İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (28 Mayıs 2011)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (28 Mayıs 2011)

TOKAT-ELAZIĞ-ANKARA KÜLTÜR BULUŞMASI (26-28 Mayıs 2011 )

 

İLESAM Tokat İl Temsilciliği ve Tokat Kent Konseyi Eğitim Kültür ve Sanat Çalışması Grubu tarafından düzenlenen IV. Kültür-Sanat Şöleni 26 Mayıs 2011 Perşembe günü başlıyor ve 28 Mayıs Cumartesi günü son buluyor.

 

Program içinde Elazığ Belediyesi Folklor ekibi, Elazığ Belediyesi Kürsübaşı Topluluğu, Elazığ Musiki Cemiyeti sahne alacak. Ankara’dan İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın ve İLESAM Genel Merkez Yönetim kurulu üyesi İlter Yeşilay ve İsmet Bora Binatlı’nın katılacağı programa, Elazığ’dan İLESAM Elazığ İl temsilcisi Günerkan Aydoğmuş, Bedrettin Keleştimur, Zekeriya Bican, M. Şükrü Baş, A. Tevfik Ozan, Mahir Gürbüz, R. Mithat Yılmaz, Şener Bulut’un yanı sıra  İLESAM Bursa İl Temsilcisi Âşık Turabi (Temel Şahin) ve İlesam Tokat üyeleri katılıyor.

  

 

 

3. Türk Şiirine Hizmet Ödülleri Sahipleriyle Buluşacak

 

ANKARA (Ece Ajans)- 09 Mayıs 2005 tarihinde kaybettiğimiz İLESAM üyesi Ahmet Tufan Şentürk adına düzenlenen “Ahmet Tufan Şentürk Türk Şiirine Hizmet Ödülleri- 2010” ödülleri 28 Mayıs 2011 tarihinde saat 14’te sahipleriyle buluşacak.

Seçici Kurul Başkanı İsa Kayacan’la, Genel Koordinatör Mustafa Ceylan’ın ortaklaşa yaptıkları açıklamaya göre;  

2010 yılındaki araştırma, çalışma ve yayın faaliyetleri dikkate alınarak yapılan değerlendirmede ödüle layık görülenler: 

Mehmet Nuri Parmaksız, Birincilik Ödülü

Vedat Fidanboy, İkincilik Ödülü

Mehmet Ali Kalkan, Üçüncülük Ödülü

Rasim Köroğlu, Seçici Kurul Özel Ödülü

Harun Yiğit, Seçici Kurul Özel Ödülü

Şemsettin Küzeci, Seçici Kurul Özel Ödülü (Kerkük)

Ali Gözütok, Seçici Kurul Özel Ödülü

Güzide Gülpınar Taranoğlu, Onur Ödülü

Elçin İskenderzade, Onur Ödülü (Azerbaycan)

Hayrettin İvgin, Onur Ödülü

Osman Oktay, Onur Ödülü

Ahmet Sevgi, Onur Ödülü

Ödül Dağıtım Töreninin:

 

Yeri : İLESAM Genel Merkezi; İzmir- Cad. Aydın Apt. No: 33/16 Kızılay- Ankara

Tarih: 28 Mayıs 2011 Cumartesi

Saati: 14.00

  

İLESAM üyesi İbrahim Engin’in sahibi olduğu Ortanca Dergisi, İlesam’ın katkılarıyla 3. Can Akengin şiir yarışması düzenliyor. Yarışmanın jüri üyeleri: İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Prof. Dr. Nurullah Çetin ve İlter Yeşilay; İsmet Bora Binatlı, Ali Bozdağ ve İbrahim Engin. Yarışmaya son katılım tarihi 20 Ağustos 2011 ve şiirlerortancadergisi@gmail.com adresine gönderilecek.

  

 Yarışmada 1. olana Dizüstü Bilgisayar, plaket, kitap seti ve 1 yıllık Ortanca dergisi aboneliği; 2. olana fotoğraf makinesi, plaket ve 1 yıllık Ortanca dergisi aboneliği, 3. olana cep telefonu ve 1 yıllık Ortanca dergisi aboneliği hediye edilecek. Ödül töreni 17 Eylül 2011 Cumartesi günü Ankara-Mamak Kültür Merkezi’nde yapılacak.

  

 

29 Mayıs 2011 Pazar günü saat 15:00 -22:00 saatleri arasında, Ankara Şiir günleri her 15 günde bir (PAZAR) Cemal SAFİ önderliğinde, Nesimi KEÇELİOĞLU yönetiminde başlayacak olup, etkinlik için Pazar günleri saat :14:00 de Çankaya belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi (Kennedey Caddesi No:4 K.DERE-ANKARA) önünden araç kaldırılacaktır. Etkinliğe katılmak isteyen sanatçı ve sanatsever dostlarımızın 0534 280 11 34 Menekşe ÖZTÜRK ‘den bilgi edinmeleri önemle rica olunur.

 

Not : Etkinliğe Belediye aracı ile katılacak dostlarımızın  cumartesi

öğleye kadar mutlaka bilgi vermeleri gerekmektedir.

  

Bestami Yazgan Hilal TV’de

Yazar Bestami Yazgan, 26 Mayıs 2011 Perşembe günü saat 17.40’ta Hilal TV’de yayınlanan Kültür Atlası Programında Yahya Ayyıldız’ın misafiri oldu. Üyemiz çocuk edebiyatı ile ilgili görüşlerini izleyicilerle paylaştı.Bestami Yazgan ile ilgili her şey www.bestamiyazgan.com.tr

  

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

Cemal SAFİ Önderliğinde Şiir Dinletisi

CAN AKENGİN 3. ŞİİR YARIŞMASI (ORTANCA DERGİSİ)

 Okunma Sayısı : 898         29 Mayıs 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 843795

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.