İLESAM, YAŞLILAR HAFTASI İÇİN ERZİNCAN’DAYDI.

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM, YAŞLILAR HAFTASI İÇİN ERZİNCAN’DAYDI.

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi İlter Yeşilay, İlesam üyeleri Abdullah Satoğlu, İsmet Bora Binatlı ve Vedat Fidanboy Yaşlılar Haftası dolayısıyla Erzincan Yaşlıları Koruma ve Kalkındırma Derneği’nin davetlisi olarak 27 Mart 2011 Cumartesi günü Erzincan’daki yaşlılara yönelik Şiir ve Türk Sanat Müziği konseri  faaliyetine katıldı.

Erzincan Belediyesi konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Erzincan Yaşlılar Koruma ve Kalkındırma Derneği yöneticileri ve Erzincan 100. Yıl Atatürk Huzurevi sakinleri katıldı. İlesam üyesi Erdoğan Erçyel, Hamdi Ülker ve İhsan Ünlü de programa katılanlar arasındaydı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Erzincan Yaşlılar Koruma ve Kalkındırma Derneği Başkan Yardımcısı Neriman Şenocak, Yaşlılar Haftası dolayısıyla dernek olarak çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek kendilerine destek olan Belediye Başkanı Yüksel Çakır’a ve davetlerini kırmayarak Ankara’dan programa katılan İLESAM şairlerine teşekkür etti. Ardından kürsüye gelen Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır ise konuşmasında rahatsızlığı nedeniyle programa katılamayan İLESAM üyesi Erzincan Yaşlılar Koruma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Ahmet Dumlu’ya geçmiş olsun dileklerini ileterek Yaşlılar Haftasının yaşlıların ve yaşlılığın insanlara yaşattırdıkları hakkında çok fazla kelimelerin kifayet edemeyeceğini belirtti.

Konuşmaların ardından şairler Abdullah Satoğlu, İsmet Bora Binatlı, İlter Yeşilay, Vedat Fidanboy ve Mehmet Nuri Parmaksız şiirlerini katılımcılar ile paylaştılar. Şiir dinletisinin ardından Türk Sanat Müziği Sanatçısı Kenan Atalay tarafından yaşlılara Türk Sanat Müziği konseri verildi.

Ertesi gün, İlesam Üyesi Erdoğan Eriçyel’in müdürlüğünü yaptığı Erzincan Huzurevi’nde yaşlılarla buluşan İlesam heyeti,  İLESAM’ın en eski ve en yaşlı üyelerinden biri olan Erzincan Yaşlılar Koruma ve Kalkındırma Derneği Başkanı olan Ahmet Dumlu’ya evinde geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 

TÜRKİYE İLİ