İLESAM TOKAT TELİF HAKKI KONFERANSLARI

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM TOKAT’TA TELİF HAKLARI KONFERANSI VERDİ.

 

İLESAM TOKAT TELİF HAKKI KONFERANSLARI


 

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Tokat İl Temsilciliği ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Temsilciliği tarafından İLESAM Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ’ınkatılımıyla Tokat Anadolu Lisesi Konferans Salonunda ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Mavi Salon’da “Telif Hakları ve Korsan Yayınlar” konulu iki konferans gerçekleştirildi.

 

 

Tokat basınının da yoğun ilgi gösterdiği konferansın 21 Ocak 2011 Cuma günü saat 11.00 de başlayan Anadolu Lisesindeki sunumu Tokat İl Temsilcisi Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Hasan AKARtarafından yapıldı. Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Sami ÖĞÜT Gençlerimizin öğretimlerinin yanında Türk kültür ve sanatına da ilgi duymaları ve sahip çıkmaları hususunda yetiştirilmeleri için de büyük gayret sarf edeceklerini belirterek İLESAM Başkanı M.Nuri Parmaksız’a davetlerine icabet ettiğinden dolayı teşekkür etti. İLESAM Başkanı M.Nuri Parmaksız da yaptığı konuşmada Tokat’ın kültür ve sanata değer veren bir şehir olduğunu vurgulayarak katılımcılara telif haklarının önemi ve korsan yayınların zararları konusunda örnekler verdi. Konferansın sonunda Okul Müdürü Sami ÖĞÜT tarafından İLESAM Başkanı’na Tokat Anadolu Lisesi Özel Dosyasıyla birlikte Tokat’la ilgili yayınları içeren kültür seti hediye edildi.

 

 

 

İkinci konferans Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Mavi Salon’da yapıldı. Konferansa Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güngör YILMAZ, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Münir ATALAR, Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı  Prof. Dr. Hüseyin KOÇ, Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölüm Başkanı Prof. Dr. İzzet KADIOĞLU, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali AÇIKEL, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Altıntaş, Tokat Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi Müdürü Hayrettin ÜNAL, Plevne Lisesi Müdürü Mustafa ŞAHİN ve Müdür Yardımcısı Ali BAL, Mehmet Akif ERSOY Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa COŞKUN, Kümbet Dergisi Sahibi Muhsin DEMİRCİ, Tokat Şairler ve Yazarlar Derneği üyelerinden Emekli eğitimciler Dursun KELEŞ ve Yusuf UÇAR, İLESAM Tokat İl Temsilcisi Hasan AKAR,İlesam İl Denetleme Kurulu Üyesi Mahmut HASGÜL  ve üniversite öğrencileri katıldılar.

 

 

Sunumunu Tarih bölümü öğrencilerinin yaptığı konferansta İLESAM Üniversite Temsilcisi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Alparslan DEMİR, İLESAM’ın kuruluş amacı ve ülke genelinde yaptığı çalışmalardan bahsederek İLESAM Başkanı M.Nuri Parmaksız’ı kürsüye davet etti. Parmaksız, özellikle akademisyenlerin çalışmaları sırasında telif hakları konusunda karşılaşacakları sıkıntılar ve çözümleri üzerinde durdu. Etkinliğin sonunda Tokat İLESAM Üyeleri adına Prof. Dr. Münir ATALAR tarafından M.Nuri Parmaksız’a plaket takdim edildi. Ayrıca İLESAM’a yeni üye olan dokuz kişiye İLESAM Başkanı M.Nuri PARMAKSIZ tarafından rozet takıldı.

 

   

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 

 Okunma Sayısı : 945         27 Ocak 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 288250

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.