İLESAM ÜYESİ ŞAİRLER BEYPAZARI’NDA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ.

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM, BEYPAZARI’NDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.


Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beypazarı Kız Teknik Meslek Lisesi tarafından düzenlenen Geleneksel 2. Günümüz Şairleri ile öğrencilerin buluşmasını sağlayan Kültür ve Sanat programını başarıyla hayata geçirildi.
            İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İlter Yeşilay ve Pehlivan Uzun ile İlesam üyesi İsmail Tunç, Ozan Didari Pakize Altan ve Ozan Sevdai’nin katıldığı program öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun ilgisiyle adeta bir şölene dönüştü. İLESAM’ın Beypazarı’nda başarılı çalışmalar yapan üyesi Gülten Ertürk öncülüğünde büyük bir özenle hazırlanan programda katılımcı şairlerin bazı şiirleri genç öğrenciler tarafından okundu. Duygulu anların yaşandığı şiir dinletisinde şairlerimiz de kendi şiirlerini büyük bir coşku ile icra ettiler. Program sonunda şairlere plaketlerini takdim eden Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Temür ve Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Huriye Civcar tarafından şairlerimize Beypazarı’nın meşhur telkari sanatıyla yapılan ayyıldızlı  rozetler de takıldı.
Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Temür’ün de yakından ilgilendiği ve her safhasında bizzat katılarak takip ettiği program sonrasında Beypazarı Yaşayan Müze ve Tarihi Beypazarı evini gezen şairler burada öğrencilerle sohbet ettiler samimi ve neşeli geçen sohbette şiire ilgi duyan öğrencilerin kendileriyle ve şiir sanatıyla ilgili sordukları soruları cevaplayan ve onlara faydalı olacak bilgileri aktaran şairler tekrar buluşmak dileğiyle Beypazarı’nın güzel insanlarına ve değerli gençlerine veda ettiler.
 

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax