BEYPAZARI’NDAN İLESAM GEÇTİ

 / ETKİNLİKLERİMİZ

BEYPAZARI’NDAN İLESAM GEÇTİ
İLESAM BEYPAZARI’NDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
 
 
 

Geleceğin teminatı olan gençleri, telif hakları ve korsana karşı bilinçlendirmeyi, edebiyata, şiire, sanata, kültüre olan ilgilerini arttırmayı, idareci ve öğretmenlerle beraber öğrencilere ulaşmayı hedef edinen ve bu kapsamda okul ziyaretlerine devam eden İLESAM, 09.05.2012 tarihinde Başkenttin güzide ilçelerinden birinde; Beypazarı’nda idi.

 

İLESAM, Beypazarı Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beypazarı Belediye Başkanlığının işbirliği ile organize edilen “Beypazarı Kültür ve Sanat Gezisi” etkinliğinde İLESAM Üyesi 30 şair-yazar ve sanatçı Beypazarı’ndaki İlköğretim ve Ortaöğretim Okullarındaki öğrencilerle bir araya geldi.
 
 

Beypazarlı Şair Gülten Ertürk ve arkadaşları tarafından karşılanan İLESAM Ailesi, Beypazarı Ticaret Meslek, Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve İlçenin mutfak kültürünü yansıtan bir kahvaltının ardından dörder kişilik gruplara ayrılarak çeşitli okulları ziyaret etti.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliğinden;

“Mehmet Nuri PARMAKSIZ, Suna GÜVEL, İsmail TUNÇ, Âşık ŞEFKATİ Anadolu Öğretmen Lisesini, 

İlter YEŞİLAY, Nur ERSEN, Ayten ÇINAR, Zehra TEKİN Beypazarı Kız Teknik Ve Meslek Lisesini, 

Arif BÜK, Vedat FİDANBOY, Nevzat DOĞANAY, Gülten ERTÜRK Beypazarı Lisesini, 

Murat DUMAN, İbrahim İMER, Ahmet YILDIRIM Beypazarı Endüstri Meslek Lisesini, 

Ahmet EROĞLU, Nurettin Gür OZANOĞLU, Bilal DİLSİZ, Fatma ALADAĞ ÖZCAN Namık Kemal Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesini, 

İsa KAYACAN, Ozan SEVDAİ, Davut CÖMERT, Durak Turan DÜZ Beypazarı Anadolu İmam Hatip Lisesini, 

İsmet Bora BİNATLI, Cemal TUZCUOĞULLARI, Feyzullah SEÇKİN, Saim YAYLAGÜL, Rıfat KAYA Beypazarı Ticaret Meslek Lisesini, 

Salih KOZAN, Kemal ARSLAN, Sibel Unur ÖZDEMİR, İbrahim ENGİN Tolunay Özaka Anadolu Sağlık Meslek Lisesini” ziyaret ederek okul kokusunu ciğerlerine çektiler, çocukların cıvıltılarını işittiler ve öğrencilerin ışıldayan gözleriyle buluştular. 

Öğrenciler ise belki de ilk kez bir yazar, bir şairle tanışmanın, onları bu kadar yakından görüp dinlemenin, merak ettikleri soruların cevaplarını öğrenmenin hazzını yaşadılar. 

 

Kitaplarını kendilerine imzalayarak hediye eden şair ve yazarların hayatlarında önemli bir yer tutacağı gün gibi ortadaydı çünkü çoğu ilk kez bir yazardan ya da şairden imzalı kitap alma şansını yakalamışlardı. Okulların bu etkinliğe verdiği önem, öğrencilerin onları ziyarete gelecek olan yazar ve şairlerin hakkında ön çalışma yaparak özgeçmişlerini incelemesi, eserleri hakkında bilgi sahibi olması, şiirlerini öğrenmesi ve sinevizyon gösterisi hazırlaması bunun en güzel göstergesiydi. 

 


Benim de içinde bulunduğum grup arkadaşlarımla birlikte ziyaret ettiğimiz Tolunay Özaka Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Meryem ÜNAL TOPCU, Müdür Yardımcısı Hurşit