İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (8 Ağustos 2011)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (8 Ağustos 2011)

İLESAM-HAMAMÖNÜ’NDE TSM KONSERİ VERDİ. 

İLESAM’ın organize ettiği etkinlikte,  5 Ağustos 2011 Cuma akşamı saat 22.30’da Hamamönü Ana Sahnede Türk Sanat Müziği konseri  yapıldı. İlesam adına Solist olarak Kenan Atalay’ın katıldığı konserde, Atalay’a sazlarda TRT Ankara Radyosu sanatçıları eşlik etti.

Solist: Kenan Atalay

Ud: Ömer Oytun

Kanun: Cemal Oytun

Keman: Remzi İptaş

Ritim: İbrahim Oytun  

İlesam’ın Ankaralı üyeleri tarafından da izlenen konser Hamamönüne gelen izleyiciler tarafından yoğun bir ilgi gördü. Konserle ilgili bir açıklama yapan İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, " bu faaliyette geçen sene olduğu gibi bizleri yalnız bırakmayan Kenan Atalay’a ve saz arkadaşlarına İLESAM ve Yönetim Kurulumuz adına teşekkürü bir borç bildiğini; İlesam telif hakları ve korsanla mücadele konusunda çalışmalarının yanı sıra, kültür-sanat faaliyetleriyle topluma her konuda faydalı olmayı amaç edinerek, Eylül ayından itibaren açacakları kurslarla ve yapacakları organizasyonlarla  İLESAM’ın kültür faaliyetlerine devam edeceğini” söyledi. 


Burdur Gazeteciler Cemiyetince düzenlenen

“İsa Kayacan Gazetecilik Başarı Ödülleri”

genç gazetecilere verildi.

 

            İLESAM üyesi İsa Kayacan için, Burdur Gazeteciler Cemiyetinin M.Ercan Taraşlı Başkanlığındaki Yusuf Tortop, Nuri Yıldırım, Niyazi Manış, Abdurrahman Kızılkaya ve Hüseyin Dilek’ten oluşan Yönetim Kurulu kararıyla bu yıl uygulamaya konulan, “İsa Kayacan Gazetecilik Başarı Ödülleri”nin ilki, 24 Temmuz 2011 tarihinde Burdur İstasyon çay bahçesinde verilen akşam yemeğiyle genç gazetecilere verildi.

 

Filiz Eryılmaz’ın sunuculuğunu yaptığı programa; Burdur Vali Vekili Macit Dalkılıç, Vali Yardımcısı Halil Karbuz, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Ramazan Kerim Özkan, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Ali Nevzat Açıksöz, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Davut Arslan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Zuhal Arslan, Garnizon Komutan Vekili Jan.Bin.Uğur Esentur, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Burdur Ticaret Borsası Başkanı Baki Varol ile Gazeteci- Yazar Prof. Dr. İsa Kayacan, gazeteciler ve aileleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı H.Ercan Taraşlı, ülkemizde 24 Temmuz Basın Bayramının 103 yıl önce basında sansürün kaldırılmasıyla kutlanmaya başlandığını hatırlatarak, “Burdur’un yetiştirdiği, duayen gazeteci ağabeyimiz İsa Kayacan adına, ödül koymayı kararlaştırdık. Bunun ilkini bu yıl uygulamaya koyduk” dedi.

Gazeteci- Yazar İsa Kayacan’da yaptığı konuşmada; Burdur basınının Anadolu Basını içinde önemli bir yere sahip olduğunu anlattı.

Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Milletvekilleri Bayram Özçelik, Ramazan Kerim Özkan, Vali Vekili Macit Dalkılıç birer konuşma yaparak, basının ve gazetecilerin önemini belirttiler.

Milletvekili Bayram Özçelik; “Yazılarında Burdur’dan, Burdurludan binlerce kez söz eden, kendisi ile gurur duyduğumuz ağabeyimiz için ‘İsa Kayacan Gazetecilik Başarı Ödülleri’ konulması, dağıtılması beni son derece sevindirdi. O, hak ettiklerini hep geç elde etmiştir. Gazeteciler Cemiyeti Yönetimini kutluyorum” derken,

Belediye Başkanı Sebahattin Akaya yaptığı konuşmada; “Sayın İsa Kayacan Üstadımızın kalbi hep Burdur’da atar ve Burdur da bir şey varsa İsa Kayacan da buradadır. Bu gün O’nun adına bu ödüllerin verilmesi de, gerçekten güzel bir şey. Gazeteciler Cemiyeti Yönetimine çok teşekkür ediyorum” diyerek duyduğu memnuniyeti belirtti.

