TOKAT’TA MEHMET AKİF ERSOY ETKİNLİKLERİ ve “TELİF HAKLARI-KORSANLA MÜCADELE” SEMİNERLERİ İLESAM İLE TOKAT ŞAİRLER VE YAZARLAR DERNEĞİ ‘NCE DÜZENLENEN MEHMET AKİF ERSOY ETKİNLİKLERİ ve “TELİF HAKLARI-KORSANLA MÜCADELE” SEMİNERLERİ

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM  İLE  TOKAT ŞAİRLER VE YAZARLAR DERNEĞİ ‘NCE DÜZENLENEN  MEHMET AKİF ERSOY ETKİNLİKLERİ ve “TELİF HAKLARI-KORSANLA MÜCADELE” SEMİNERLERİ

 

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ve Tokat Şairler ve Yazarlar Derneği İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un aramızdan ayrılışının 76.yılında şehrimizde bazı programlar düzenledi.

Programların ilki 20 Aralık 2012 Perşembe günü Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde saat 13.30’da gerçekleştirilecek. Konuşmacı olarak İLESAM Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ, TÜRKSAV Başkanı Yahya AKENGİN, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.Fahri TEMİZYÜREK  ve  Başbakanlık Devlet Arşivler Genel Müdürlüğü uzmanlarından Bekir YEĞNİDEMİR  katılacaklar.

Diğer program 21 Aralık Cuma günü sat 10’da Turhal Belediyesi Kültür Merkezi’nde Turhal Kaymakamlığı-Turhal Belediyesi, İLESAM-Tokat Şairler ve Yazarlar Derneği koordinesi ile yapılacak. Buradaki programda da protokol konuşmalarından sonra  İLESAM Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ, TÜRKSAV (Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı) Başkanı Yahya AKENGİN, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fahri TEMİZYÜREK ve Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Uzmanı Bekir YEĞNİDEMİR konuşmacı olarak yer alacaklar.Belediye Kültür Merkezindeki programda Turhal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  koordinesinde  öğretmen ve öğrenciler kahramanlık musikimizden örnekler sergileyecekler.

 

Ayrıca Perşembe günü 20 Aralık 2012 saat 10’da İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ Tokat Gaziosmanpaşa Lisesi öğrencilerine “Telif Hakları ve Korsanla Mücadele” konusunda seminer verecek. Ertesi gün 21 Aralık 2012 Cuma günü saat 15’te aynı seminer bu sefer Tokat Plevne Lisesi öğrencilerine verilecek.

Aynı gün öğleden sonra İLESAM’ın yeni kurumsal üyesi Niksar Belediyesi’nin davetlisi olarak Niksar ilçesine bir kültür gezisi ve ziyareti gerçekleştirecek.

Geçen yıl da Mehmet Akif ERSOY’un torunu Selma ARGON, Tokat KENT