İLESAM ve Bakırköy Lisesi’nin, “Mehmet Akif ERSOY Yılı” Ortak Etkinlikleri…

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve Bakırköy Lisesi’nin, “Mehmet Akif ERSOY Yılı”  Ortak Etkinlikleri…

Bilindiği gibi 2011 yılını devletimiz “Mehmet Akif ERSOY Yılı” olarak ilan etti. Bakırköy Lisesi ileİLESAM İstanbul Şubesi kurumsal işbirliği yaparak, yılın anlam ve önemine uygu bir dizi etkinlik hazırladı. 1959 yılında sur dışında açılan ilk lise olan Bakırköy Lisesi’nin; 3000 üyeye yaklaşan ilim ve edebiyat eseri sahibinin bulunduğu İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ile işbirliği sürecine girmesinin eğitim, kültür ve sanat hayatımız açısından kuşkusuz çok önemli sosyolojik sonuçları olacaktır.

 

2011 “Mehmet Akif ERSOY Yılı” boyunca 14 Konferans, bir şiir dinletisi, bir sergi, bir Mehmet Akif Belgeseli izleme ile öğrenciler arasında yapılacak İstiklal Marşı ile Safahat’tan şiirler okuma, mektup, deneme, resim vb. yarışmaları gerçekleştireceğiz.

 

         9 Mart 2011, Çarşamba günü saat 14.00-16.00 arasında açılışla birlikte ilk etkinliğimiz başlayacaktır.Bakırköy Lisesi Konferans Salonu’nda (Yenimahalle, İstanbul Cad. No: 95-BAKIRKÖY/İST.)  gerçekleşecek olan toplantıda Mehmet Akif Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Cemal ÇİFTÇİGÜZELİ, “TBMM’de İstiklal Marşı ve Mehmet Akif” başlıklı bir konuşma yapacaktır.

 

Daha sonraki etkinliklerimiz ise Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkez’inde gerçekleşecektir. Faaliyetlere katılım serbesttir.

***

 

İLESAM İSTANBUL ŞUBESİ

VE

BAKIRKÖY LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ

 

2011 MEHMET AKİF ERSOY YILI ETKİNLİKLERİ

 

SUNUCULAR:

Harun YÖN