 “İsa Kayacan Gazetecilik Başarı Ödüllü” alan, gazetecilerin, kuruluşları itibariyle sıralaması şöyle:

1- Serkan Şimşek (Burdur FM), 2- Şadiye Ünal (Yenigün Gazetesi), Duray Çitekçi (Bucak- Ses- 15 Gazetesi), 3- Hüseyin Yetkin (Kanal -15 TV), 4- Hatice Güner (Bucak FM), 5- Onur Özkan (Çağdaş Burdur Gazetesi), 6- Haluk Sağlam (Burdur Gazetesi), 7- Abdurrahman Kızılkaya (Detay Gazetesi), 8- Hasan Ali Batı (Tefenni’nin Sesi Gazetesi), 9- Mustafa Nanecioğlu (Bucak Gündem Gazetesi), 10- Esma Ünal (Bucak- Oğuzeli Gazetesi), 11- Mehmet Tutum (Bucak- Hedef Gazetesi) 12- Halim Akça (Bucak- Akca Gazetesi) 13- Dilek Bakırkaynak (Burdurlu’nun Sesi Gazetesi) 14- Metin Ersoy (Bizim Burdur Gazetesi).

Burdur Gazeteciler Cemiyetince, Milletvekilleri Bayram Özçelik (AKP), Ramazan Kerim Özkan (CHP) 3 dönem üst üstte milletvekili seçilmeleri nedeniyle, plaketle ödüllendirildiler. 

 

İLESAM üyesi Emine Sevinç Öksüzoğlu Geçirdiği Ameliyattan Sonra Yoğun Bakımdan Çıktı ve Durumu İyiye Gidiyor.

Gaziantep’te Emine Sevinç Öksüzoğlu Onur Gecesi Düzenlenecek.

 

İLESAM üyesi ve GASAT’ın (Girişimci, Sanat, Edebiyat Ve Bilim Adamları Topluluğu) kurucu genel başkanı Emine Sevinç Öksüzoğlu, 27 Temmuz 2011 günü geçirdiği 2 önemli ameliyatın ardından yoğun bakıma alınmış, ameliyat sonrası narkozdan uyanamamış ve oluşan sorunlar sebebi ile 9 gündür yoğun bakımda kalmıştı. Yoğun bakımdan normal odaya alınan Emine Sevinç Öksüzoğlu’nun sağlık durumu iyiye doğru gidiyor.

 

Tüm hücresi ile Türk’üm diye yaşayan ve Türklüğü ile her daim gurur duyan, ülkemizi yurt dışında üstelendiği önemli misyonu ile başarıyla temsil eden, Emine Sevinç Öksüzoğlu’nun 25. sanat yılını doldurmasının onuruna, “EMİNE SEVİNÇ ÖKSÜZOĞLU ONUR GECESİ” düzenlenecek. Emine Sevinç Öksüzoğlu’nun onuruna verilecek olan İftar yemeği ile başlayacak programda,  Öksüzoğlu’nun yazdığı şiirler seslendirilerek, Öksüzoğlu’na dair anılar anlatılacak, slayt gösterisi eşliğinde Türk Edebiyatı ve Türk Sanatına  yaptığı hizmetlerden söz edilecektir. Geceye Öksüzoğlu’nun ailesi, yakınları, sevenleri ve okurlarının yanı sıra, merkezi İstanbul’da bulunan GASAT Genel Başkanı Prof.Dr. Hayri Gülmüş, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Asım Güzelbey ve Gaziantep Valisi de iştirak edecektir.

 

İLESAM Genel Merkezi olarak Emine Sevinç Öksüzoğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

İLESAM Nevşehir Temsilcisi Ayşe Paslanmaz’ın Organize Ettiği 6. Kapadokya Şiir Şöleni 17 Eylül 2011’de Yapılacak.

 

İLESAM Nevşehir Temsilcisi Ayşe Paslanmaz’ın organize ettiği 6. Kapadokya Şiir Şöleni 17 Eylül 2011’de yapılacak. Programla ilgili daha fazla bilgi  reklam50@hotmail.com mail adresinden alınabilir.

 

İLESAM üyesi Fırat Kızıltuğ Bir Ameliyat Geçirdi ve Durumu İyi.

 

İLESAM üyesi Fırat Kızıltuğ bir ameliyat geçirdi ve durumu iyi. İLESAM Genel Merkezi olarak Fırat Kızıltuğ’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

İLESAM üyesi Feyzullah Seçkin,

 Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri İçin Düzenlenen Şiir Yarışmasında Birinci Oldu.

 

İLESAM üyesi Feyzullah Seçkin Âşık Daimi anısına Hacı Bektaş Kültür Derneği tarafından düzenlenen yarışmada aldığı “ikincilik” ödülünden sonra; Hacıbektaş Belediyesi tarafından düzenlenen 48.Ulusal, 22.Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “hece şiiri” dalındaki  “Arif” isimli şiiri ile birinci oldu. Üyemizi başarısından dolayı kutluyoruz.

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 767         08 Ağustos 2011