İLESAM YAŞLILAR HAFTASI DOLAYISIYLA TSM KONSERİ DÜZENLEDİ.

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM YAŞLILAR HAFTASI DOLAYISIYLA TSM KONSERİ DÜZENLEDİ.

 

“Güzel gençler birer hediyedir,

Güzel yaşlılar yaşlanmasını bilen sanat eserleridir.”

 

9 Mart 2012 tarihinde Dünya Kadınlar Günü ve Yaşlılar Haftası nedeniyle düzenlenen Genç Büyükler Şiir ve Müzik Dinletisi” görkemli geçti. Organizasyonunu  İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ve Dünya Yaşlılık Derneğinin üstlendiği etkinlik A-City AVM Salonunda yapıldı.

Şiir ve Müzik Dinletisine ilgi oldukça büyüktü. Ankara’dan ve çeşitli illerden A-City toplantı salonuna gelen İLESAM üyeleri, birbirleriyle buluşup sohbet etme şansını da yakaladılar. Konser boyunca İLESAM üyeleri, Dünya Yaşlılık Derneği üyeleri, davetli konuklar  keyifli dakikalar geçirdiler. 600 kişilik salonun tamamının dolu olduğu ayakta kalan konukların olduğu da göze çarptı.

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ile Dünya Yaşlılık Derneği kurucusu Umut Çınargünün anlam ve önemine istinaden birer konuşma yaptılar. Parmaksız ve Çınar, gün gelip hepimizin yaşlanacağını dile getirerek yaşlılarımıza sahip çıkmamız gerektiği hususunu vurguladılar.

Şef  Naci Tuncel yönetimindeki Dünya Yaşlılık Derneği Dostlar Korosu birbirinden güzel şarkıları seslendirdi. Zaman zaman o doyumsuz şarkılara eşlik eden konuklar  çok sevilen şarkıların güftelerinin şairleri ile tanışıp o eşsiz eserleri sahiplerinin sesinden dinleme şansını da yakaladılar.

“Vurgun” Cemal Safi’nin, “Dediler Zamanla Hep Azalırmış Sevgiler”  İlter Yeşilay’ın, “Hicran Saati”Mehmet Nuri PARMAKSIZ’ın ve Abdullah SATOĞLU’nun şiirleri önce şiir olarak buluştu konuklarla. Sonrasında ise müzikle birleşerek ruhları şenlendirdi. 

 

“Nihansın Dideden, Rüya Gibi Her Hatıra, Senede Bir Gün, Gurbet İçimde Bir Ok, Çökertme, Nasıl Geçti Habersiz, Benzemez Kimse Sana, Gel Bana Gel Bana, Gönlüm Seni İstiyor” koronun seslendirdiği parçalar arasındaydı.

Bazı eserler ise bestekârların yorumuyla renk kattı geceye.

Kahramanlık türkülerini gazi yorumcularının sesinden dinlemek ise bambaşka bir duygu yoğunluğu yaşattı konuklara.

Şiirler, şarkılar ve müziğin muhteşem buluşması konuklara keyifli dakikalar yaşattı.

Gecenin sunumu,  TV  ve Müzik Eğlence programı sunucu ve yapımcısı, oyuncu, yorumcu Serap YENİCİ tarafından yapıldı.Yenici, zarafeti, şıklığı, zaman zaman şarkılara eşlik etmesi ve  şarkılar arasına serpiştirdiği şiirler ile de ilgi topladı.

A