İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (2 Haziran 2011)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

ÇINARALTI HAZİRAN PROGRAMI-İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (2 Haziran 2011)

 

OSMAN ÇEVİKSOY’DAN İKİ YENİ KİTAP…

 

Günümüz hikâye yazarlarından İLESAM üyesi Osman Çeviksoy, iki yeni kitabıyla yeniden okurları karşısında…

Çeviksoy’un Akçağ Yayınları arasında çıkan “Aklıma Yıldız Düştü” ve “Karanlıkta Ses Gibi” adlı kitapları son yıllarda yazdığı hikâyelerden oluşmaktadır. Yaşanmışlıklardan hareketle; yaşayan, pürüzsüz, güzel bir Türkçeyle kaleme alınan bu iki kitabın da tıpkı diğerleri gibi zevkle, ilgiyle okunacağına inanıyoruz.

 

 Kayserili Üyelerimizden Ali Baş Hakka Yürüdü

 

İLESAM Üyesi Kayserili üyelerimizden Ali Baş hayatını kaybetti. Değerli Üyemize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Merhumun cenaze namazı 1 Haziran 2011 Çarşamba günü, ikindi namazını müteakip Kayseri Hunak Camiinde kılındı ve sonrasında cenaze Asri Mezarlık’ta toprağa verildi. Başımız sağolsun.

İLESAM Genel Merkezi

         Üyelerimizden Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat Sekreteri M. Yaşar Şahindoğan’ın babası Üçler Şahindoğan hakkın rahmetine kavuştu. Değerli Üyemizin babasına Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz. 
Merhumun cenaze namazı 1 Haziran 2011 Çarşamba günü, öğle namazını müteakip Kırıkkale Keskin’de toprağa verildi. 

 

TÜRKİYE

İLİM VE EDEBİYAT ESERİ

SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İSTANBUL ŞUBESİ

 

“ÇINARALTI SOHBETLERİ…”

HAZİRAN 2011 PROGRAMI

 

4 Haziran 2011: Otuz üçüncü Sohbet

Neriman ERTEM

Bir Subay Eşinin Anıları…

 

11 Haziran 2011: Otuz dördüncu Sohbet

Prof. Dr. Ümit MERİÇ

 “Yitik Hafızanın Peşinde…

 

18 Haziran 2011: Otuz beşinci Sohbet

Dr. Nevin ALGÜL

Mahmut AKOK’un Sanat Tarihimizdeki Yeri…

 

25 Haziran 2011: Otuz altıncı Sohbet

Cafer VAYNİ

 “Faaliyetlerimizi Değerlendirme ve Planlama…

 

NOT: KATILIMIN SERBEST OLDUĞU SOHBETLERİMİZ CUMARTESİ GÜNLERİ SAAT 15.00’DEBAŞLAMAKTA OLUP, İSTANBUL-BEYAZIT DEVLET KÜTÜPHANESİ KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞMEKTEDİR.

 

İLETİŞİM: 0532 6633295 /

 

İLESAM Genel Merkezi

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 

 

 

Tokat Kent Konseyi tarafından düzenlenen 4. Kültür Sanat Şöleni  Tokat, Elazığ ve Ankara’lı şairleri bir araya getirdi.  Tokat Belediye Başkanı Doç. Dr. Adnan Çiçek’in katkılarıyla Eğitim Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Başkanı ve İlesam Tokat İl Temsilcisi Hasan Akar ve Tokat Kent Konseyi Başkanı Av. Mustafa Yavuz tarafından düzenlenen kültür buluşması  26-27-28 Mayıs tarihlerinde başarılı bir organizasyonla hayata geçirildi.

 

Elazığ’dan etkinliğe katılan 35 kişilik şair, gazeteci, araştırmacı, yazarlardan oluşan ekibe Elazığ Belediyesi folklor ekibi ve Kürsübaşı topluluğu da eşlik etti.  26 Mayıs 2011 de açılışı yapılan program, akşam İşeri Petrol Tesisleri Salonunda  gerçekleştirilen “Harput’tan Tokat’a Şiirler” programıyla başladı.

