İLESAM KADINLAR KOMİTESİ ŞUBAT AYI SANAT VE SOHBET TOPLANTISI YAPILDI

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM KADINLAR KOMİTESİ ŞUBAT AYI SANAT VE SOHBET TOPLANTISI YAPILDI

İlesam Kadınlar Komitesinin düzenlediği  Şubat Ayı Sanat ve Sohbet toplantısı 19 Şubat 2011 Cumartesi günü Altındağ Belediyesi  Kültürevi  Kabakçı Konağı‘nda gerçekleştirildi.  Dışarıda yoğun bir yağış olmasına rağmen  konağın sıcak ve güzel atmosferinde samimi bir havada geçen toplantıya ilgi yoğundu.  İlesam Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadınlar Komisyonu Başkanı İlter Yeşilay’ın açılış konuşmasından sonra katılımcı konuklar tek tek söz alarak kendilerini tanıttılar toplantı ve İlesam’ın çalışmaları hakkında olumlu görüşlerini belirttiler.

İlesam Kadınlar Komitesi tarafından katılımcı hanımefendilere nazar boncuğu dağıtıldıktan sonra Drama sanatçısı ve Nefes Koçu Aykut İlhan,  Drama ve Doğru Nefes alma teknikleri konusunda 40 dakikalık uygulamalı bir sunum yaptı. Sunumdan önce bütün hanımlara konuyla ilgili yazılı dokümanlar  dağıtıldı. Yararlı geçen bilgilendirmeden sonra Nefes Koçu Aykut İlhan hanımefendilerin konuyla ilgili sorularını cevapladı.

Şiir ve şarkılar bölümüne geçmeden önce yoğun programına rağmen  Kadınlar Komitesinin toplantısına kısa bir süre katılan İLESAM başkanı Mehmet Nuri Parmaksız katılımcı hanımefendilere yaptığı kısa konuşmadan sonra, İlter Yeşilay’la birlikte Dramacı ve Nefes Koçu Aykut İlhan’a İlesam Teşekkür Belgesi takdim ettiler.

Program daha sonra İlesamlı hanımefendilerin okuduğu şiirler, ünlü bestekar,  TSM  sanatçısı ve İlesam ÜyesiŞehriban Kasapoğlu’nun  konuklarla okuduğu şarkılarla devam etti. Çok neşeli geçen toplantıya ünlü şarkı sözü yazarı, şair Berran Yalçın da katıldı. İlesam’ın ve Kadınlar Komisyonunun çalışmalarından çok etkilendiğini belirten Berran Yalçın önümüzdeki günlerde hemen İlesam’a üye olacağını açıkladı. Son derece keyifli  ve verimli geçen Şubat Ayı Sanat ve Sohbet Programı  konukların iyi dilekleri ve Mart ayı programını sabırsızlıkla bekleyeceklerine dair sözleriyle sona erdi.

 

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 734         23 Şubat 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 950501

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.