İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (15 ARALIK 2012)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (15 ARALIK 2012)

SAMSUN VE YOZGAT BELEDİYESİ’NDEN SONRA ALTINDAĞ-NİKSAR ve AKYURT BELEDİYESİ DE İLESAM’A ÜYE OLDU…

 

Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu ve Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu’nun kurumsal anlamda üye olduğu İLESAM’a şair-yazar ve akademisyenlerin dışında kurumsal anlamda üye olan resmi kuruluşların sayısı hızla artmaya başladı. 

Son dönem de kurumsal üyeliklere hız veren İLESAM’a (Türkiye İlim ve Edebiyat Esri Sahipleri Meslek Birliğine) Samsun, Yozgat belediyeleri ile Tokat/Niksar, Ankara/Altındağ ve Akyurt Belediyeleri kurumsal olarak üye oldu. Belediyelerin üyelik belgeleri İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız tarafından törenle Belediye Başkanlarına takdim edildi.

Gerçekleştirilen kurumsal üyelikle Belediyelerin her türlü kitap, dergi ve gazete yayını ile projeleri 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu çerçevesinde telif hakları açısından koruma altına alınmış oldu.Ayrıca İLESAM, kurumsal üyesi olan belediyelerin kültür-sanat faaliyetlerine de tam destek olacağını açıkladı.

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, “önümüzdeki aylar içersinde birçok il ve ilçe belediyesi ile beraber birçok Üniversite de İLESAM’a kurumsal olarak üye olacak. Üyeliği gerçekleştirilecek kurumların 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu çerçevesinde eser ve projelerini telif hakları açısından koruma altına almış olacağız. Uzman kadrolarımız ve avukatlarımız ile kurumlara telif hakları açısından hizmet vermeye devam edeceğiz.”