İLESAM’ın Kurucu Üyesi Prof. Dr. Sadık Tural’ın Ziyareti

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM’ın Kurucu Üyesi Prof. Dr. Sadık Tural’ın Ziyareti

 

   

 

 

İLESAM’IN kurucu üyelerinden ve Haysiyet Kurulu üyemiz Prof. Dr. Sadık Tural, üyelerimizdenProf. Dr. Hüseyin Ağca ile birlikte İLESAM Genel Merkezi’nde Genel Başkanımız Mehmet Nuri Parmaksız’ı ziyaret etti. Yaklaşık 2 saat süren ziyaret esnasında geçmişten bugüne İLESAM ve İLESAM’ın faaliyetleri konuşuldu. Sayın Tural, "İLESAM’ı kurduğumuz tarihten bugüne 25 yıl geçti; elbette 25 yılda çok şeyler yapıldı ama daha yapılması gerekenler de var" diyerek İLESAM’da son 2 yıldır yapılanları takdirle karşıladığını belirtti ve daha başka neler yapılabileceği üzerine fikirlerini dile getirdi. Genel Başkanımız  Mehmet Nuri Parmaksız, "Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak seçildiğimizden bu yana uyumlu bir şekilde çalıştıklarını, ibra olmayan geçmiş yönetimle ilgili ne yapılacağı noktasında ilk başta Kültür Bakanlığı’ndan görüş aldıklarını, gelen görüşte mahkeme yolunun açık olduğundan hareketle Denetleme kurulunu göreve çağırdıklarıını, 3 aylık inceleme sonunda hazırlanan rapora istinaden geçmiş yönetimle alakalı 9 davanın açıldığını, bu davalardan 3’ünün İLESAM’ın lehine sonuçlandığını diğer davaların devam ettiğini, zaman içinde diğer davalarında kazanılacağını düşündüklerini, bu 2 yılın hem maddi konuda hem de davalar açısından zor geçtiğiniama imkansızlıklara rağmen birçok projeye ve faaliyete imza attıklarını, önümüzdeki aylarda yapılacak Genel Kurul’da Yönetim olarak yeniden göreve talip olduklarını, asıl projelerinin 2012 içinde hayata geçirileceğini, seçimden bu yana geçen 90 haftanın 60’ında yönetim kurulu olarak toplanarak karar aldıklarını, basın ve medyada İLESAM’ın ağırlığını yeniden kazandığını, İstanbul ve Gaziantep şubelerinin faaliyetlerini, Üniversite temsilcilikleri oluşturulduğunu, telif hakları ile ilgili projeleri, dağıtılan ödülleri kısaca geçmişten bugüne nelerin yapıldığını ve gelecekte nelerin yapılacağını" anlattı.

 
 

Hoş bir sohbet ve havada geçen görüşmede, İLESAM Genel Muhasibi Cemal Tuzcuoğulları’da bulundu ve özellikle davalar ve maddi konularda bilgiler sundu. İLESAM olarak "şu an itibariyle 25 davanın telif hakları açısından mahkemede olduğunu, yönetimleri içinde hiçbir davanın kaybedilmediğini" dile getirdi.

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, "Yönetim kurulu olarak üyelerimizden gelecek her görüşe ve projeye değer veriyoruz; eleştiriye de açığız. Zor bir dönemden geçtik ama üstesinden geldik. Her kurulumuzla beraber uyumlu çalıştık, 65 ilde temsilcilik oluşturuk, yarışmalarla, ödüllerimizle adımızdan söz ettirdik. Telif hakları konusunda çok çalıştık. Kültür Bakanlığı ile telif hakları ve korsanla mücadele üzerine yeni bir proje hazırladık, proje onay aşamasında onaylandıktan sonra 2 ay içinde 13 il de daha telif hakkı seminerleri vereceğiz. Önümüzdeki dönemde de çalışmaya devam edeceğiz, her görüşe ve eleştiriye açığız" diyerek görüşlerini dile getirdi. 

 

       

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 1216         29 Aralık 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 428231

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.