NİKSAR’DA “EZGİLERLE ŞİİRİN AYAK SESLERİ” ve İLESAM

 / ETKİNLİKLERİMİZ

NİKSAR’DA “EZGİLERLE  ŞİİRİN AYAK SESLERİ” ve  İLESAM

 

 

Niksar Kaya-İsmet Özden YİBO öğretmen ve öğrencileri İLESAM işbirliğiyle “Ezgilerle Şiirin Ayak Sesleri” adlı şiir gecesi düzenledi. Niksar’da yaptıkları sosyal ve kültürel etkinliklerle beğeni toplayan ilçenin güzide okullarından Kaya-İsmet Özden YİBO öğrencilerinin hazırladığı şiir dinletisi programı davetliler ve veliler tarafından ilgi ve beğeniyle izlendi.

 

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda sunulan şiir dinletisine konuk olarak katılan Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM)’a üye şairlerin de okuduğu şiirler gece renk katarken, davetliler unutulmaz saatler geçirdiler.

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Niksar Kaya İsmet Özden YİBO öğrencilerinin hazırladığı şiir dinletisi programının açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Osman Abakay, bu şiir dinletisinin eğitim ve öğretim yorgunluğunu atacak, insanları dinlendirecek bir etkinlik olduğunu belirtti. Ayrıca geceye olan katkılarından dolayı İLESAM Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve İLESAM Kadın Komisyonu Başkanı İlter Yeşilay ve Tokat İl Temsilcisi Hasan Akar’a teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından geçilen şiir dinletisi programında okul öğretmenleri tarafından oluşturulan saz ekibi eşliğinde koro, şiir ve gösteriler sunan öğrenciler okudukları şiirlerle davetlileri adeta büyüledi.

 

 

Geceye konuk olarak katılan İLESAM şairlerine protokol tarafından günün anısına Niksar Sandığı hediye edildi. Şiir dinletisinin sonunda davetliler tüm öğrencileri ayakta alkışlayarak beğenilerini göstermiş oldular.

 

 

“Ezgilerle Şiirin Ayak Sesleri” adlı şiir dinletisi programına Kaymakam Uğur Turan, Belediye Başkanı Duran Yadigar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Özdemir, Daire Müdürleri, İLESAM Tokat İl Temsilcisi Hasan Akar, M.Necati Güneş  ile Ankara’dan, Amasya’dan, Taşova’dan, Tokat’tan katılan (İLESAM) şairleri Nevin Kurular, Nuriz Göçmenoğlu, Ali Rıza Atasoy, Mustafa Ayvalı, Mahmut Hasgül, Turan Erdoğan, Tokat Güneş Televizyonu, Niksar Danişmend Gazetesi,  öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda şiir severler katıldı.

 

Yaklaşık 2 saat süren programın ardından Kaymakam Uğur Turan sahneye çıkarak  geceyi onurlandıran İLESAM Şairlerine, okul yönetici ve öğretmenlerine  öğrencilere teşekkür etti.

 

   

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 1258         12 Mayıs 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 968878

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.