İLESAM, Trabzon/ Kanuni Lisesi Öğrencilerine Telif Haklarını ve Korsan Kavramını Anlattı.

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM Trabzon/ Kanuni Lisesi Öğrencilerine Telif Haklarını ve Korsan Kavramını Anlattı.

 

 

Telif hakları Bilincinin Ülke Genelinde artırılması düşüncesi ile yola çıkan İLESAM, Türkiye’nin dört bir tarafında Üniversiteler ve Ortaöğretim kurumları bünyesinde Telif hakları ve korsanla mücadele konusunda öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, 17 Aralık Cuma günü saat 13’te, Trabzon Kanuni Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, 5846 sayılı yasa kapsamında öğrencileri telif hakları ve korsanla mücadele konusunda bilgilendirdi.

 

 

 Programın sunuculuğunu İLESAM Trabzon İl Denetim Komisyonu üyesi Nurcan Yazıcı yaptı. Programın başında konuşan İLESAM Trabzon İl Temsilcisi Ahmet Musaoğlu, “telif ve korsan kavramı ile birlikte insanımızın kültür-sanat ve edebiyat anlamında birçok şeyin farkında olmamız” gerektiğinden bahsetti. Programdan sonra Trabzon basınını ziyaret eden İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, İlesam ve telif konusunda basın mensuplarına demeçler verdi. Aynı günün akşamı Kuzey TV ve Bayrak radyosunda programlara katılan Parmaksız, “eser sahiplerinin eserlerine ve haklarına sahip çıkması” gerektiğinden bahsetti.

 

Seminer, Trabzon’da bulunan İLESAM üyeleri ve şair-yazarlarla birlikte başka okullardan çok sayıda öğretmen ve öğrenci tarafından da takip edildi.

 

 Okunma Sayısı : 882         21 Aralık 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 485194

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.