NİKSAR’DA “EZGİLERLE ŞİİRİN AYAK SESLERİ” ve İLESAM

 / ETKİNLİKLERİMİZ

NİKSAR’DA “EZGİLERLE  ŞİİRİN AYAK SESLERİ” ve  İLESAM

 

 

Niksar Kaya-İsmet Özden YİBO öğretmen ve öğrencileri İLESAM işbirliğiyle “Ezgilerle Şiirin Ayak Sesleri” adlı şiir gecesi düzenledi. Niksar’da yaptıkları sosyal ve kültürel etkinliklerle beğeni toplayan ilçenin güzide okullarından Kaya-İsmet Özden YİBO öğrencilerinin hazırladığı şiir dinletisi programı davetliler ve veliler tarafından ilgi ve beğeniyle izlendi.

 

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda sunulan şiir dinletisine konuk olarak katılan Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM)’a üye şairlerin de okuduğu şiirler gece renk katarken, davetliler unutulmaz saatler geçirdiler.

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Niksar Kaya İsmet Özden YİBO öğrencilerinin hazırladığı şiir dinletisi programının açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Osman Abakay, bu şiir dinletisinin eğitim ve öğretim yorgunluğunu atacak, insanları dinlendirecek bir etkinlik olduğunu belirtti. Ayrıca geceye olan katkılarından dolayı İLESAM Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve İLESAM Kadın Komisyonu Başkanı İlter Yeşilay ve Tokat İl Temsilcisi Hasan Akar’a teşekkür etti.