2012 YILINDA İLESAM NELER YAPTI?

 / ETKİNLİKLERİMİZ

 2012 YILINDA İLESAM NELER YAPTI? 

İLESAM’ın ses getiren etkinliklerinden kısa kısa…

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve İLESAM Genel Muhasibi Cemal Tuzcuoğulları, 4 Ocak 2012 günü Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Baheeddin Yediyıldız’ı makamında ziyaret etti.

 

******

 

İLESAM üyesi Türk Tarih Kurumu adına Hürriyet gazetesine karşı takip edilen telif davası kazanıldı.

 

******

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, 6 Ocak 2012 Cuma günü, Tarım Federasyonu, Dünya Yaşlılık Derneği, Ekmek-Der, Kamuda Çalışan Engelliler Derneği ve özel bir girişimci ile ortaklaşa hazırlanan 50.000 Yetişmiş Kiralık Ağaç Projesi ile doğa bilincini yerleştirmek ve ağaca olan sevgilerini arttırmak ve gelirin bir kısmı engelli vatandaşlarımıza gidecek olan adınıza ayrılan ağacınızdan her yıl organik elmanızın kargo ile kapınıza gelerek çocuklarınıza güvenle yedirebileceğiniz bir sosyal sorumluluk projesine taraflar arasında imzalanan protokolle destek verdi.

 

 

******

7 Ocak 2012 tarihinde İLESAM 2011 ödülleri’ne lâyık görülenler açıklandı.

 

******

 

T.C. Başbakanlık Kalkınma Bakanlığı SODES kapsamında, İLESAM Gaziantep Şubesi tarafından Gaziantep Kültür ve Edebiyat Günleri ve Yazarlık Okulu Projesi çerçevesinde, Ömer Asım Aksoy Konferans Salonunda, Gazeteci Zeynep Göğüş tarafından “Yaratıcı Şehirler Kavramı ve Gaziantep”, Araştırmacı – Yazar Hüseyin Aldoğan tarafından ise “Yerel Kültür ve Kültür Değerleri” konulu söyleşi düzenlendi.

 

 

******

 

İLESAM Bursa İl Denetleme Kurulu üyesi Faruk ANBARCIOĞLU ve Bursa Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Tarafından Düzenlenen ‘Mehmet Akif Ersoy’u ve Mevlana’yı Anma Şiir Dinletisi’nde iki önemli şahsiyet mısralarla anlatıldı.

****** 

İLESAM Genel Başkanı Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Yönetim Kurulu Üyesi İlter Yeşilay ve Haysiyet Kurulu Başkanı İsmet Bora Binatlı, İLESAM üyesi Orhan Vergili, ve Emine Sönmez’le birlikte, 28 Ocak 2012 tarihinde 92 yaşına giren; yaşayan efsane, Toprak Ana Güzide Gülpınar Taranoğlu’nu ziyaret etti.

 

******

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu;  Yeni Anayasa Taslağı çalışmaları çerçevesinde Sivil Toplum Örgütleriyle yaptığı görüş alışverişleri kapsamında 1 Şubat 2012 Çarşamba günü saat: 14.30 da İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

 ******

 

14 Şubat 2012 tarihinde,  saat:19.30’da İLESAM ve Dünya Yaşlılık Derneği tarafından Sevgililer Günü özel programı ANKAMALL AVM Salonunda yapıldı. Gecenin konukları Cemal Safi ve Ayşe Egesoy’du.

 

******

İLESAM Kadın Komisyonları ve Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim dalı işbirliğiyle gerçekleştirilen “Türk Şiirinde Kadın Şairlere Bakış” başlıklı sempozyum 23 Şubat 2012 tarihinde saat: 14:00’ de DTCF Muzaffer Göker Salonunda yapıldı.