KAYSERİ’DE, “HAYAT KADINLA GÜZELDİR ŞİİR DİNLETİSİ” YAPILDI.

 / ETKİNLİKLERİMİZ

KAYSERİ’DE, “HAYAT KADINLA GÜZELDİR ŞİİR DİNLETİSİ” YAPILDI. 

İLESAM KADINLAR KOMİTESİ,  KAYSERİ KENT  KONSEYİ KADIN MECLİSİNİN 8 MART KADINLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA DÜZENLEDİĞİ KADIN ÇALIŞTAYI VE “HAYAT KADINLA GÜZELDİR ŞİİR DİNLETİSİ”NDEYDİ.

 

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclisi, Eğitim, Kültür Sanat ve Turizm Çalışma Grubu ‘nun 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği ve dört gün süren Yerel  Kadın Çalıştay’ında kadınlarımızın toplumsal yapı içerisindeki sorunları yeri ve önemi hakkında faydalı çalışmalar yapıldı. Etkinliğin son günü olan11 Mart 2011 günü  ise Kadın şairlerden oluşan bir şiir dinletisi hayata geçirildi. İlesam üyesi   ve Kent konseyi  Kadın Meclisi Üyesi Sergül Vural’ın çalışmalarıyla başarılı bir şekilde gerçekleşen “Hayat Kadınla Güzeldir” adı verilen dinletiye  8 kadın şair eserleriyle renk kattılar. 

 

 

Kadir Has Kongre Merkezinde düzenlenen dinletiye Ankara’dan İLESAM Genel Merkez  Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadınlar Komitesi Başkanı İlter Yeşilay , Komite Üyesi Pakize Altan, İlesam Kırşehir İl Temsilcisi Zübeyde Gökbulut, İlesam üyesi  Süreyya Kaya,  Kayseri’den ise, İlesam üyesi  Sergül Vural, Emel Demirezen, Hatice Sema Pembe, Aysel Fındık  katıldılar. Samimi bir havada geçen dinletide  zaman zaman duygulu anlar da yaşandı. İlesam Kadınlar Komitesi Başkanı  İlter Yeşilay, İlesam Başkanı Mehmet Nuri  Parmaksız’ın  ve Yönetim Kurulu üyelerinin hanımlara selamlarını ilettikten sonra düzenlenen etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti. Yurt genelinde hanım üyeler başta olmak üzere düzenlenen bütün akademik ve edebi etkinliklere destek vermekten dolayı  da son derece mutlu olduklarını dile getirdi. Kent Konseyi Başkanı  Dr.Asuman Gölgeli’nin ve Sergül Vural’ın  içten teşekkür konuşmasıyla  anlam kazanan program şairlere çiçek ve teşekkür belgelerinin takdimiyle son buldu.

 

 

“Hayat Kadınla Güzeldir” şiir dinletisinin akşamında Tarihi Kayseri Kalesi’nin burçlarının birinin restore edilip kültür hizmetlerine sunulmasıyla  kültür etkinliklerinde ön plana çıkan ve çeşitli sanat, sohbet ve şiir  programlarının yapıldığı Yoğun Burç Akşamları etkinliğinde Kayserili şairlerle buluşan konuklar tarihi atmosfer içerisinde gerçekleşen şiir programına katılıp günü yine şiirle tamamlama mutluluğuna eriştiler.