İLESAM, Polis Koleji Öğrencilerine Telif Haklarını Anlattı.

 / ETKİNLİKLERİMİZ

 İLESAM, Polis Koleji Öğrencilerine Telif Haklarını Anlattı. 

Telif hakları Bilincinin Ülke Genelinde artırılması düşüncesi ile yola çıkan İLESAM, Türkiye’nin dört bir tarafında Üniversiteler ve Ortaöğretim kurumları bünyesinde Telif hakları ve korsanla mücadele konusunda öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, 22 Aralık Çarşamba günü saat 17’de, Ankara-Yenimahalle’de bulunan Polis Koleji öğrencileri ile bir araya gelen İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve İLESAM Haysiyet Kurulu Başkanı İsmet Bora Binatlı, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde öğrencileri telif hakları ve korsanla mücadele konusunda bilgilendirdi.

 

 

Gelecekte Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde önemli görevlerde bulunacak öğrencilere hitap edenİLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, “Emniyete bağlı Güvenlik Şube Dairesi ile Türkiye’nin hemen hemen her ilinde korsanla mücadele kapsamında işbirliği içinde çalıştıklarını”ifade ederek sözlerine başladı ve “Türkiye’nin her yerinde korsan olduğunu,  Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda yeni düzenlemeler yapıldığını anlatan Parmaksız, cezaların daha da artacağını dile getirdi. Gençlere fikir üretmeleri ve bunu de tasdik etmeleri önerisinde bulunan Parmaksız, artık elektronik imza sistemi sayesinde herkesin kendi eserini çok rahat bir şekilde tasdik ettirebildiğini söyledi. Parmaksız, zamanın karşısında durabilen şeyin ortaya konan bir eser olduğunu” da konuşmasında vurguladı.

 

 

İLESAM Haysiyet Kurulu Başkanı İsmet Bora Binatlı ise konuşmasında, “intihalin ne demek olduğunda bahsetti ve örneklerle etkilenme ve intihal meselesini açıklayarak, korsandan her şekilde uzak durulması” gerektiğinden bahsetti.

 

 

Telif hakları ve Korsanla mücadele semineri, Polis kolejinde görevli çok sayıda idareci, öğretmen ve öğrenci tarafından takip edildi.  

 

   

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 827         10 Ocak 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 243445

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.