“Mehmet Akif ve Safahat” Programı (8 Haziran 2011, saat 13.00)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

“Mehmet Akif ve Safahat” Programı (8 Haziran 2011, saat 13.00)

 

   

Mustafa MİYASOĞLU 8 Haziran’da, Bakırköy Lisesi’nde “Mehmet Akif ve Safahat”ı Anlatılacak…

 

İLESAM ve Bakırköy Lisesi’nin, “2011 Mehmet Akif ERSOY Yılı”  Ortak Etkinliklerinin Dokuzuncusu 8 Haziran 2011 Çarşamba günü saat 13’te, Bakırköy Lisesi Konferans Salonunda başlayacaktır. Programda Şair-yazar Mustafa MİYASOĞLU,“Mehmet Akif ve Safahat”ı anlatacaktır.

Mustafa MİYASOĞLU, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde okudu. On yıl liselerde öğretmenlik, on iki yıl da üniversitede okutmanlık yaptı. 1988-92 yılları arasında Pakistan’ın İslamabad şehrindeki yabancı diller enstitüsünde yardımcı profesör unvanıyla görev yaptı. 1966 yılından beri şiir yanında deneme, hikâye, tiyatro ve roman türlerinde de eser veren sanatçı, pek çok dergi ve gazetede kültür ve sanat yazıları yayınladı.

Şiirlerini Rüya Çağrısı, Devran, Hicret Destanı, Şiirler ve Bir Gülü Andıkça;Hikâyelerini Geçmiş Zaman Aynası (Pancur) ve Devrim Otomobili; RomanlarınıKaybolmuş Günler, Dönemeç, Güzel Ölüm, Bir Aşk Serüveni ileYollar ve İzler;Oyunlarını Umut Suları ve Dâniş Çelebi ile Çengi Sümbül (Ahmet Mithat Efendi’den uyarlama); Denemelerini Edebiyat Geleneği, Devlet ve Zihniyet, Muhacir, Roman Düşüncesi ve Türk Romanı, Kültür Hayatımız ve Edebiyat Sohbetleri; İncelemeleriniDede Korkut Kitabı, Necip Fazıl Kısakürek, Asaf Hâlet Çelebi, Ziya Osman Saba ve Haldun Taner, Gezisini ise Zügüdar adıyla yayınlayan MİYASOĞLU, her sayfanın altına bilinmeyen kelimelerin Türkçe karşılığını verdiği ve okuyanların sözlüğe gerek duymadan çok rahat biçimde anlayacakları Mehmet Akif ERSOY’un, SAFAHAT adlı eserini de yayınlamıştır.

Yenimahalle, İstanbul Cad. No: 95/BAKIRKÖY (Doğumevinin yanı), Bakırköy Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan ve Şair-yazar Mustafa MİYASOĞLU’nun katılacağı, “Mehmet Akif ve Safahat” başlıklı etkinliğe katılım serbesttir.

  

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 1292         07 Haziran 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 504601

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.