Çınaraltı Sohbetleri’nde, 6 Aralık 2010, Pazartesi günü “Üstad Necip Fazıl’la Bir Zamanlar”başlıklı sohbet gerçekleşecek. Sohbeti, 28 Şubatçılar tarafından Zaman Gazetesi’ndeki yazılarına son vermek zorunda bırakılan Mustafa YAZGAN verecek.

 

Necip Fazıl KISAKÜREK’le, 1965’te Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Kamu Yönetimi Enstitüsü’nün asistanı olarak Gaziantep’te verdiği bir konferansın ertesi günü tanışan ve dostluğu Üstad’ın vefatına değin devam eden Mustafa YAZGAN’ın misafir olacağı; “Üstad Necip Fazıl’la Bir Zamanlar”başlıklı sohbet, her zaman olduğu gibi İstanbul- Beyazıt Devlet Kütüphanesi Konferans Salonunda saat 17.00’de başlayacak.

 

Programa katılım serbesttir.

                                                                                                          

İLESAM Gaziantep Şubesi’ndeki Programlar

 

İlesam Gaziantep Şubesi’nde "Sof Dağından Esen Rüzgâr" programı ve Gaziantep Üniversitesi işbirliği ile "konferans","Kültür Edebiyat Günleri" faaliyetleri devam ediyor. 14 Aralık Salı günü, saat 14’te  Gaziantep Üniversitesi Ömer Asım Aksoy Salonu’nda Dr. M.Soğukömeroğlu, "Türk Romanında Turan Düşüncesi" adlı konferans verecek.

 

Ayrıca, 15 Aralık 2010 Çarşamba günü aynı yerde Dr. Ahmet Özpay yönetiminde "Şiir Şöleni" gerçekleştirilecektir.

İlesam üyesi, Nevşehir/İlesam Denetleme komisyonu Sadi Teltik’in Eserleri

İlesam üyesi, Nevşehir/İlesam Denetleme komisyonu üyesi Sadi Teltik , bugüne kadar Islak Kirpikler, Suların Gölgesinde ve Belirli Günler ve Haftalar adlı 3 kitap yayımladı.

Islak Kirpikler (ŞİİRLER )-174 Sahife,154 şiir ve 3 bölümden oluşmaktadır.Birinci bölüm Lirik şiirler,İkinci bölüm Çeşitlemeler,Üçüncü bölüm Bestesiz Güfteler adını taşır.Dizgi-Baskı-Montaj :Yüksel Ofset/KAYSERİ-Kapak Kompozisyonu:Yasemin Yeşilyurt( Grafiker-Ressam)- Basım yılı:Kasım 1995

Suların Gölgesinde (ŞİİRLER )-160 sahife,130 şiir ve 4 bölümden oluşmaktadır.Birinci bölüm Gönülden Akışlar,İkinci bölüm Yankılanışlar,Üçüncü bölüm Nakışlar,Dördüncü bölüm Değişik Bakışlar adını taşır. Eser,Bizim Gençlik Yayınları:58 Şiir Dizisi:33 Dizgi-Baskı :Yüksel Ofset/KAYSERİ-Kapak Kompozisyonu:Yasemin Yeşilyurt (Grafiker-Ressam)-Basım yılı: Kasım 2002

Belirli Günler ve Haftalar (Manzum-Mensur)-352 sahife,güzel sözler,günün anlam ve önemine dair yazılar ve şiirlerden oluşmaktadır.Her konuda yazılmış  seçkin şiirler vardır. Eylül ayından Mayıs ayına kadar belli bir sıra takip edilmiştir.Kitapta ayrıca ATATÜRK ORATORYOSU-SADİ TELTİK  yer alır.Dizgi:Metin Neşeli (Öğretmen) -Tasarım:Alkım Gündoğdu-Baskı:Motif Matbaası/ANKARA-Kapak Kompozisyonu:Özer Öztürk (Ziraat Müh.)-Basım yılı:2004Ayrıca şairimizin 25 güftesi,TRT.San’atçısı udi bestekar N.İlgün SOYSEV tarafından (TSM-değişik makamlarda) bestelenmiştir.
O BİVEFA AY YÜZLÜ adlı Hüzzam eser TRT. repertuarına girmiştir.

 

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 661         06 Aralık 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız