İLESAM AKM’DE 6.ANKARA KİTAP FUARI’NDA

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM 6.ANKARA KİTAP FUARI’NDA


Eylül Fuarcılık ve Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Merkezi tarafından 6 yıldır Kütüphane Haftası kapsamında geleneksel olarak gerçekleştirilen 6. Ankara Kitap Fuarının açılışı 23 Mart Cuma günü saat 14.00’te Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. 01 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek fuarda pek çok yayınevi stant açtı.

 

İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) geçen sene olduğu gibi bu senede 6. Ankara Kitap Fuarına katıldı. Üyelerine ait roman, hikâye, şiir, araştırma inceleme kitaplarının yanında bazı üyelerinin kendi yayınevlerinden çıkan dergilerinin de okur ile buluşmasını sağladı. Fuar süresince İLESAM standında Radyo - TV ve Yayın Kurulu üyesi Nur Ersen görevli.

 

Üyelerine ait eserlerin sergilenmesinin yanı sıra imza günleri düzenleyerek de yazar ve şairlerin okurla bir araya getirilmesini de sağlıyor İLESAM. Okurlar ve yazarlar ortak paylaşım alanlarında masal tadında anlar geçiriyorlar. Okurların kitaplarını imzalattırırken aldıkları keyif görülmeye değer doğrusu. Kitabı hayatında öncelikli bir yere koyan insanlar aynı zamanda yazarlarla, şairlerle sohbet edebilme imkânı da yakalamış oluyorlar. 

 

 


Kimler kimler yok ki imza gününde okurlarıyla buluşacak yazar ve şairler arasında. Cihan Yamakoğlu, Celal Ogan, Mediha Uzar, Ceyla Ceylan, İsmet Bora Binatlı, Vedat Fidanboy, Nuray Alper, Hayriye Çitoğlu, Tarık Torun, İbrahim İmer, Aysel Çoban, Müzeyyen Keskin, Bilal Dilsiz, Gülten Ertürk, Atıf Selçuk, Turan Durak Düz, İbrahim Yaman, Rabia Gölbaşı, Nilüfer Dursun, Rifat Kaya, Eyüp Şahan, Selahattin Aydemir, Songül Dündar, Harika Ufuk, Alp Arpad, Sibel Unur Özdemir, Nur Ersen, Alâeddin İkican, Aydın Dağpınar ve Orhan Vergili.

 

Yazar ve şairlerin imza günlerinin yanı sıra çeşitli panellerin, konferans, şiir ve müzik dinletilerinin yer aldığı fuarda 23 Mart 2012 Cuma günü saat günü saat 16.00’da İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız tarafından yönetilen bir panel düzenlendi. Anayurt Gazetesinin düzenlediği panelde Anayurt Gazetesi Kültür ve Sanat Danışmanı ve köşe yazarı İsa Kayacan’ın 70. yaşı ve Türk Kültür ve Basın-Yayınında 55.Hizmet Yılı nedeniyle İsa Kayacan değişik yönleriyle anlatıldı. Gazeteci Ahmet Tekeş, emekli eğitimci şair ve yazar Ahmet Sevgi, Emlâkçı, şair ve yazar Salim Taşcı, Kerkük kökenli Gazeteci, şair ve yazar Dr. Şemsettin Küzeci, panele konuşmacı olarak katılan isimler arasındaydılar.

 

Ayrıca, 6. Ankara Kitap Fuarı içinde İLESAM, şiir dinletisi ve farklı organizasyonlarda düzenlemeye devam edecek.

 
 
İLESAM üyeleri 1 Nisan 2012 tarihine kadar kitap seven dostlarıyla standında buluşmaya devam edecek.

Haber Metni: Sibel UNUR ÖZDEMİR
Fotoğraflar: Nur ERSEN

www.ilesam.org.tr

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

312 419 49 38

Faks

:

312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

E-mail

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 1281         28 Mart 2012

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 142818

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.