AŞKIN ŞAİRİNDEN SEVGİLİLER GÜNÜNDE MUHTEŞEM ŞİİR DİNLETİSİ

 / ETKİNLİKLERİMİZ

AŞKIN ŞAİRİNDEN SEVGİLİLER GÜNÜNDE MUHTEŞEM ŞİİR DİNLETİSİ

AŞKIN ŞAİRİNDEN SEVGİLİLER GÜNÜNDE MUHTEŞEM ŞİİR DİNLETİSİ

Sevgililer Günü nedeniyle İLESAM ve Dünya Yaşlılık Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen gecede duygular sel oldu aktı.

Ayşe Egesoy ve Hakan Yılmaz’ın sunumuyla sahneye çıkan ve “Aşkın Şairi” olarak anılan, ünlü şair Cemal Safi kendisini izleyenlere muhteşem anlar yaşattı.

Kalabalık bir seyirci topluluğunun izlediği programda, sanat dünyasından tanıdık simaları ve İLESAM üyelerini görmek mümkündü.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın açılış konuşmasıyla başlayan program; İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız,   ardından da DYD Başkanı Umut Çınar’ın konuşmalarıyla devam etti.

Ankara Emniyet Müdürü Yardımcısı Ahmet Akgün ve birçok konuğun katılımlarıyla renklenen şiir gecesinde Ayşe Egesoy güzel yorumuyla Cemal Safi’nin şiirlerinden örnekler verdi.

Seyircilerle samimi bir havada, karşılıklı espriler ve duygu paylaşımlarıyla devam eden gecede Cemal Safi’nin bestelenmiş ve yıllardır dillerden düşmeyen eserleri Dostlar Korosu tarafından seslendirildi. Seyircilerinde heyecanla eşlik ettiği şarkılar, adeta Ankara’nın karlı semalarına yansıyarak bu özel geceyi kutladı.

Özenle hazırlanmış programda bir de sürpriz vardı. Cemal Safi hayranı olduğu bilinen ünlü şarkıcı Hakan Taşıyan sahne alarak “Ya Evde Yoksan” ve “Doktor” şarkılarını seslendirdi.

Mutluluk, hüzün, sevgi ve dostluğun şiirlerle hayat bulduğu bu güzel gecenin sonunda programa emeği geçenler; Cemal Safi, Ayşe Egesoy, Hakan Yılmaz ve Umut Çınar’la beraber “Eski Dostlar“ şarkısını seslendirdi.