ENGELLİLER VE KENDİNİZ İÇİN BİR DİKİLİ AĞACINIZ OLSUN!

 / ETKİNLİKLERİMİZ

ENGELLİLER VE KENDİNİZ İÇİN BİR DİKİLİ AĞACINIZ OLSUN!

 

Engelli Kardeşlerimize Organik Yardım Eli

 

ENGELLİLER VE KENDİNİZ İÇİN BİR DİKİLİ AĞACINIZ OLSUN!

Engelli Kardeşlerimize Organik Yardım Eli

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, 6 Ocak 2012 Cuma günü, Tarım Federasyonu, Dünya Yaşlılık Derneği, Ekmek-Der, Kamuda Çalışan Engelliler Derneği ve özel bir girişimci ile ortaklaşa hazırlanan50.000 Yetişmiş Kiralık Ağaç Projesi ile doğa bilincini yerleştirmek ve ağaca olan sevgilerini arttırmak ve gelirin bir kısmı engelli vatandaşlarımıza gidecek olan adınıza ayrılan ağacınızdan her yıl organik elmanızın kargo ile kapınıza gelerek çocuklarınıza güvenle yedirebileceğiniz bir sosyal sorumluluk projesine taraflar arasında imzalanan protokolle destek verdi. Genel Başkanımız Parmaksız, “İLESAM sadece telif hakları-korsanla mücadele ve kültür-sanat faaliyetleriyle değil, sosyal sorumluluk projeleriyle de bundan sonra adından toplumda sıkça söz ettirecek” dedi.

Günümüzde modern yaşamın gereği şehirlerin yüksek apartmanlarında sürdürülen yaşamın verdiği stresi atmak amacıyla hep kırsal yaşamın özlemini duyarız.  Bu yaşam tarzını doğa bilincini çocuklarınıza yerleştirmek, sevdirmek ve ağaca olan sevgilerini arttırmak adına doğayla baş başa kalmak için o ortamı yaratmak için çaba sarf ederiz.

Zihinsel engelli arkadaşlarımıza doğal ortamda ağaçlara bakmayı, toprakla yaşamayı öğretip, onların da istihdama katılması en büyük amacımızdır. Çocuklarımızın dengeli ve sağlıklı beslenmesi için, kimyasal atıklarla kirlenmemiş, suyla büyütülen, kimyasal ilaç kullanmadan üretilen, gübre kullanmadan üretim yapılan tarımsal ürünleri tercih ederiz. Bu bizim en önemli arzumuzdur.  Aslında bu arzu tüm insanlığın ortak arzusudur. Çocuklarımıza sağlıklı bir ortam oluşturmak, 

Bu arzunuzu gerçekleştirebilmek adına özel bir girişimcinin bahçesinde yer alan organik üretim şartlarında yetişmiş elma ağaçlarından bir veya daha fazla elma ağacını 1 yıllığına kiralayabilirsiniz. Hatta istediğiniz dönemde gelip, size ait olan bu ağaçları görebilir, çapasını yapabilir, sulayabilir ve en sonunda da çocuklarınızla birlikte kendi ağacınızın meyvelerini toplayıp evinize götürüp, gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Bu sayede çevrenizi ve çocuklarınızı, Organik gıda üretimine, ağaç yetiştirmeye, çevre duyarlılığına ve üreticiliğe de teşvik etmiş olacaksınız.  

İLESAM, Tarım Federasyonu, Dünya Yaşlılık Derneği, Ekmek-Der, Kamuda Çalışan Engelliler Derneği ve özel bir girişimci ile ortaklaşa hazırlanan 50.000 Yetişmiş Kiralık Ağaç Projesi sayesinde doğa bilincini yerleştirmek ve ağaca olan sevgilerini arttırmak adına, istediğiniz zaman bahçemiz de doğayla baş başa kalmak şansını yakalayabileceğiniz gibi adınıza ayrılan ağacınızdan her yıl organik elmanız kargo ile kapınıza gelerek çocuklarınıza güvenle yedirebilirsiniz.

Ayrıca, kiralayacağınız ağaca vereceğiniz kira bedeli içinde deengelli kardeşlerimize yardım etmiş olacaksınız. Düşünün ki bu engelli siz de olabilirsiniz ya da bir yakınınız.

Bu proje içinde bir engelli kardeşime benimde katkım olsun derseniz.

http://www.vadiziraat.com.tr/index.php?s=onlineagackiralama

linkinden detayları görebilirsiniz.

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 809         07 Ocak 2012

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 410024

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.