İLESAM Malatya Temsilcisi’nden İlesam Üyesi Malatya Valisine Ziyaret

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM Malatya Temsilcisi’nden İlesam Üyesi Malatya Valisi’ne Ziyaret

 

 

İLESAM üyelerinden bir heyet, Malatya temsilcisi Adil Akkoyunlu ile birlikte Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran’ı ziyaret etti. Kendisi de bir yazar olan; “Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma”, “Kamu Yönetiminde ve Kamu Hizmetlerinde Kalite” isimli kitapları bulunan Vali Ulvi Saran, kendisinin de sürekli okuduğunu ve İLESAM’ın üyesi olduğunu belirterek kendisinin başlattığı, “Malatya okuyor” kampanyasını anlattı. Okunan kitap sayısının 600 bine yaklaştığını belirten ve okumanın önemine değinen Vali Saran: “Okumayan yazar olamaz” dedi.

 

            Adil Akkoyunlu da “okumadan yazar olunmaz; yazılmayınca da okunmaz” dedi. “Malatya Okuyor” kampanyasına destek verdiklerini belirten Akkoyunlu; “okumaya yönelik bu tür gayretler, bizleri memnun etmektedir” diyerek Vali Saran’a teşekkür etti. 

 

İLESAM Malatya Temsilcisi Adil Akkoyunlu’dan Mısır Açıklaması

 

 

 

Malatya Soykan Meydanı’nda Mazlum Der, İnsan Hakları Derneği (İHD), TYB, İLESAM ve Malatya’da faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği basın açıklamasını Adil Akkoyunluyaptı.

 

Ülkenin zenginliklerini kendi sermayesi haline getirildiğini belirten Akkoyunlu, “Mısır ülkesi bir daha asla diktatörlüğe teslim olmamalıdır. Biz, diktatörlüğün bütün çağrılarını reddeden, Mısır halkının yanındayız. Yüreğimiz ve sesimiz onlarladır.

Emperyalist öfkenin temsilciliğini yapan diktatörler, kendi halklarına zulüm yapmaktadır. Halkın iradesinin, ülke yönetimine yansımaması için uğraşıyorlar.

Ülkelerin zenginliklerini, şahsi sermayeleri haline getiriyorlar ve kendi halklarını aç bırakıyorlar. Bugün Tunus ve Mısır halkları kendi geleceklerini tayin etme kararlarını bütün dünyaya ilan ediyorlar. Bizlerde Tunus ve Mısır halkını bu kararlarından dolayı destekliyoruz.”

“İktidarları, kendi mülkleri olarak gören diktatörler, ağlayan ve sızlayan ama kendi iradelerinin farkına varamayan yığınların çaresizlikleriyle beslendiklerini söyleyen Akkoyunlu, “Bizden büyük yok diyenler, halk kendi iradesinin farkına vardığında, diktatörlerin küçüldüğünü fark etti. Gün Mısır ve Tunus halkına yalnız olmadıklarını haykırma günüdür. Gün, adaleti, özgürlüğü, eşitliği ve kardeşliği selamlama günüdür. Diktatörler gidin ve halkın yakasından düşün. Biraz onurunuz varsa, kendi halkınızın sizi kovduğunu anlayın” şeklinde konuştu. 

  

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 1187         10 Şubat 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 564497

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.