İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (26 TEMMUZ 2012)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (26 TEMMUZ 2012)

İLESAM, Töre Dergisi Ve Orhun Kitabevi İşbirliği İle Sakarya’da Üyelerimize İmza Günü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği
Sakarya 19. Kitap Fuarı içinde İLESAM üyeleri Töre Dergisi ve Orhun Kitabevi ile yapılan işbirliği çerçevesinde 20 Temmuz - 18 Ağustos 2012 tarihleri arasında Orhun Kitabevi standında istedikleri tarih ve zaman diliminde imza günü düzenleyebilecek.
 

Sakarya 19. Kitap Fuarı 

Düzenleyen:

Sakarya Büyükşehir Belediyesi 
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı 

Tarihleri: 20 Temmuz 2012 - 18 Ağustos 2012

Standın adı: Orhun Kitabevi 

Adres: AKM Önü - Sakarya

İmza günü için irtibat kurulacak kişi:
Dursun Yelken - Orhun Kitabevi
0 535 352 04 12

 

İLESAM’IN Facebook Hayran Sayfası 

Değerli Üyemiz İLESAM’ın facebook hayran sayfasını beğenerek destek vermenizi bekliyoruz.

http://www.facebook.com/pages/T%C3%BCrkiye-Ilim-Ve-Edebiyat-Eseri-Sahipleri-Meslek-Birli%C4%9Fi/374568322600047

İlesam üyesi Emine Sevinç Öksüzoğlu’ndan Naat-ı Şerif Konserleri

İlesam üyesi Emine Sevinç Öksüzoğlu ve ekibi her yıl olduğu gibi, bu ramazan ayında da nefes grubu, semazen grubu, ve müzik grubu ile birlikte naat-ı şerif konserleriyle yurt içi ve yurt dışında yine sizlerle birlikte olmaya devam edecektir. organizasyonlarınız için: 0541 979 58 30 dan irtibat kurabilirsiniz.

Ramazan ayı içinde konser verecekleri yerlerden bazıları: Artvin, Bolu, Burdur, Erzincan, İstanbul, Muş, Trabzon, Uşak, Yozgat ve yurtdışında Roma, Tiran, Tunus, İsviçre ve Dubai’de verecekleri konserlerle sizlerle birlikte olmaya devam edecekler.

Bilindiği gibi ilesam üyesi edebiyat bilimci yazar ve şair Emine Sevinç Öksüzoğlu, daha önce konser vermek için gittiği tiran evrenkenti devlet üniversitesi rektörlüğü tarafından, konser bitiminde “dünyada naat-ı şerif yazıp yorumlayan ilk kadın naathan” ünvanı ile onurlandırılmıştı.

Gaziantep’te Değişim Rüzgârı Almanya’da Esmeye Başladı

01 Haziaran 2012 tarihinde yayın hayatına giren Gaziantep’te Değişim Rüzgarı dergimizin amacı, Gaziantep’te kültürel, sanatsal, turizm, sanayi ve ekonomik alanlarda yaşanan değişimlere dair Yerli ve Yabancı Turistin Gaziantep’te katkı sağlaması için adım atmıştır. Gaziantepli Bakanımız Fatma ŞAHİN, Gaziantepli Milletvekillerimiz Halil MAZICIOĞLU, Ali SERİNDAĞ, Derya BAKBAK, Mehmet ŞEKER, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Asım GÜZELBEY, Gaziantep Valimiz Erdal ATA, Gaziantep Emniyet Müdürü Süleyman OGUZ, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan FADILOĞLU, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir ÖZTEKİN, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kültür Müdürü Sema MARAGOZ, Eski İl Kültür ve Turizm Müdürü Salih EFİLOĞLU, Emeği geçen tüm güzel yürekli insanlara, Gaziantep’te Ulusal ve Yerel tüm gazeteci meslektaşlarımıza vermiş oldukları haber desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Gaziantep için Avrupa’da her atılan adım yaşayan gurbetçiler için gurur ve onurdur.

Derginin Genel Yayın Yönetmenliğini İlesam üyesi Ökkeş Toy yürütürken, Derginin Türkiye Koordinatörlüğünü yine İlesam Üyesi Edebiyat Bilimci Yazar ve Şair Emine Sevinç Öksüzoğlu yürütmektedir.

Dergi kuşe kağıda, ofset baskı tekniği kullanılarak, tüm sayfaları renkli olarak basılmaktadır. Dergimiz içinde Kültür, sanat, edebiyat ve röportajlar yer almaktadır. İlk sayısı ile Avrupa’da 21.000 baskısı ile büyük ilgi gören Değişim Rüzgarı Almanca ve Türkçe olarak iki dilde yayınlanmaktadır.

Dergi ile İletişim için;

Türkiye Koordinatörlüğü için Emine Sevinç Öksüzoğlu

Tel: 0541 979 58 30

Mail: eminesevincoksuzoglu@gmail.com

Almanya Genel Yayın Yönetmenliği için Ökkeş Toy

Tel: 0049 151 473 68 951

okkes.toy@gmx.de

İLESAM Üyesi Hasan Kallimci YARINA MİRAS YAZILAR adlı kitabını Yayınladı.

