İLESAM ÜYESİ ŞAİR ve YAZARLAR 10. ANKARA KİTAP FUARINDA İDİ… (8 Ocak -17 Ocak 2016)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ÜYESİ ŞAİR ve YAZARLAR 10. ANKARA KİTAP FUARINDA İDİ…

(8 Ocak -17 Ocak 2016)

 görüntüleniyor    

10.Ankara Kitap Fuarı  08 Ocak 2016 -17 Ocak 2016 tarihleri arasında Ankaralı okurlarının ziyaretine açıldı. Organizasyonu Eylül Fuarcılık tarafından yapılan fuar ATO Congresium’da gerçekleştirildi.  

Fuar boyunca edebiyata sevdalı yürekler, pek çok yayınevi ve yazarla/şairle buluştu.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği yazar/şair/akademisyen üyelerinin eserlerinin okurla buluşması noktasında edebiyat, sanat, kültür ve aktüel anlamda üstlendiği misyonuyla geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de Eylül Fuarcılıkla yaptığı “İşbirliği Protokolu” kapsamında 10. Ankara Kitap Fuarı’na katılıp stant açarak üyelerine ait roman, hikâye, şiir, araştırma inceleme kitaplarının okur ile buluşmasını sağladı.

İLESAM, üyelerine ait eserlerin sergilenmesinin yanı sıra imza günleri düzenleyerek de yazar ve şairlerin okurla bir araya getirilmesine katkıda bulundu.

Fuar süresince farklı gün ve saatlerde kırk sekiz İLESAM üyesi okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzaladı. Hem Ankara’dan hem de Samsun, Denizli, Erzincan, Çorum, Beypazarı, Adana, İzmir’den gelerek imza günü düzenleyen üyeler oldu.

İLESAM Üyelerinden Eyüp Şahan,  İlhami Nalbantoğlu, Sabriye Acar,  Reyhan Özçiftçi, Nevzat Kurt,  Zehra Yücel,  Adil Karagöz,  Hanlar Koca, Gülten Ertürk,  Havva Köseoğlu, Müzeyyen Keskin, Arzu Subakan Kabukçu, Şerife Çınar,  Songül Dündar, Remzi Yıldırım, Sibel Unur Özdemir, Ergun Veren, Nevin Balta, Nizamettin Duran, Turgut Uzdu, Zekiye Çomaklı,  Yasemin Meydan, Zübeyir Yiğit, Nur Ersen, Fatma Yangın Ekşioğlu, Tarık Torun,  Selahattin Dündar, Kenan Olpak,  Süleyman Altunbaş, Meliha Sevilir, İbrahim Ünal, Şerife Bağdısaba, Ahmet Alptekin, Ümmühan Moroğlu, Ceyla Ceylan, Selahattin Aydemir, İhsan Ünlü, Rüya Tokgöz, Elif Gamze Bozo, Ahmet Yıldırım, Alp Arphan, Hanifi Işık, Prof. Taciser Onuk ve Erdal Ercin imza günlerinde kitaplarını imzalayarak okurları ile buluştular.


Fuar süresince İLESAM standında İLESAM üyelerinden Songül Dündar görevliydi.

Kalaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden bir grup İLESAM standını ziyaret ederek yazarlarımızla “yazarlık” üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. Yazarlarımız kitaplarından imzalayarak okul kütüphanelerine hediye ettiler.

Okurlar ve yazarlar ortak paylaşım alanlarında şiir tadında anlar geçirdiler. Okurların kitaplarını imzalattırırken aldıkları keyif görülmeye değerdi. Kitabı hayatında öncelikli yere koyan insanlar aynı zamanda yazarlarla, şairlerle sohbet edebilme imkânı da yakalamış oldular.

Çeşitli konferanslara, panellere ve söyleşilere de yer verilen fuarda başkentlilerin ve özellikle öğrencilerin fuara olan ilgisi görülmeye değerdi.

HABER METNİ: Sibel Unur Özdemir

FOTOĞRAFLAR: Sibel Unur Özdemir / Nur Ersen / Songül Dündar

 görüntüleniyor

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Faks

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

E-Posta

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 1515         19 Ocak 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 892385

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.