Prof.Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne Atandı.-İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (12 Mayıs 2011)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (12 Mayıs 2011)

İLESAM üyelerimizden Prof.Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne Atandı.

 

İLESAM üyelerimizden Prof.Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ, Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL tarafından Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştır. Üyemizi tebrik eder, yeni görevinde de başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

 

 

İLESAM, Hıdırellez’de Türk Dünyasını Buluşturdu

  

İLESAM, Hıdırellez’de Türk Dünyasından birçok öğrenciyi buluşturdu.Altındağ Belediyesi’nin Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Halkbilimi Bölümü Öğretim Üyesi ve İlesam üyesi Prof. Dr. Öcal Oğuz’la ortaklaşa düzenlediği Hıdırellez Şenlikleri’nde, İlesam Ankara’da yaşayan ve okuyan Türk Dünyası öğrencilerini Kabakçı Konağı’nda bir araya getirdi.

 

Programdan önce İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ile Hamamönü’nü gezen öğrenciler, tarihi havadan çok etkilendiklerini ifade ettiler.

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız programın başında yaptığı konuşmada “Hıdırellez’i kutladığımız bugünde İlesam olarak amacımız,  geleneksel bir değerimizi unutmadığımızı göstermek ve insanlarımızla bunu paylaşmaktır. Bu program geleneklerimize sahip çıkmamız ve bunları geleceğe aktarmamız gerektiği ile birlikte Türk Dünyası’nın kültür ve dil birlikteliğini de insanlarımıza gösteren en güzel örneklerden biridir” dedi.

 

Programa Kırgızistan’dan Ilyaz Nasipbekov; Azerbaycan’dan Elvin Ovsatov; Güney Azerbaycan’dan Türnaz Altinsoy, Ramin Marağalı, Sevda Savalan, Amir Rezaei Osalou; Türkmeneli’nden Ahmet Tuzlu, Mazın Erbil, Ahmet Bene, Dilzar Selim Ferhad Yaralı; Doğu Türkistan’dan Emrah Turgun; Afganistan’da yaşayan Özbeklerden Saida Saipova, Ferhad Dostum, Najibullah Jurabig, Suriye Türkmenlerinden Riyad Karaali ve Türkiye’den Gülsün Polat, Kerim Özarslan , Serhat Çolak, Kerim Özarslan, Esra Kokaçya, Uğray Güneysu Tolga Erdoğan, Fatih Adem, Necati Şaşmaz, İhsan Güray Turhan, Muhammed Timuçin Çaylak , Göze Yurttaş  katıldı.

 

Ankara’da tarihi atmosferiyle dikkat çeken Hamamönü Meydanı’nda başlayan programdan sonra akşam tarihi Kabakçı Konağı’nda Hıdırellez’i şiirler, şarkılar ve türkülerle kutlayan öğrenciler bu ve benzeri programların daha çok yapılması gerektiğini ifade ettiler. Programdan sonunda  İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Türk Dünyasının dört bir tarafından gelen öğrencilere günün hatırası olarak bakır tabak hediye etti.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Şiirleri Özel Konseri, 13 Mayıs’ta, Cem Karaca Kültür Merkezi’nde...‏

 

İLESAM İstanbul Şubesi ve Bakırköy Lisesi’nin ortaklaşa düzenlediği 2011 Mehmet Akif Ersoy Yılı etkinlikleri kapsamında on yedi etkinlikten altıncısı Fırat Kızıltuğ ve Bahar Demirel’in solist olarak yer alacağı “Mehmet Akif Ersoy Şiirleri Özel Konseri”, 13 Mayıs 2011 Cuma günü saat 14-16 arası Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi Adres: Yenimahalle Yanıkses Sokak, Yenimahalle Doğumevi’nin Yanı/ Bakırköy-İstanbul

LCV:0212 571 59 26

Faks:0212 571 96 42

 

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 

 Okunma Sayısı : 833         11 Mayıs 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 986474

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.