İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (15 ARALIK 2012)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (15 ARALIK 2012)

SAMSUN VE YOZGAT BELEDİYESİ’NDEN SONRA ALTINDAĞ-NİKSAR ve AKYURT BELEDİYESİ DE İLESAM’A ÜYE OLDU…

 

Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu ve Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu’nun kurumsal anlamda üye olduğu İLESAM’a şair-yazar ve akademisyenlerin dışında kurumsal anlamda üye olan resmi kuruluşların sayısı hızla artmaya başladı. 

Son dönem de kurumsal üyeliklere hız veren İLESAM’a (Türkiye İlim ve Edebiyat Esri Sahipleri Meslek Birliğine) Samsun, Yozgat belediyeleri ile Tokat/Niksar, Ankara/Altındağ ve Akyurt Belediyeleri kurumsal olarak üye oldu. Belediyelerin üyelik belgeleri İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız tarafından törenle Belediye Başkanlarına takdim edildi.

Gerçekleştirilen kurumsal üyelikle Belediyelerin her türlü kitap, dergi ve gazete yayını ile projeleri 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu çerçevesinde telif hakları açısından koruma altına alınmış oldu.Ayrıca İLESAM, kurumsal üyesi olan belediyelerin kültür-sanat faaliyetlerine de tam destek olacağını açıkladı.

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, “önümüzdeki aylar içersinde birçok il ve ilçe belediyesi ile beraber birçok Üniversite de İLESAM’a kurumsal olarak üye olacak. Üyeliği gerçekleştirilecek kurumların 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu çerçevesinde eser ve projelerini telif hakları açısından koruma altına almış olacağız. Uzman kadrolarımız ve avukatlarımız ile kurumlara telif hakları açısından hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

  

Prof. Dr. Nurullah Çetin-Prof. Dr. Tuncer Gülensoy; 15 ARALIK 2012 – Cumartesi saat 14’te Kanal 99’da Türk Kimliği ve Türk Kültürü’nü konuşacak.

KONU: Türk Kimliği ve Türk Kültürü
Konuklar: Prof. Dr. Nurullah Çetin-Prof. Dr. Tuncer Gülensoy
PROGRAM: "Türkçe Bakış"
TARİH: 15 ARALIK 2012 - Cumartesi
SAAT: 14.00
KANAL: Kanal 99 (12562, 25.000 V [Dikey])

 

Türk Mûsikîsi Seminerleri Aralık Ayı Programı

 

İBB Kültur A.Ş.nin etkinliklerinden Türk Mûsikîsi Seminerleri Aralık ayı programı, İLESAM Üyesi Fırat Kızıltuğ’un başkanlığında 15 Aralık 2012 Cumartesi günü Saat 14’te Sultanahmet’teki, Türk Edebiyatı Vakfında Yapılacaktır.


Balkan Acıları Şiir Antolojisi TÜRKSAV tarafından Yayınlandı.

 

TÜRKSAV tarafından hazırlanan Balkan Savaşları’nın 100. Yılı konulu toplantıya ve “Balkan Acıları Şiir Antolojisi”nin basın tanıtımı programını 12 Aralık 2012 Çarşamba günü saat 15’te Büyük Sürmeli Otel’de  (Sıhhıye) yapıldı. Programa;

Yahya Akengin (TÜRKSAV Başkanı); Ali Naili ERDEM (Milli Eğitim Eski Bakanı); Namık Kemal ZEYBEK (Kültür Eski Bakanı); Yakup Bilgin KOÇAL (Yalova Belediye Başkanı); Yahya AKENGİN ( TÜRKSAV Başkanı); Doç. Dr. Nuri YAVUZ (Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi) konuşmacı olarak katıldı. Okunan şiirlerden sonra dinleyicilere antoloji hediye edildi.


İLESAM Üyesi Bestami Yazgan Osmaniye’de 

İLESAM Üyesi Yazar Bestami Yazgan, Osmaniye Ender Kolejinin misafiri oluyor. 13.12.2012 Perşembe günü öğrencilerle sohbet eden Yazgan, 14.12.2012 Cuma günü saat 17.00’de Özel Ender Koleji konferans salonunda velilere ve halka açık olan bir toplantıda şiir sohbeti yapıp kitaplarını imzalayacak.

 

 Okunma Sayısı : 715         14 Aralık 2012

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 542373

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.