İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (23 EKİM 2012)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (23 EKİM 2012)

İLESAM ve SAGE Yayıncılık Rek.Mat.San.Tic.Ltd.Şti. Protokol İmzaladı

Türkiye İlim Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği  ve SAGE Yayıncılık Rek. Mat. San. Tic.Ltd. Şti  matbaa ihtiyaçlarının karşılanması konusunda mutabakata varmışlardır. Bu kapsamda Türkiye İlim Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği üyeleri bu protokol çerçevesinde hizmet alabileceklerdir. Özellikle kitapları kendileri tarafından bastırılan üyelerimiz bu hizmetten yararlanabilir. Az miktarda hızlı basım konusunda üyelerimize toplam bedel üzerinden  İlesam Genel Merkezinden alacakları  yazı karşılığında % 10 indirim yapılacaktır.

 

www.bizimdijital.com

bilgi@bizimdijital.com

 

Bizim Dijital Matbaa bir SAGE Yayın kuruluşudur.

 

SAGE Yayıncılık Rek.Mat.San.Tic.Ltd.Şti.

Kazım Karabekir Caddesi

Kültür Çarşısı No:7 / 101-102

İskitler - Ankara

312 341 00 05

312 341 00 02

0 549 341 00 02

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın İmbikten Damlalar Radyo Programı (Canlı) Her Salı saat:21.10-22.50 saatleri arası Türkiye Polis Radyosu’nda...

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın İmbikten Damlalar Radyo Programı Her Salı saat:21.10-22.50 saatleri arası Türkiye Polis Radyosu’nda...Bu akşam İLESAM üyesi Berna Uslu Kaya ve Şerif Fatih Akkağıt programa misafir olarak katılacaklar. Programda her hafta 18 kitap dinleyenlere hediye ediliyor… 

İLESAM’IN Facebook Hayran Sayfası

Değerli Üyemiz İLESAM’ın facebook hayran sayfasını beğenerek destek vermenizi bekliyoruz.

http://www.facebook.com/pages/T%C3%BCrkiye-Ilim-Ve-Edebiyat-Eseri-Sahipleri-Meslek-Birli%C4%9Fi/374568322600047

İLESAM Üyesi Dr.Bayram Altan’ın 80. Kitabı Yayınlandı

İLESAM Üyesi ve İslam Ülkeleri Akademisyen-Yazarlar Birliği Kurucu Genel Sekreteri Dr. Bayram Altan, 120 Altın Kural’dan oluşan "Dünya’da Kazanabileceğimiz Sonsuz Mutluluk" başlıklı kitabını yayınladı.Altanoğlu Yayıncılık tarafından neşredilen söz konusu kitap, 14 *21 cm. ebatında, 1. hamur kağıt, 368 sayfadır.

 

İLESAM Üyesi Abdülkadir Güler’in  Sanatta 50. Yılı Söke’de kutlanacak.

 

Söke Şairler ve Yazarlar Derneği ’nin aldığı bir kararla
 önümüzdeki günlerde
 Abdülkadir Güler’in  Sanatta 50. Yılı kutlanacak.

İLESAM Üyesi Gülhan Yalçınkaya’nın “Tutulumun Son Sınırı” adlı Romanı Akçağ Yayınları arasından Çıktı.

 

İLESAM Üyesi Gülhan Yalçınkaya’nın “tutulumun Son Sınırı” adlı Romanı Akçağ Yayınları arasından Çıktı.

“Yıllardır, aynaya baktığında gördüğü güçlü kadın profilini tanıyamadı. Kırık dökük yansımalar vardı sadece. İçindeki ses haykırıyordu; kaç buralardan, onu hatırlatan her şeyden, ona benzeyen, ona aşina insanlardan kaç artık…” RANA

“Sana ne diyebilirim, suçluyum demekten başka. Geç kaldım demekten başka, keşkelerim var işte. Bir ses, bir haber ver ne olur. Seni öyle özledim, öyle merak ediyorum ki…” ADAM

İlk gün, ilk oraya geldiği gün neler hissetmişti. Ayrılığın soğuk nefesi odanın içinde karanlık, tutkulu ve bencildi. Yalnızlık bir hayalet gibi içindeydi. Dilediği sadece metanet ve sabırdı.

Hindistan’da, iyileşme yolundaki iki kadın derinden hissettikleri duygularla gerçek gücün varlığını yaşadılar. Herkes kendi içindeki Yaratıcı’nın kuvvetini yaşıyordu.  Sevgiyi, umudu, güzelliği, sesi, nefesi ve farkındalığı… Sağlığın değerini, var oluş nedenlerimizin önemini. Rana iyileşecek, Aishwarya Mira’nın kâbusları bitecek miydi?

“Mutluyum Mira, benliğimin ben oluşumun farkındayım. Eğer kendime değer veriyorsam kötülükleri yok edip iyiliklerle doldurmalı ruhumu, güzelliklerle beslemeliyim. Kin, nefret, kavga, dövüş, savaş… Ne anlamı var? Neyi paylaşamıyoruz?”

“Haklısın Rana, bu dediklerini herkes birey olarak başarır, toplum olarak da bu şekilde yönetilebilirsek mutluluk, huzur, güven, sevgi ve YAŞANASI DÜNYA… Her şey peşinden gelir. Fakat bizler bütün olarak düşünemedikçe, bireysel menfaatler peşinde koşuldukça, VAR OLUŞ NEDENLERİMİZ de, sanıyorum ki YOK OLUŞLARIYLA BİR GÜN BİZİ YOK EDECEK ve ben bundan korkuyorum.”toplum olarak da bu şekilde yönetilebilirsek mutluluk, huzur, güven, sevgi ve YAŞANASI DÜNYA… Her şey peşinden gelir. Fakat bizler bütün olarak düşünemedikçe, bireysel menfaatler peşinde koşuldukça, VAR OLUŞ NEDENLERİMİZ de, sanıyorum ki YOK OLUŞLARIYLA BİR GÜN BİZİ YOK EDECEK ve ben bundan korkuyorum.”

Sayfa Sayısı:352

ISBN: 978-605-5413-71-2

BİRHARF 4. NESİR YARIŞMASI HABERLEŞME DALINDA

Bu yıl 4.sü  yapılacak yarışma HABERLEŞME dalında. 

JÜRİ ÜYELERİ

İsmet Bora BİNATLI
Nur ERSEN
Emine SEVİNÇ ÖKSÜZOĞLU
Sibel UNUR ÖZDEMİR
Ergün VEREN
Esme Aras

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

http://www.birharf.net/e107_plugins/content/content.php?content.236

 

ORTANCA DERGİSİ’NE YAZI VE ŞİİRLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ

İmtiyaz Sahibi İLESAM Haysiyet Kurulu üyesi İbrahim Engin’in olduğu Ortanca Dergisi’ne yazı ve şiirlerinizi gönderebilirsiniz.

Ortanca Dergisi Yayın Kurulu’nda İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, İLESAM Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nurullah Çetin, İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Hakan Yılmaz, İLESAM Haysiyet Kurulu Başkanı İsmet Bora Binatlı, İlesam üyeleri Yurdanur Bilgin ve Engin Çır, Şaban Karakaya ve Deniz Çınar bulunuyor.

Yazı ve şiir göndermek isteyen üyelerimiz ortancadergisi@gmail.com adresine eserlerini gönderebilirler.

 Okunma Sayısı : 900         24 Ekim 2012

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 815872

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.