İLESAM, GÜZİDE TARANOĞLU’NA ÜSTÜN HİZMET BELGESİ TAKDİM ETTİ.

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM,  TOPRAK ANA GÜZİDE GÜLPINAR TARANOĞLU’NUN DOĞUM GÜNÜNDE KENDİSİNE

ÜSTÜN HİZMET BELGESİ TAKDİM ETTİ. 

 

İlesam Kadınlar Komitesi 29 Ocak 2011 Cumartesi günü, Türk şiirinin önemli hanım şairlerinden ve İlesam’ın en eski üyelerinden “Toprak Ana” adıyla anılan ünlü şairimiz Güzide Gülpınar Taranoğlu’nun 89.yaş gününü değerli sanatçımızla  beraber kutladı.  Güzide Hanımefendinin evinde gerçekleşen ziyarette İlesam Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadınlar Komitesi  Başkanı İlter Yeşilay, komite üyeleri Pakize Altan ve Nuriz Gökmenoğlu’ndan oluşan heyet; İlesam Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bütün İlesam camiasının sevgi, saygı ve kutlama dileklerini sunarak Türk Şiirine yıllardır verdiği büyük hizmetlerden dolayı Güzide Hanımefendiye İlesam Genel Merkez Yönetim Kurulu adına “İlesam Üstün Hizmet Belgesi” takdim ettiler.

 

 

“Toprak Ana”  Güzide Taranoğlu konuklarına ve İlesam’a teşekkürlerini bildirdikten sonra  İlesam’ın bu jestinden dolayı son derece duygulandığını belirtti. Ziyaretçilerine edebi alanda yaptığı çalışmalarını ve rahmetli eşiyle olan güzel hatıralarını anlatan Taranoğlu zaman zaman duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.

 

 

İlesam’ın çok büyük bir kuruluş olduğunu bu kurumun içinde akademik ve edebi eser üreten kadınlarla ilgili bir komitenin kurulup çalışmalar yapmasını son derece önemli bulduğunu anlatan Güzide Hanımefendi komite üyelerine Gülpınar dergisinin yıllık ciltlerinden ve kitaplarından imzalayıp hediye etti.

 

 

Son derece güzel anılarla dolu olan kutlama, sohbet ve İlesam Üstün Hizmet Belgesinin takdiminden sonra Komite üyeleri tekrar ziyarette bulunacakları sözünü vererek büyük şairin yanından ayrıldı.

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

: