İLESAM, TOKAT’TA ÖĞRENCİLERE TELİF HAKLARI VE KORSAN KAVRAMINI ANLATTI

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM, TOKAT’TA ÖĞRENCİLERE TELİF HAKLARI VE KORSAN KAVRAMINI ANLATTI

 

 

İLESAM Gaziosmanpaşa Üniversitesi Temsilciliği, Tokat Belediyesi ve Tokat Kent Konseyi’nce GOP Üniversitesi Konferans Salonunda 20 Nisan 2012 Cuma Günü saat 14’te düzenlenecek olan Mustafa Necati Sepetçioğlu paneline katılmak için Tokat’a giden İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, 19 Nisan 2012 Perşembe günü öğleden önce Tokat Anadolu Lisesi’nde; öğleden sonra ise Tokat Gazi Osman Paşa Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencileri Telif hakları ve Korsanla mücadele konusunda bilgilendiren Parmaksız, ayrıca şiir-edebiyat ve kültür üzerine öğrencilerle bir sohbet gerçekleştirdi. Sohbet içinde, İLESAM’ı; İLESAM’ın faaliyetlerini anlatan İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, “Telif hakkı kutsal bir haktır; korsan herhangi bir ürün alan kişi kul hakkına girmiş olur. Sanatın ve sanatçının korunması için mutlaka korsandan uzak durulmalı. Sizler korsan ürün almazsanız; korsanı üretenler kime ne satacak” dedi. 

 

 

Tokat Gazi Osman Paşa Lisesi Ayın Konuğu projesi kapsamında düzenlenen programla 19 Nisan 2012 Perşembe günü İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız öğrencilerimizle buluştu. Türk şiirinin en güzel örneklerini öyküleriyle birlikte dile getiren Parmaksız, İLESAM ve Telif Hakları konularında da öğrencilere çok önemli bilgiler verdi. Öğrencilerin soluksuz izlediği programa okul idaresi, öğretmenler ve öğrenciler; özellikle 9. sınıf öğrencileri katıldı. 

 

 

Okul müdürü Hayrettin Ünal yaptığı teşekkür konuşmasında hem İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’a, hem programı düzenleyen Ayın Konuğu projesini yürüten öğretmenler İLESAM Tokat İl Denetim Kurulu Üyesi Mahmut Hasgül ve Kubilay Köseoğlu’na hem de öğrencilere teşekkürlerini bildirdi.

 

 Okunma Sayısı : 1161         23 Nisan 2012

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 180675

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.