İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (1 Aralık 2012)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (1 Aralık 2012)

1 Aralık’ta Genel Başkan yardımcımız Prof. Dr. Nurullah Çetin ve Yönetin Kurulu üyemiz Prof. Dr. Tuncer Gülensoy Kanal 99’da Türk kimliğini konuşacak…

1 Aralık 2012 Cumartesi günü saat 14’te Kanal 99 (12562, 25.000 V (Dikey) adlı televizyon kanalında Genel Başkan yardımcımız Prof. Dr. Nurullah Çetin ve Yönetin Kurulu üyemiz Prof. Dr. Tuncer Gülensoy Türk kimliğini konuşacaklardır.

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ Gaziantep Şubesi başta olmak üzere Gaziantep’te bir dizi ziyaretlerde Bulundu.

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ Gaziantep Şubesi başta olmak üzere Gaziantep’te bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

İLESAM Gaziantep Şubesi ve Şahinbey Kaymakamlığı’nın ortaklaşa düzenlediği “Kadın Âşıklar Şöleni”ne panelist olarak katılan  İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ, Gaziantep Valisi Erdal Ata olmak üzere; Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan ve Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın’ı makamlarında ziyaret etti. Gaziantep Valisi Erdal Ata ile ile Gaziantep’teki kültür-sanat hareketlerini değerlendiren Parmaksız “İLESAM olarak burada zaten şube olarak varız; her türlü faaliyete katkı sunmaya hazırız” dedi. Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan ve Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın’la da bir araya gelen Parmaksız, “İLESAM Gaziantep Şubesi Başkanı Muhittin Arar burada sizlerle ortaklaşa güzel çalışmalara imza atıyor; Genel Merkez olarak da bizler elimizden gelen bütün desteği sizlere vermeye hazırız” dedi. Önümüzdeki aylarda yapılacak ortak yarışma ve projeler hususunda iki Kaymakamlıkla da fikir birliğine varıldı.Parmaksız, ziyaretlerde ayrıca İlhan Akın’la beraber yazdığı roman olan "Mahşerin Esrarı"nı da hediye etti.

 

İLESAM CUMARTESİ SOHBETLERİ VE ŞİİR DİNLETİSİ-KONU:KAZAKİSTAN TÜRKLÜĞÜ (1 ARALIK 2012, Saat:14.00-İLESAM Genel Merkezi)

Sohbet toplantımıza şiire, sanata ve kültüre gönül veren herkesi- üyemiz olsun veya olmasın-bekliyoruz.

İLESAM GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

***

Konu: KAZAKİSTAN TÜRKLÜĞÜ 

Konuşmacı: Din MUHAMMED

 Saat:14.00

Adres :

İzmir 1. Cadde, No:33/16, Aydın Apartmanı, Kat:4, Kızılay / ANKARA 

Tel : 0 
(312) 419 49 38

1 Aralık 2012- Saat:14.00

www.ilesam.org.tr

Berceste’den Subaşı’ya 50. Yıl Özel Sayısı

Berceste Dergisi, son sayısını Şair ve Yazar Muhsin İlyas Subaşı’nın 50. sanat yılı için özel sayı olarak yayınladı.

100 sayfalık özel sayıda Subaşı’nın biyografisiyle başlayan yazılarda Şairin çalışmaları ve eserleri gündeme alınıp değerlendiriliyor.

Berceste Dergisi’nin bu özel sayısında,  Muhsin İlyas Subaşı, yaptıklarından söz ederken önemli bazı hususları dikkati çekerek şöyle diyor:

“Burada ülkemin kültürüne sağladığım ancak pek de göz  önüne gelmeyen birkaç husustan da söz etmek istiyorum: Biz, acılı bir dönemden geçtik. Daha 20 yaşına gelmemiş bir genç iken Menderes’in idamına şahit oldum. Onun sehpadaki resmini