Türk Dil Kurumu BaşkanıProf. Dr. Ş. Haluk Akalın, İLESAM’ı Ziyaret Etti.

 / ETKİNLİKLERİMİZ

Türk Dil Kurumu Başkanı İLESAM’ı Ziyaret Etti. 

 

      

 

              4 Temmuz 2011 Pazartesi günü İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ı İLESAM Genel Merkezi’nde ziyaret eden Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın, İLESAM’ın çalışmalarını takdirle karşıladığını; Türk Dil Kurumu olarak İLESAM’la ortak çalışmalara imza atılabileceğini özellikle İLESAM üyesi yazar ve şairlerden Türk Dili dergisi için yazı ve şiir beklediklerini söyledi. Karşılıklı fikir teatisi içinde geçen görüşmede İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi İlter Yeşilay’da hazır bulundu.

      Türk Dili dergisine İLESAM üyelerinden yazı beklediklerini belirten Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın, bu konuda şunları söyledi:

      “Türk Dil Kurumu tarafından altmış yıldan beri kesintisiz olarak her ay yayınlanan Türk Dili Dergisi, güncel dil ve edebiyat konularına ağırlık vermekte, dilimizin ve edebiyatımızın önde gelen yazar ve şairlerine sayfalarını açarak okurlarına daha çok yararlı olmak amacını gütmektedir.

      Yazı Kurulu’na Prof. Dr. Abide Doğan, Nazlı Eray, Rasim Özdenören ve Hilmi Yavuz’un da katılımlarıyla dergimiz yeni yayın dönemine daha güçlü olarak girmiştir. Bu yayın döneminde İLESAM üyesi yazarlarımızın ve şairlerimizin ürünleri dergimizin gücüne güç katacaktır.Ayrıca, dergimizde yayımlanan şiir, öykü, anı, deneme vb. edebî ürünlere telif ücreti ödenmektedir.” 

      İsteyen üyelerimiz, şiir, öykü, anı, deneme vb. edebî ürünlerini turkdili@tdk.org.tr adresine internet üzerinden gönderebilir.

 

      İLESAM Genel Merkezi

 


 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 3