İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (19 Ekim 2011)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (19 Ekim 2011)

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Her Hafta Cuma Günü TRT Turizm ve Belgesel Kanalın’ndaki “Canlı Yayınlar Odası” adlı Programı 21 Ekim’den itibaren Sunmaya Başlayacak.

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Her Hafta Cuma Günü TRT Turizm ve Belgesel Kanalın’ndaki “Canlı Yayınlar Odası” adlı Programı Sunmaya Başlayacak.

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Cuma günleri sabah saat 10-11.30 arasında canlı olarak yayınlanan Canlı Yayınlar Odası” adlı programın kültür-sanat bölümünün program danışmanı ve sunucusu olarak programlara başlıyor.

 

21 Ekim 2011 Cuma günü, saat 10’da İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın konuğu İlesam üyesi Cemal Safi olacak. Diğer haftalarda İlesam üyesi şair-yazar ve akademisyenlerin programa canlı olarak katılacağı bildirildi.

   

Telif ajansları 12-20 Kasım 2011 tarihlerinde 30. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı’nda

 

12-20 Kasım 2011 tarihlerinde düzenlenecek olan 30. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla yurt dışından telif ajansları ve yayınevlerinin katılımı amacıyla Uluslararası Salon bünyesinde "Özel Bölüm" oluşturulacaktır.

Söz konusu özel bölümde ekte iletişim bilgileri verilen ve sektörün önde gelen telif ajansları ve yayınevleri arasında yer alan, İspanya’dan Casanovas & Lynch Agencia Literaria, Almanya’dan Random House btb Verlag, Fransa’dan Baldiserri Agency ve Editions L’Harmattan, İngiltere’den A. M. Heath Company Ltd. Authors’ Agents ve Blake Friedmann Literary, Film&TV Agency,  İtalya’dan Piergiorgio Nicolazzini Literary Agency, ABD’den NYU Pres ve Rusya’dan FTM Agency yer alacaktır.

Konuk telif ajansları temsilcileri ile 12 - 15 Kasım 2011 tarihleri arasında profesyonel görüşme yapmak ve bilgi edinmek isteyen üyelerimizin telif ajanslarının katılacağı programın özellikle 12 Kasım 2011 Cumartesi saat 13.30’da gerçekleştirilecek  olan "2013 Londra Kitap Fuarı Hedef Pazar Ülke Türkiye"  adlı basın toplantısına katılmasının yararlı olacağını düşünüyoruz.

 

 

İLESAM üyesi Şenses Us, kimsesiz çocuklar yararına “Sevgi Damlalarım” adlı yağlıboya resim sergisi açıyor.

 

İLESAM üyesi Şenses Us kimsesiz çocuklar yararına “Sevgi Damlalarım” adlı yağlıboya resim sergisi açıyor. Açılış:17 Ekim 2011, saat 18-20 arası.

Yer: Mamak belediyesi Kültür merkezi Sergi salonu-Dikimevi/Ankara

Not: Sergi 17-23 Ekim günleri saat 10-19 arası gezilebilecek.

   

İLESAM üyesi Harun Yöndem 50 Yıl Önce 50 Yıl Sonra Programı’nda Şiirler Okuyacak

Üstün İnanç Türkiye’nin yakın tarihini ele alıyor.Bizi 1945-50 yıllarına götürüyor. Eski bir gazeteci, yazar ve sanatçı olarak gözlemlerini, analizlerini aktarıyor.

Fotoğraflar ve gazete başlıkları eşliğinde bir zaman ve tarih yolculuğu. İkinci Dünya Savaşından sonra  oluşan kutuplar. Yol ayrımı ve çok partili hayata geçiş. Dönemin aktörleri: İnönü, Saraçoğlu, Bayar, Menderes. Yakından tanıdıkları: Rauf Orbay ve Hamdullah Suphi Tanrıöver.

Seçim yoluyla iktidar değişikliği. Bugün yakın komşularda yaşananlar için o günlerden örnek olaylar, tecrübeler. Objektif bir yaklaşımla büyük dönüşümün öyküsü. Anılar, gözlemler, tespitler...

Dönem fotoğrafları, dillerden düşmeyen şarkılar, belleklere kazınan dizeler. Şiirleri Harun Yöndem, şarkıları Levent Çelik seslendiriyor.

19 Ekim Çarşamba akşamı 18.30 da Beyoğlu Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi/İstanbul’da.

 

    

 

KIRŞEHİR Yazarlar ve Şairler Derneği kuruldu, Kurucu Başkanlığa İLESAM Kırşehir Temsilcisi Zübeyde Gökbulut Seçildi. 

 

Kırşehir’de sanata ve sanatçıya destek için tek yürek olarak şair ve yazarları bir çatı altında toplamak amacıyla bir araya gelen şairler ve yazarlar, Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği’ni (KIYŞAD) kurdular.

8 Ekim 2011 Cumartesi, saat 13.30 tarihi ozanlar diyarı kültür şehri Kırşehir’e yeni bir başlangıç düştü. Bundan böyle Kırşehir’de  yeni bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyete geçen Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği, yazar ve şairleri bir araya getirerek değişik sanatsal etkinliklere imza atacak.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Kültür Sitesi’nde bir araya gelerek bundan sonra yapılacak faaliyetleri görüşen Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği’nin kurucu başkanlığını İlesam Kırşehir Temsilcisi Zübeyde Gökbulut üstlenirken, kurucu üyeler ise Mümtaz Boyacıoğlu, İbrahim Özdemir, İbrahim Düğer, Ali Aydemir, İsa Erdoğan, Suna Dündar, Duran Erdoğan, Sait Sargın, Derviş Ekim, Feride Taşkoparan ve Asena Gülsüm Güneş’ten oluştu.

Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı ve İlesam Kırşehir Temsilcisi Zübeyde Gökbulut amaçlarının Kırşehir genelindeki yazar ve şairleri bir araya getirmek olduğunu belirterek, “Amacımız ozanlarımızı, şairlerimizi bir çatı altında toplayarak edebiyata hizmet etmek, şiirin halk tarafından gerçek mânâda anlaşılmasını sağlamak, dilini ve ülkesini önemseyen herkese Türkçe sevdalısı Âşık Paşa’mızı  tanıtmak olacak. Her yıl Kasım ayında düzenlediğimiz Âşık Paşa Şiir Şölenimizin 2.si bu sene 18 -19-20 Kasımda gerçekleştirilecek. Âşık Paşa konulu konferansla da yetkili bir ağızdan onu daha yakından tanıma fırsatı bulacağız" dedi.

   

 

İLESAM üyesi Ünal Kar 12-20 Kasım tarihlerinde İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı’nda “Susuyorum Hüzünlerime” adlı kitabını imzalyacak.

 

İLESAM üyesi Ünal Kar 12-20 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı’nda “Susuyorum Hüzünlerime” adlı kitabını Göl Kitap ve Yayıncılık standında imzalayacak. 

 

 

 

   

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 804         19 Ekim 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 416599

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.