İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (8 Aralık 2010)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (8 Aralık 2010)

 

İlesam İstanbul Şubesi Genel Kurulu 11 Aralık 2010 Cumartesi Günü Gerçekleşecek.  

İlesam İstanbul Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu 11 Aralık 2010 Cumartesisaat 13’te gerçekleşecek. Şubelerin bağlı olduğu yönergeye göre Şube yönetimlerinin seçileceği genel Kurul’da, Genel Merkez seçiminde oy kullanabilecek delegelerin seçimi de yapılacak. İlesam İstanbul Şubesi’nde yapılacak Genel Kurul’a, İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerinden bazı isimlerin katılması bekleniyor.

Genel Kurul Tarihi:

11 Aralık 2010 Cumartesi

Genel Kurul’un Başlama Saati:

13.00

Genel Kurul’un Yapılacağı Adres:

Sultan Köşesi Resturant, Küçükayasofya Caddesi, No:4/6 Sultanahmet /İstanbul

İlesam,  Bakırköy Lisesi’nde öğrencileri Telif Hakları Konusunda Bilgilendirecek.

 

Telif hakları Bilincinin Ülke Genelinde artırılması düşüncesi ile yola çıkan İLESAM, Türkiye’nin dört bir tarafında Üniversiteler ve Ortaöğretim kurumları bünyesinde Telif hakları ve korsanla mücadele konusunda öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, 10 Aralık Cuma günü saat 14’te, Bakırköy Lisesi öğrencileri ile bir araya gelinecek ve 5846 sayılı yasa kapsamında öğrenciler telif hakları ve korsanla mücadele konusunda bilgilendirilecek.

 

 

İLESAM üyesi Ülkü Önal’ın Çalışmaları

 

İLESAM üyesi Ülkü Önal, 24-26 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 2. Uluslararası Doğu Anadolu Bölgesi Geleneksel Mutfak Kültürü ve Van yemekleri sempozyumuna katıldı. Van valiliği,Van Belediyesi,İstanbul Üniversitesi, Van Yüzüncü yıl Üniversitesince ortaklaşa düzenlenen programa Ülkü Önal ve Artvin Üniversitesinden Musa Öksüzle birlikte katıldı.

 

Ayrıca Ülkü Önal, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünün 9-10 Aralık 2010’da Milli Kütüphane salonunda düzenleyeceği  Günümüzde Çocuk Oyuncaklarında Yaşanan Değişmeler sempozyumuna Musa Öksüzle birlikte “Dünden Bugüne Artvin Yöresi Çocuk Oyunları ve Oyuncakları” konulu bildiri sunacak.
 
Üyemiz Ülkü Önal Artvin Muhacirlik hatıraları isimli kitabını çıkardı. Kitapta 250 kaynak kişiyle görüşerek alınan bilgiler, Rus, Osmanlı Devlet Arşivi, Cumhuriyet arşivinden alınan belgeler ilk kez okuyucuya sunulmuştur. Bölgede bugüne kadar bu konuda kitap yayınlanmamıştır.

 

İLESAM Gaziantep Şubesi’ndeki Programlar

 

İlesam Gaziantep Şubesi’nde "Sof Dağından Esen Rüzgâr" programı ve Gaziantep Üniversitesi işbirliği ile "konferans","Kültür Edebiyat Günleri" faaliyetleri devam ediyor. 14 Aralık Salı günü, saat 14’te  Gaziantep Üniversitesi Ömer Asım Aksoy Salonu’nda Dr. M.Soğukömeroğlu, "Türk Romanında Turan Düşüncesi" adlı konferans verecek.

 

Ayrıca, 15 Aralık 2010 Çarşamba günü aynı yerde Dr. Ahmet Özpay yönetiminde "Şiir Şöleni" gerçekleştirilecektir.

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 

 Okunma Sayısı : 780         08 Aralık 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 558543

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.