 

27 Mayıs 2011 tarihinde Tokat  Valisi Sn. Şerif Yılmaz’ın, Tokat Belediye Başkanı  Sn. Adnan Çiçek’in ve  İl Kültür Turizm Müdürlüğünün ziyaretinden sonra Niksar’a hareket eden sanatçılar, burada da Niksar Kaymakamı Sn. Uğur Turan’ı Niksar Belediye Başkanı Sn. Duran Yadigar’ı ziyaret etti.

 

Melik Gazi Türbesi’nin,  Cahit Külebi Anıt Mezarı’nın  ve Erzurumlu Emrah’ın türbesinin ziyaretinden sonra Erbaa’ya hareket eden ekip, burada Ankara’dan  programa katılmak için gelen İlesam Genel Başkanı M. Nuri Parmaksız, İlesam Haysiyet Kurulu  Başkanı İsmet Bora Binatlı ve İlesam Genel Merkez Yönetim kurulu Üyesi İlter Yeşilay’la buluştu.

Erbaa Kaymakamı ve Erbaa Belediye Başkanı  Sn.Ahmet Yenihan’ın ziyaret edilmesinin ardından, akşam Cumhuriyet Meydanında kalabalık bir izleyici kitlesine  yapılan şiir dinletisi, Folklor gösterisi ve Kürsübaşı Topluluğunun konseriyle devam eden programın bitiminden sonra  Tokat’a hareket edildi.

28 Mayıs 2011 Cumartesi günü programın Tokat ayağı gerçekleştirildi. Gündüz şehir turu, Ballıca mağarasının gezilmesi ve Kervansaraydaki çay ikramından sonra Tokat’ın seçkin Medya kuruluşu Güneş TV de İlesam Tokat İl temsilcisi Hasan Akar’ın yönettiği televizyon programında  görüş  düşünce ve şiirlerini sergileyen sanatçılar Kürsübaşı topluluğunun muhteşem konseriyle de mutluluklarını paylaştılar.

 

Akşam Çocuk Esirgeme Kurumu’nun Düğün Salonunda Tokat Valisi Sn.Şerif Yılmaz’ın katılımlarıyla  gerçekleştirilen şiir, müzik ve folklor gecesinde sanatın ve dostluğun güzelliğini paylaşan sanatçılar Tokat, Elazığ ve Ankara Kültür ve Sanat Buluşması hakkındaki övgülerini ve takdirlerini sık sık dile getirdiler.

 

Program süresince Valisinden Belediye Başkanına, Şairinden yazarına, folklorcusundan müzisyenine, herkesin üzerinde ortak karar aldıkları konu ise; Ortak kültürel değerlerimizin ışığında toplumsal kaynaşma ve mutluluğun sağlanmasında sanatın ve sanatçının çok önemli rol oynadığı, kamu yöneticilerinin bu tip etkinliklere destek vererek bunun önünü açmasının ülkemizin geleceği ve kültür sanat potansiyelinin en üst seviyeye ulaşması açısından büyük önem taşıdığıydı.

 

İlesam Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ da program süresince  bu duygu ve düşünceleri sık sık dile getirerek organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti ve İlesam olarak ülke genelinde yapılan bu tür etkinliklere her zaman destek verdiklerini  ve bu desteğin artarak devam edeceğini ifade etti.

Etkinlik boyunca Fırat TV ekibi de programı takip ederek çalışmaların her safhasını görüntüledi. 

 

TOKAT ELAZIĞ ANKARA KÜLTÜR BULUŞMASI SES GETİRDİ

Can AKIN*Nilüfer DURSUN Kitap Tanıtımı ve İmza Günü

 

Manevi İklimler Ozanı Mevlana

 

Tarih:11 Haziran 2011

 

Yer: İLESAM Kültür Evi

Saat:14.30

Adres: İzmir 1. Cadde, No:33/16, Kızılay/ Ankara 

 Okunma Sayısı : 757         02 Haziran 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 164143

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.