Yazar Hasan KALLİMCİ’nin ulusal ve mahalli dergi ve gazetelerde yazdığı Denizli’yi edebî, kültürel ve tarihi açılardan konu edinen yazılardan seçmelerin yer aldığı “Denizli İle İlgili YARINA MİRAS YAZILAR “adlı kitap yayımlandı. 2012 Mayıs ayı içinde yayımlanan kitap, Denizli Belediyesi Kültür Yayınları arasında yer aldı. 37 yazının okuyucuya sunulduğu kitap, orta boy ve 174 sayfa. Yazar, kitabı konusunda; “Bir Denizlili olarak; Denizli insanının yaşadığı coğrafyayı tanıması ve dolayısıyla şehrimizi sevip korumasını ve geliştirmesini sağlamak için; insanımızda mevcut olan vatan şuurunu ve sevgisini pekiştirmek amacıyla onlarca yıl çeşitli dergi, gazete ve genel ağ (internet) sitelerinde yazılar yazdım. Yayımlandığı tarihte okunan ve arşivlerde kalan bu tür yazılardan bazılarını bu kitaba alarak, elle tutulur hale gelmesi ve kalıcı olmalarını sağladım. Bu eserle Denizli’mize ve hemşehrilerimize hizmet etmiş olmanın sevincini duyuyorum.” diyor. Eserin temin adresi, Denizli Belediyesidir.
www.hasankallimci.com

İLESAM Üyesi Bedri Kenan Karaal’ın Yeni Kitabı “Na” Çıktı.

Yeni şiir kitabım ’NA’ çıktı. İsim Yayınları tarafından piyasaya
sürülen ’NA’ benim değil sizlerin ürünü, ben sadece aracı oldum. Siz
düşündünüz, ben size sormadan yazdım. Okudukça kendinizi bulacaksınız.
Tamamlanan değilde ’NA’tamam kalan şeylerin hayatımızda daha fazla yer
tuttuğunun sizde farkına varmışsınızdır. Özellikle aşkların.... Geç
kalmayın derim... 
İsim Yayınları
Ataç 2 Sokak 67/1
Kızılay/ANKARA
Tel: 0(312) 433 77 17
Faks: 0(312) 435 43 96
e-posta: 
info@isimyayinlari.com
http://www.isimyayinlari.com/)

İLESAM KARAYOLUYLA 26. YIL GEZİSİ (AZERBAYCAN ve GÜRCİSTAN-20 EYLÜL-28 EYLÜL 2012)

***

İLESAM

KARAYOLUYLA 26. YIL GEZİSİ

 

AZERBAYCAN ve GÜRCİSTAN

 

BATUM*TİFLİS*GENCE*BAKÜ

 

1. Gün ANKARA  ( 20 Eylül 2012 Perşembe)            Saat 16.00’da Ankara’dan hareket. Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa (Sabah Kahvaltısı) Hopa (Sarp Sınırı’ndan) TÜRKİYE’den çıkış.

2.    Gün ( 21 Eylül 2012 Cuma) Saat 10.00’da GÜRCİSTAN’a giriş. BATUM’a varış. Tüm gün BATUM turu. (Türkolog Rehber eşliğinde) Ardından otele yerleşme, serbest zaman. Akşam Yemeği ve Geceleme otelinizde

3. Gün (22 Eylül 2012 Cumartesi) Açık Büfe Sabah kahvaltısının ardından hareket. KUTEYŞİ ve TİFLİS’e varış, Tüm gün Başkent TİFLİS turu (Türkolog Rehber eşliğinde) Ardından otele yerleşme, serbest zaman. Akşam Yemeği ve Geceleme otelinizde

4. Gün (23 Eylül 2012 Pazar) Açık Büfe Sabah kahvaltısının ardından hareket. GÜRCISTAN’dan çıkış. AZERBAYCAN’a giriş. GENCE’de mola. Başkonsolosluk ziyareti. Tarihî yerler ve şehir turu. Akşam Yemeği ve Geceleme otelinizde

5.      Gün  (24 Eylül 2012 Pazartesi) Açık Büfe Sabah kahvaltısının ardından hareket. Başkent BAKÜ’ye varış. Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ziyareti. Daha sonra serbest zaman, Alış-Veriş. Akşam Yemeği ve Geceleme otelinizde.

6. Gün (25 Eylül 2012 Salı) Açık Büfe Sabah kahvaltısının ardından (tüm gün resmî ziyaretler ve Yazıcılar Birliği’nde PANEL). Serbest zaman. Akşam Yemeği ve Geceleme otelinizde.

7. Gün (26 Eylül 2012 Çarşamba) Açık Büfe Sabah kahvaltısının ardından hareket. GENCE’den geçiş. Öğleden sonra AZERBAYCAN’dan çıkış. GÜRCİSTAN’a giriş. Başkent TİFLİS turu.  Serbest Zaman.  Geceleme otelinizde.

8. Gün (27 Eylül 2012 Perşembe) Açık Büfe Sabah Kahvaltısının ardından hareket. BATUM’da mola. GÜRCISTAN’dan çıkış. (Sarp Sınırı’ndan) TÜRKİYE’ye giriş. Hopa’ya hareket. Ardından; Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun ve Ankara’ya hareket.

9.   Gün (28 Eylül 2012 Cuma) S