İLESAM, Samsun Ticaret Meslek Lisesi Öğrencilerine Telif Haklarını ve Korsan Kavramını Anlattı.

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM, Samsun Ticaret Meslek Lisesi Öğrencilerine Telif Haklarını ve Korsan Kavramını Anlattı. 

 

 

Telif hakları Bilincinin Ülke Genelinde artırılması düşüncesi ile yola çıkan İLESAM, Türkiye’nin dört bir tarafında Üniversiteler ve Ortaöğretim kurumları bünyesinde Telif hakları ve korsanla mücadele konusunda öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, 11 Mart 2011 Cuma günü saat 14’te, kuruluşunun 100. yılını kutlayan Samsun Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, 5846 sayılı yasa kapsamında öğrencileri telif hakları ve korsanla mücadele konusunda bilgilendirdi.

 

 

 Samsun Valiliği, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İLESAM Samsun İl Temsilcisi Ahmet Seven’inorganizesiyle gerçekleşen programda Parmaksız, “telif ve korsan kavramı ile birlikte insanımızın birçok şeyin farkında olması”, “eser sahiplerinin eserlerine ve haklarına sahip çıkması” ve “5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini içiren Telif hakkı kanununu her Türk vatandaşının bilmesi” gerektiğinden bahsetti.

 

Seminer, Samsun’da bulunan İLESAM üyeleri ve şair-yazarlarla birlikte başka okullardan çok sayıda öğretmen ve öğrenci tarafından da takip edildi.

 

Seminerin bitiminden sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nü ziyaret eden Parmaksız burada İlesam üyeleri, Samsunlu şair ve yazarlar ile bir araya geldi. Programa Samsun İl Temsilcisi Ahmet Seven, Samsun İl Denetim Komisyonu üyesi Satut Çapadiş, İlesam üyelerinden Mustafa Bilir ve çok sayıda şair-yazar ve halk âşığı katıldı. Telif hakları konusunda şair ve yazarlara hitap eden Parmaksız, İlesam’a üye olmanın faydalarından bahsetti, dinleyenlerden gelen soruları cevapladı. Program sonunda hep birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 807         15 Mart 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 158370

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.